Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Některá jídla omezte, nebo úplně vyŕaďte z vavšeho jídleníčku! Abyste nehladověli, máme pro vás

Jídla, po kterých se brutálně tloustne! Čím je nahradit?

Dieta
zdroj: isifa.com Dieta
aktualizováno 17.12.2018, 00:00 | 17.12.2018, 00:00 | doma.cz/ina

Některá jídla omezte, nebo úplně vyŕaďte z vavšeho jídleníčku! Abyste nehladověli, máme pro vás

Hledáte příčiny vašeho tloustnutí – zaměřte se na svojí kuchyni, když projdete její zákoutí, poličky špíz i lednici, možná vám samotným dojde, že naše zásoby mohou mít na svědomí každé kilo navíc.

 

Brambůrky -> Obložený zeleninový talíř s dipem
Klasické chipsy jsou dokonce horší než sladké! Mastné, nezdravé brambůrky ve vaší štíhlé nemají co pohledávat. Chuť na slané nahraďte zeleninou s kořeněným jogurtovým dipem.


Šťávy a sladké nápoje - > citronáda
Chcete dodržovat pitný režim, ale na kuchyňské lince vám stojí šťáva, nebo limonáda? To si obyčejnou vodu nalijete opravdu jen výjimečně. Pryč se sladkými nápoji, cukry v nich obsažené se nejvíce projevují na naší postavě.

 

Sušené ovoce -> nesladká semínka
V mističce u televize máte vyskládané všechny možné druhy sušeného ovoce v domnění, že jde o neškodné zdravé ňamky? Sušené ovoce obsahuje vysoké množství ovocných cukrů, které když nestihnete za den spálit, tak jdou na tloušťku. V malém množství a v dopoledních hodinách si ho dopřejte, ale pojídání večer rozhodně vynechejte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z XXL na velikost S: Návod, jak shodit 32 kilo!

5 tipů, jak netloustnout kvůli VZTAHU!

Tlustá lýtka a kotníky? Víme, co s tím

 

Toustový chléb a bílé pečivo -> celozrnné pečivo
Možná by vás nenapadlo, že zrovna měkoučký toustový chléb by mohl představovat riziko pro vaši postavu. Bílá rafinovaná mouka je ochuzená o veškeré důležité látky (bílkoviny a vlákninu), často tedy jeden ani dva krajíčky nestačí zahnat hlad a jdou jen a pouze na tloušťku stejně jako rohlíky. Zvolte lepší variantu v podobě tmavého chleba, ideálně z vícezrnné mouky, žitné nebo celozrnné mouky.

 

 

Uzeniny -> Chutné a kvalitní tvrdé sýry
Párky, salámy, ale i šunky byste se měli snažit z ledničky eliminovat. Obsahují vysoké množství solí a tuků, které neprospívají ani vaší postavě ani zdraví. Uzeniny zvyšují riziko infarktu, cukrovky a zadržují vodu. Místo uzenin volte třeba ryby, nebo zkuste podobnou chuť, ale zdravý obsah, který najdete v uzeném tofu, sóje, nebo přírodních sýrech.

 

Instantní polévky -> domácí vývary
Instantní potraviny jsou z 99 procent nezdravé – obsahují vysoký podíl solí, éček, které nepříznivě ovlivňují látkovou výměnu. Sůl navíc zadržuje vodu v těle, takže hrozí otékání končetin a další komplikace.


Sušenky, koblížky, sladké pečivo -> jogurtové pochoutky, skořice a 70% čokoláda

Ve snaze vyhnout se čokoládovým tyčinkám si kupujete sladké šátečky, koblížky a balené cookies? V tom případě byste měli vědět, že takováto nevinnost vás přijde až na pětinu denní dávky kalorií! Chcete li mlsat zdravě, zkuste raději bílý jogurt se skořicí, nebo pár kostiček tmavé čokolády.

 

Bílý cukr -> třtinový cukr, nebo med

Bílý cukr byste ve vaší zdravé kuchyni neměli vůbec používat. Kde to jde, nahraďte ho medem, nebo třtinovým hnědým cukrem. Zapojte do receptů více ovoce, citrónovou šťávu, skořici, pravou vanilku a kakao.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Mára 16:15 12.09.2014
tak se na to nekoukej a běž radši ven :))
Marek 18:02 19.12.2012
Tak to tady zase někdo plácá nesmysly. Článek o ničem - jaképak brutální tloustnutí : rohlík ať je celozrnný nebo tukový má pořád stejnou energetickou hodnotu, kvalitní šunka obsahuje 98% masa a minimum tuku, a nacpat se semínkama, to je taky pěkná kalorická nálož.A cukr ať bílý nebo třtinový je na tom kaloricky stejně, jen med má o trošinku méně. Tady se jedná o to, že ty doporučované potraviny jsou pro tělo zdravější, ale že by obsahovaly méně energi-to ani náhodou :((
uživatel 15:13 18.12.2012
chceš si přivydělat? ideální pro ty co tráví pár hodin denně na PC
http://www.ecash.cz/index.php?ido2=10401


...
Misicka94 16:37 17.12.2012
Souhlasím s Janou! Pokud někdo zveřejní článek na takovém portálu, měl by se starat i o to, zda tam nemá chyby. Bohužel tady chyby jsou!
hikz 10:18 17.12.2012
seš náká chytrá!! Bud ráda,že ti dá někdo radu a ještě tak blbě kecat o chybák,účel to spnilo a každ¨ý určitě pochopí
Jana 08:37 17.12.2012
Bože!!! opravte si ty chyby, kdo se na to má koukat!