Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chcete nabudit svůj organismus a nastartovat ho v boji proti chřipkám, které řádí? Vyzkoušejte kombuchu, nápoj, který vás postaví na nohy!

Kombucha: Proti stresu i nemocem!

Čaj
zdroj: Thinkstockphotos Čaj
aktualizováno 11.11.2018, 00:00 | 11.11.2018, 00:00 | kat/esn

Chcete nabudit svůj organismus a nastartovat ho v boji proti chřipkám, které řádí? Vyzkoušejte kombuchu, nápoj, který vás postaví na nohy!

Pokud budete konzumovat pravou Kombuchu, tedy „živou“, aktivujete tak látkovou výměnu svého těla, podpoříte svoji vitalitu, pročistíte si tenké střevo, čímž výrazně posílíte svou imunitu. Kombucha také přispívá k pročištění pleti a napomáhá zdravému zažívání.


Odkud vlastně kombucha přesně pochází, už dnes nikdo přesně neví. Existují řada historek a skazek, které kořeny tohoto kvašeného léčivého nápoje umísťují do Číny, do Japonska, na Tchajwan, do Ruska a existuje i ryze český příběh, kdy prý mniši skrývali její tajemství v klášterech.

 

JÍDLEM KU ZDRAVÍ:

Zeleným čajem proti rakovině

Tři potraviny, které škodí vašim kostem

Vitaminová abeceda. Kde vitaminy hledat a k čemu slouží!


Asi nejstarší příběh hovoří o době 2000 let před naším letopočtem, kdy se za časů dynastie HAN ctila čajová houba jako božský dar a byla předmětem královských darů.

 

Ať už je původ kombuchy jakýkoliv, prameny ze všech koutů světa hovoří shodně o jejích blahodárných účincích. Velmi vtipně to pojmenovává právě český příběh mottem: "Kdo holduje kombuše, 100 let světem pokluše!" To ve své podstatě mluví za vše.

 

 

Je opravdu těžké popsat zdravotní přínos tohoto perlivého nápoje na lidský organismus a vyhnout se přitom dlouhému výčtu léčivých účinků, díky kterému můžeme kombuchu považovat za skutečný elixír života a dlouhověkosti. V prvé řadě každopádně posiluje imunitní systém a působí jako vynikající detoxikační prostředek - ideální nápoj pro jarní pročištění organismu!


Čím je to způsobeno?


Kombucha je bohatá na tzv. pravotočivou kyselinu mléčnou, které je tělem rychle zpracována. Pravotočivá kyselina mléčná ovlivňuje trávení, podporuje prokrvení a aktivuje látkovou výměnu v játrech. Její dostatečné množství v těle chrání tělo nejlépe i proti rakovině.

 

Kombucha produkuje kyselinu glukoronovou, která je rovněž produkována v játrech. Tato kyselina v nich podporuje vylučování různých škodlivin, jakož i nikotinu, alkoholu nebo různých léků z těla. Výživné látky jsou tělem využity, cizorodé se odfiltrují a jedy se neutralizují.

Obecně se doporučuje vypít přibližně 3 sklenky kombuchy denně. Můžeme ji naředit džusem, nebo čajem. Můžete si ji osladit třeba medem. kombucha by se měla pít souvisle aspoń měsíc. pak udělejte určitě přestávku.

 

Zdraví
(Foto: isifa.com)

 

Všeobecně se dá říci, že Kombucha obsahuje žádoucí látky v harmonickém složení. Tyto se starají o dobré zdraví, protože podporují látkovou výměnu, vyplavování různých škodlivin a posilují imunitní systém.

 

Aby na vás měla kombucha skutečně blahodárné účinky, je potřeba pít ji tzv. "živou", připravovanou podle tradičního postupu bez jakýchkoliv úprav, ředění, pasterizace apod., připravenou ze skutečně uvařeného kvalitního čaje (např od Stevikomu, nebo v síti obchodů Countrylife, Pro Bio a dalších, zaměřených na zdravou výživu.

 
6 hlasů
Vaše hodnocení