Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zacvičte si každé ráno dvacetiminutovou sestavu jógy, která správně nastartuje váš metabolismus.

Jóga proti stárnutí: Tato sestava vám rozproudí metabolismus

Posilování prsních svalů
zdroj: Thinkstockphotos Posilování prsních svalů
aktualizováno 21.04.2013, 09:20 | 21.04.2013, 00:00 | doma.cz / ina

Zacvičte si každé ráno dvacetiminutovou sestavu jógy, která správně nastartuje váš metabolismus.

Bojujte proti stárnutí pohybem! Chybu neuděláte s žádným sportem, přesto lze doporučit takové, u kterých se protáhnete, ale zároveň formujte tělo. Namísto namáhání kloubů se soustřeďte na tahové cvičení a výdrž. V kombinaci se čtvrt hodinkou intenzivního kardio tréninku si vytvoříte tělu „omlazovací proceduru“. Zvýšíte tak produkci „omlazovacího“ hormonu, který je spolu zodpovědný za dobrý stav našeho těla.

 

Na jógu nedají dopustit mnohé celebrity s perfektní postavou, vyzkoušejte ji také! Jóga je cvičení pro všechny – bez ohledu na věk, fyzičku a pružnost tuhle sestavu zvládne každý! Rozproudí vám krev v žilách, dodá rovnováhy psychické i té fyzické a jako bonus zvýší odolnost!

 

Začněte hned od rána – teplý nápoj s citrónem a sklenici vody doplňte i tím správným cvičením.

 


Začněte na podložcei


Protažení v kleče
Protáhnete boky, záda i ramena. Klekněte si na zem, posaďte se na paty. Položte se celým trupem na stehna, ruce propněte do široka nad hlavu. Zavřete oči a zhluboka dýchejte. V póze vydržte alespoň jednu minutu.Tímto protahovacím cvikem uvolníte kyčle, boky a oblast bederní páteře.


Pozice psa
Zaměstnáte zádové svalstvo, ramena, paže a protáhnete zadní strany stehen, lýtek i achilovky. Postavte se na "všechny čtyři“. Nohy i paže byste měli mít v šíři ramen. Propněte končetiny tak, aby váš zadeček mířil ke stropu, záda držte v jedné rovině.

 

Měla byste cítit pnutí v zádech a v dolních končetinách. Paty tlačte směrem k zemi a  zhluboka dýchejte a v póze vydržte necelou minutu.
 

Tímto cvikem zlepšíte váš krevní oběh a posílíte především deltový sval zádový.


ČTĚTE TAKÉ:

Zadeček jako bohyně: Pořiďte si ho do léta!

Sexy panička: Jak s pejskem shodit 3 kila do 2 týdnů

 

Bojovník
Zeštíhlíte boky, vnitřní strany stehen, posílíte hrudník i bříško! Ze široka se rozkročte, pravou nohu pokrčte a špičku vytočte o třicet stupňů. Ruce zvedněte do výše ramen, rozpažte s dlaněmi dolů. Pérujte v koleni, zkuste se dostat až na pravý úhel mezi vaším stehnem a lýtkem. Bříško držte po celou dobu zastrčené a ruce pevně propnuté. Opakujte i na druhou nohu.

 

Jako jedle
Zformujete vaše bříško, paže, záda a stehna. Jednoduchý, ale velice účinný cvik, který zaměstná všechny svaly trupu, je jedním z nejtěžších posilovacích pozic. Proto se neděste, když v pozici ze začátku vydržíte jen pár vteřin. Lehněte si břichem na zem, propněte paže a poté se dostaňte na lokty. Nacházíte ve výchozí pozici pro klasické kliky, ale nohy jsou propnuté. Nic víc neděláte, "jen“ zůstanete v této pozici – celé tělo by mělo tvořit jednu linii!

 

Pro štíhlé nohy:


Výhružný postoj
Postavte se vzpřímeně, nohy jsou v šíři ramen, paže propnuté u těla. Pokrčte kolena, rovný trup předkloňte a zvedněte paže tak, aby byly v přímce s vaším tělem. Zatáhněte bříško i zadeček a vydržte se sníženým těžištěm pět hlubokých nádechů. Narovnejte se a cvik párkrát opakujte. Ucítíte tah ve stehnech a v zádech. Tyto svaly také nejvíce posilujete.

 

Strom ve větru
Jedná se o rovnovážnou pozici ve stoji. Zaměřuje se především na posilování svalů dolních končetin, zvyšuje ohebnost ramen a zlepšuje schopnost udržet rovnováhu. Postavte se rovně, zvedněte pravou nohu a pomocí pravé ruky opřete její chodidlo o vnitřní stranu stehna levé nohy. Spojte dlaně před hrudník, zatlačte do sebe a snažte se udržet vzpřímený postoj. Ti šikovnější z vás mohou zkusit zavřít oči a relaxovat. Pro začátek vám však pomůže udržet rovnováhu sledování jednoho bodu na podlaze.

Dýchejte pravidelně, hluboce a klidně. Když už je váš postoj bezpečně stabilní, pomalu zvedejte spojené ruce nad hlavu. Vydržte zhruba dvě až tři minuty a cvičení zopakujte i s druhou nohou.

 

 

Hluboké plié

Protáhněte třísla, zadeček i svaly kolem páteře. Z rozkročeného postoje pokrčte nohy tak, aby špičky i kolena směřovaly co nejvíce do strany. Pomoct si můžete i lokty – šetrně a c citem do kolen mírně tlačte směrem od sebe. Napočítejte do pětadvaceti a uvolněte. Tato pozice blahodárně působí proti křečím a bolestem břicha i podbřišku.


Protažení beder i krční páteře

Konečné protažení komplexně všech namáhaných svalů. Posaďte se podložku s nataženými nohami a rovnými zády. Pravou nohu pokrčte a křížem jí položte z vnější strany vaší levé nohy, otočte trupen na opačnou stranu. Pomožte si loktem, kterým se zapřete o koleno pravé nohy.

 
10 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Veronika 18:00 12.02.2014
To neni pravda,každý jsme jiný a mě třeba stačí jen cvičit a jíst můžu co chci)))
EDITA 09:06 30.04.2013
JO DĚVČATA NIC NENÍ ZADARMO...
Katy 10:17 25.04.2013
To je pravda, občas mi přijde, že tyhle články jsou akorát tak pro ženy, které nic nedělají a celý den jsou doma. To si potom můžou po ránu cvičit jógu do aleluja...
halík 16:56 22.04.2013
Dobrá rada jak ráno cvičit,zkuste to když vstáváte ve tři čtvrtě na čtyři.Budete mít chut?
www.tukydolu.cz 09:26 21.04.2013
Nestačí jenom cvičit, aby jste zhubli pokud nedáte tělu správnou výživu, tak můžete cvičit i 2 hodiny a tělo nezhubne ani jeden centimetr.