Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vybavte na zimu sebe i své blízké! Tipy na trendy v outdoorovém oblečení.

Jak se obléct do zimy: trendy ve sportovním oblečení

Vložit video na:

aktualizováno 22.11.2011, 12:27 | 22.11.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Vybavte na zimu sebe i své blízké! Tipy na trendy v outdoorovém oblečení.

Nemusíte prožít zimu na gauči u televize, nebo dokonce v posteli s teploměrem – jediné, co potřebujete, abyste se těmto situacím vyhnuli, je kvalitní outdoorové oblečení. Už dávno neplatí, že se týká jen profesionálů. Ceny šly dolů, takže jsou výrobky dostupné i široké veřejnosti. Využijte jich i vy!

 

Outdoorové neboli venkovní oblečení není nutně určené pouze na sport, ale je pravda, že právě při venkovních aktivitách se nejvíce ukáže rozdíl mezi kvalitním a pouze módní oblečením. Kolekce profi venkovního oblečení jsou už ale stejně zábavné a nápadité jako městské módní úlovky.

 

Outdoor využijete na jakýkoliv venkovní sport (lyže, běh, běžkování atd.), ale i obyčejnou procházku s dětmi, či pejskem – a vždy vám to bude slušet, ale hlavně se budete cítit pohodlně. Komfort je první a nejdůležitější předpoklad funkčního venkovního oblečení.

 

Tipy na netradiční aktivity, naleznete v našem videu. Na své si přijdou psí miláčkové, nadšení horolezci, i oddané tanečnice zumby a dalších netradičních tanců


 

Jak se obléct?

 

Ideální je, aby se oblečení dalo vrstvit – první vrstva by se měla skládat z termoprádla, další vrstva fleece nebo softshell. Celý outfit nakonec doplňte o nepromokavou svrchní vrstvu.

 

1. základní vrstva: Funkční


Někdy se jí říká také transportní vrstva. Jejím hlavním smyslem je, aby přenášela vlhkost od kůže ven. Nejčastěji se vyrábí z hydrofobních syntetických materiálů. Protože je v přímém kontaktu s kůží, měla by být co nejpříjemnější na dotek – když si koupíte skvěle izolující tričko, které vás bude škrábat a kousat, budete na túře stejně trpět.2. Izolační vrstva


Nosí se na základní vrstvě a vyrábí se z nejrůznějších izolačních vláken. Dnes se nejčastěji používají syntetická vlákna, která nejlépe odvádí vlhko a současně udržují tělo v teple. Jejich největší výhodou je, že na rozdíl od přírodních materiálů fungují stejně dobře, i když navlhnou. Dá se říci, že tato vrstva má na výsledné pohodlí nejmenší vliv.

 


3. svrchní vrstva: Nepro- Pro


Poslední vrstva je nepromokavá, ale zároveň se klade důležitost na prodyšnost materiálu. Právě tato vrstva chrání proti vlivům počasí a nejvíc zamezuje teplotním ztrátám. Pokud chcete zabránit, aby vám bylo zima, musíte zabránit větru i vlhku, aby se dostaly k vnitřním vrstvám. U této vrstvy musíte nejvíc dbát na to, aby nebyla příliš nepružná.


Trendy v outdoorovém oblečení

 

Kromě funkčnosti se outdoorové oblečení snaží jít naproti svým zákazníkům i prostřednictvím atraktivních střihů, které pěkně modelují postavu, a spektrem barev. Funkční oblečení už dávno nenudí jen béžovými a hnědými tóny. Outdoorové oblečení už nefrčí v maskáčových barvách, naopak, přednost můžete dát veselým pastelovým barvám (tuto sezónu hlavně fialová a zelená) a kvalitním materiálům, které se snadno udržují a perou.

 

Syntetické nebo přírodní materiály?

 

V poslední době se do obliby opět vrací přírodní materiály. Moderní oblečení z plastů je sice vynikající, ale v mnoha ohledech se klasickému přírodnímu vláknu ještě pořád nevyrovná. Čím dál oblíbenější je outdoorové oblečení z ovčího vlákna. Nejvíc se na to využívají ovce typu merino, podle nichž se pak nazývá i vlákno. Ovčí vlna merino kombinuje hlavní přednosti syntetických materiálů - jednoduchá údržba, lehkost, rychlé schnutí zkombinovala s výhodami přírodních materiálů - hřejivost, prodyšnost, odolnost proti zápachu, biologická odbouratelnost.


Tato vlákna jsou mnohem jemnější než tradiční vlna. Merino vlna je hedvábně jemná, má vyšší schopnost izolace a je prodyšnější. Z merina se vyrání například produkty firem Icebreaker nebo Devold.
 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Honza 05:23 30.11.2019
Pěkné tipy. Já osobně teď na podzim a přes zimu docela rád chodím do přírody. Do té se ovšem sportovní oblečení moc nehodí. Raději tedy nosím spíš outdoorové oblečení a hlavně pořádné boty. Před pár měsíci se mi například na https://armik.cz/ povedlo sehnat takové vojenské, které jsou na toto úplně ideální.
Radek 17:51 30.09.2018
Paráda, díky za super tipy. Já se letos konečně po dlouhé době chystám na hory, což znamená, že si musím sehnat i nějaké pořádně teplé oblečení. Dost ale uvažuji nad tím, že si jej pořídím ze sekáče. Například co jsem se tak díval, tak třeba tady: https://www.onlinesekac.cz/ mají spoustu super věcí. :)
chcete zhubnout 08:39 22.11.2011
Dobrý den máme 5 volných míst, pokud máte opravdu zájem zhubnout, rádi Vám pomůžeme. Kontaktujte nás nezávazně na email tom246@obemail.com vše Vám zdarma vysvětlíme a sami se rozhodnete, jestli s námi začnete hubnout nebo ne.
Do emailu uveďte v předmětu hubnutí a do textu své jméno a telefon.