Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na smrt vyhublé sestry zemřely v plamenech svého domu. Ve čtyřiceti dvou letech tak skončilo jejich trápení s mentální anorexií.

Kam až hubnutí může zajít: Děsivý příběh dvojčat skončil smrtí

Anorektická dvojčata
zdroj: isifa.com Anorektická dvojčata
aktualizováno 29.08.2012, 14:02 | 29.08.2012, 13:50 | doma.cz/ina

Na smrt vyhublé sestry zemřely v plamenech svého domu. Ve čtyřiceti dvou letech tak skončilo jejich trápení s mentální anorexií.

Nejznámější dvojčata Clare a Rachel Wallmeyer, které se otevřeně přiznávaly k anorexii, zemřely. Celý život hladověly a týraly své tělo nekonečnými kilometry běhu a proslavily se tím, že o poruše stravování otevřeně mluvily.

 

Anorektická dvojčata
(Foto: isifa.com)

 

Všichni, kteří sledovali jejich příběh, věděli, že se jednoho dne vyhladoví k smrti. Australanky však zahynuly při požáru domu ve městě Geelong blízko Melbourne. Příčinu požáru v jejich domě policie zatím zjišťuje. Pravděpodobně šlo o nehodu, ale objevily se i zprávy, že ženy se před smrtí pohádaly.

 

Dvaačtyřicetiletá jednovaječná dvojčata se několikrát objevila v australských médiích, ve kterých odhalila své utrpení. Pomoci jim nedokázali ani nejbližší, ani lékaři. Své tělo nechaly hladovět, přitom běhaly dlouhé tratě.

 

Fotogalerie

1 / 6 Otevřít fotogalerii

 

Během maratónů často skončily s polámanými kostmi na nohou. Nikdy nechodily do práce, nerandily s muži a vícekrát měly problémy se zákonem.

 

V dětství byly navenek zdravé

 

"Žijeme, abychom zemřeli. Žijeme v každodenní bolesti, "řekly kdysi v televizní show. Vzhledem připomínaly žijící kostry a jejich fotografie obletěly celý svět.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Anorexie ohrožuje dívky z "lepších" rodin

Vyzkoušejte: Dokonalé tělo podle trenérů slavných hvězd

Žena v ohrožení: Jak zůstat i po rozvodu ŠTÍHLÁ A FIT!

 

V dětství byly Rachel a Clare navenek spokojené a zdravé. Duševní choroba u nich naplno propukla ve čtrnácti letech, kdy začaly s dietou a zničujícím sportovním režimem. V jeden čas běhávaly i 60 kilometrů denně. Podle starších interview se dvojčata necítila milována a celému světu chtěla ukázat své utrpení.

 

Postupně se propracovaly pod hmotnost 25 kilogramů a z vyšetření vyšlo najevo, že jejich kosti odpovídají 70 až 100-leté ženě, píše tvnoviny.sk. Dvojčata byly nerozlučná a v interview pro australský pořad 60 minutes řekla: "Přinejmenším zemřeme spolu. Bude to aspoň jednodušší."
 

 
180 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Kracmarka 18:01 09.10.2013
Na zpravy z novy se ani nehoda koukat.Moderatorky si pletou obrazovku s barem. Je to nechtny.
Jiří Seidel 19:10 29.08.2012
TV NOVA by měla říct, že v ČR je téměř 150 tisíc dětí, které žijí na hranici bídy, ale to že v Austrálii zemřou dvě podivné bytosti, to je přece důležitější že?
Ondřej 19:08 29.08.2012
Hloupé, moc hloupé je celé to divadlo.... a smutné k tomu!