Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zázračný jídelníček, díky kterému je možné zhubnout i polovinu tukových zásob! Jak funguje? Jaké zásady je třeba si osvojit? A jak to paní Julie zvládá?

Julie s dělenou stravou shodí 20 kilo tuku!

Hubnutí s paní Julií
zdroj: Jakub Deml Hubnutí s paní Julií
aktualizováno 12.01.2013, 00:00 | 12.01.2013, 00:00 | doma.cz/ina

Zázračný jídelníček, díky kterému je možné zhubnout i polovinu tukových zásob! Jak funguje? Jaké zásady je třeba si osvojit? A jak to paní Julie zvládá?

Dietolog a odborník na hubnutí Vít Chaloupka prozradí, jak a proč je možné zhubnout bez problémů rychle a zdravě díky dělené stravě. Paní Julie, která si chce do jara pořídit nové luxusní a vymakané tělo, už má za sebou týden hubnutí. Najela na velice radikální jídelníček, který si můžete spolu s dalšími zásadními informacemi prohlédnout v článku : Cíl paní Julie: 20 kilo dole za 3 měsíce

 

Julii byl naměřený vysoký obsah tuku. „Přes 38 kilo tuku v těle, to je opravdu katastrofální číslo a my ho chceme s Julií snížit na polovinu,“ říká Vítek. Julie tedy svého trenéra a dietologa poslouchá na slovo a věří, že do třech měsíců bude dvacet kilo dole! O metodě hubnutí se neváhalo ani chviličku, pan Vítek Chaloupka nic jiného než dělenou stravu neordinuje. Radikální přístup a přísný jídelníček má však výsledky (redukce váhy např. Václava Peckáře, Nadi Urbánkové, Petra Novotného a mnoha dalších) a to nejen v oblasti hubnutí, ale správným vyváženým jídelníčkem dokáže vyléčit rakovinu, neplodnost a podobná závažná onemocnění.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 tipů jak zhubnout i bez diety!

Mýty, které vám kazí hubnutí

 

Jaké jsou její zásady?


„Když konzumujeme stravu odděleně, slinivka má úlohu jednoduchou – jejím úkolem je natrávit pouze jediný zdroj – buď zásaditý nebo kyselý. Může se na svou práci nerušeně soustředit a odvést kvalitní výkon. Výsledkem je kvalitní materiál pro svaly a další orgány a celý organismus je v pohodě,“ vysvětluje dietolog Chaloupka.

 

Fotogalerie

1 / 8 Otevřít fotogalerii

 

Zásady dělené stravy v kostce
 

- Oddělujeme bílkoviny od uhlohydrátů

- Konzumujeme malé porce několikrát denně

- Mezi jídly je dvou až tříhodinová přestávka

- Vyhýbáme se průmyslově zpracovaným potravinám

- Zelenina tvoří základ jídelníčku

- Nepřejídáme se a dodržujeme pitný režim

- Sacharidy nemícháme s bílkovinami a kyselým ovocem

 

Co to znamená v praxi?


Veškeré uzeniny, paštiky, salámy, šunky, fastfoody, kečupy, sladkosti jsou zakázány. Bílkoviny (tedy maso, vejce, mléčné výrobky, ale také výrobky ze sóji a některé druhy ovoce a zeleniny) se kombinují s „neutrálními potravinami“, kam spadá vštšina zeleniny, lisované oleje, houby a bylinky, či koření.

 

kalorická tabulka - 3
(Foto: doma.cz)

 

kalorická tabulka - 2
(Foto: doma.cz)

 

Kalorické tabulky naleznete k vytištění:

Kalorie ovoce

Kalorie zelenina

Kalorie přílohy

 

Takže by se klasicky nikde nemělo potkat maso s přílohou, jak se to u většiny lidí dennodenně stává. Druhou velkou skupinou jsou sacharidy, které reprezentují právě přílohy (rýže, luštěniny, brambory, obiloviny (chléb, oves, celozrnné těstoviny), sladidla, ovocné štávy a další. Všechny tyto pokrmy můžete jíst s neutrálními potravinami, ale nikdy ne s bílkovinami. „Vypadá to složitě a zatím se musím stále dívat do jídelníčku, ale věřím, že časem si vše z automatizuji,“ říká s úsměvem a lehkostí paní Julie.

 

kalorická tabulka - 4
(Foto: doma.cz)


Příště se dozvíte, jak posilovat a připravovat si jídlo dobré a dietní jídlo doma!

 

Jiné dietní recepty najdete na POKLIČKA.CZ:

Pstruh duhový na hříbkách

Celozrnné těstoviny s mrkví

Kuřecí prsa s jablkovým dressingem
 

 
30 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

jarda kuchar 18:59 20.09.2016
při dělení stravě jsem se cítil skvěle přišel jsem o 20 kg nadváhy za 2 měsíce při tréninku 4 dny v týdnu při slovem sportu trojboj . Super bylo ze jsem udržel sílu a svaly a šel pryč jen tuk . Stravu mi psal tenkrát Vít Chaloupka a byl jsem Max spokojený ale hlavně jsem se začal cítit skvěle. Váhu jsem zpět nenabral . Jarda Kuchar
Kamila 12:09 19.08.2015
Na mně žádné dietologická mučení nezabírala, pomohli mi až přírodní tablety s obsahem Carralumy z http://www.androslim.cz/. Díky nim jsem shodila za měsíc 8 kilo, a stačilo jen přídat trochu víc pohybu a sportu.
Šárka 12:30 13.11.2013
Dobrý den
Paní Julie musí vynaložit hodně úsilí na to, aby zhubla. Já Vám mohu říci, že to jde jinak a jednodušeji. Můj přítel zhubl 32 kg bez diet, prášků, cvičení a různých zázračných čajů.Protože ho denně vidím tak je to možné, zhubnout přirozeně a trvale. Má opět štíhlou a skvělou postavu a je sám se sebou spokojený.Jestli se chcete dozvědět více tak se podívejte na www.RomanSvoboda.cz
David K. 21:09 27.03.2013
Paní Julii jsem viděl osobně před pár dny a musí uznat je to pořádný pokrok. Názory na stravování se různí, máme mnoho možností diet, každá má svou logiku. Paleo dieta, dělená strava, ... Sám jsem držel dietu kde jsem hlídal během dne v 6 jídlech přesně nastavený podíl bílkovin, sacharidu a držel jsem tuky na uzdě. A taky to fungovalo. Líbí se mi názory že se večer nemá jíst. Kecy. Klidně můžete jíst i hodinu před spaním, ale záleží na tom co budete jíst. Jestli si dáte řízek tak to je váš problém. Nevím proč někdo vidí takový problém v dělené stravě, i ta má svou logiku. A taky funguje. A jestli se někomu nelíbí porce tak si je může zvýšit. U dělené stravy jde o to, že se potrava lépe stráví a i během dne máme jiné energetické nároky. Každopádně Julii držím palce.
Helena 20:16 16.02.2013
určitě držím palce, a obdivuju vás, že máte takovou vůli...Mě stačí počítat kalorie a pohyb, ale samozřejmě občas si zahřeším...;)
Zdenek 07:58 20.01.2013
Souhlasím s Dežem. Otec byl v koncentráku a také říkal, že tam neviděl jediného obézního člověka. Takže i tvrzení o tom, že u někoho je obezita následkem nějaké nemoci moc nevěřil.
Tomáš 20:35 19.01.2013
Nechci nic říkat ale je to moje skušenost začal jsem s krabičkovou dietou a musim říct že funguje naučí vás to jíst zdarvě a hlavně v menších porcich k tomu nejaky sport a kila jdou dolu. Opravdu odskousene a nehrozi tu jojo efekt skuste uvidíte.
Amy Farah 10:52 17.01.2013
Při dělené stravě jsem zhubla během pár měsíců 20kg. Nejdříve to bylo nadšení, že jím jinak než ostatní, pak se z toho stal stereotyp a nakonec krize, když jsem zjistila, že jím pořád jedno a to samé. Tak jsem pomalu přecházela na střídmou a nedělenou stravu. I přes střídmost a intezivní pohyb jsem těch 20kg nabrala během roku zpět. Momentálně hubnu klasických stylem: jíst častěji a méně a hlavně se hýbat. Takže za mne dělenku už nikdy více.
Lucka 23:35 13.01.2013
Paní Julie, pokud tohle čtete, tak se prosím do takové diety nežeňte. Je to hazard se zdravím, i když chápu, že názor pana Chaloupky je pro Vás posvátný, protože to je "Někdo" a pomohl tolika lidem, ale jak už zmínil někdo pode mnou, ti lidé nabrali zase svoji váhu zpět.
Takový jídelníček je opravdu příliš drastický a dovedu si představit, že ani ne moc chutný. Cvičení máte jen dvakrát týdně, pokud se nepletu, což by mělo i tak za následek úbytek především svalové hmoty. Aby se tomu zabránilo, berete velké množství suplementů, které jsou však vhodné pro aktivní sportovce a ne pro někoho, kdo cvičí jen dvakrát týdně hodinku v posilovně. ALe ani suplementy nedokáží zázrak.
Chápu, že touha zhubnout je velká, ale k tomu opravdu stačí jen omezit sladké, tučné, smažené a přílohy jako jsou brambory, rýže, těstoviny a pečivo. K tomu přidat víc zeleniny a pít hodně vody...víc úprav není nutné a přesto se dá jíst velmi chutně. K ochraně a budouvání svalové hmoty a spalování tuků je vhodnější pravidelná dávka cvičení a ne nárazové dvě hodiny týdně, tedy cvičení, volno, cvičení a zbytek týdne nic. Velmi oblíbené a účinné jsou teď hlavně u žen cvičební programy třeba s Jillian Michaels, jsou krátké, půlhodinové, ale cvičí se šest dní v týdnu a výsledky jsou obdivuhodné. Půlhodinku denně si snad najde každý.
Ještě něco k Vašemu jídelníčku...věděla jste, že jídla snězená pozdě večer a v noci se snáze ukládají do tukových zásob? Upřímně nechápu to jídlo takhle pozdě. Ne nadarmo se doporučuje jíst nejpozději dvě až tři hodiny před spaním, aby tělo stačilo spálit přebytečnou energii. Nepředpokládám, že chodíte spát tak pozdě po půlnoci.
Tak...to byl jen názor někoho, kdo se taky dřív potýkal s velkou nadváhou, ale k vysněné postavě nepotřeboval drastických omezení, hrstí tabletek, litrů koktejlů a doprovodu nějakého "profíka". Všechno je to jen o vůli a věřím, že ji v sobě máte a svého cíle dosáhnete...snad natrvalo
invalida 22:50 13.01.2013
Jídelníček drastický a všichni co za pomocí téhle diety s panem Chaloupkou zhubli, tak už to mají skoro zpět a když ne vše tak polovinu určitě, na Urbánkové to vůbec není znát, na Novotném také ne, možná trochu na Neckářovi, ale i ten už přibral a to je dobře, vypadal děsně po "téhle" dietě. Paní Julii to přeji, za rok po hubnutí bych ji chtěla na stránkách zase vidět. Hodně zdaru
1 2 3