Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tohle je zřejmě konec jednoho velkého mýtu! Podle nové studie není bílé pečivo tak škodlivé, jak se říká. Tělo ho dokonce potřebuje. Jak je to možné?

KONEC MÝTU? BÍLÉ PEČIVO je pro zdraví důležité, tvrdí vědci!

pečivo a lepek
zdroj: Thinkstockphotos pečivo a lepek
aktualizováno 11.08.2014, 10:22 | 08.08.2014, 00:00 | TN.cz / pet

Tohle je zřejmě konec jednoho velkého mýtu! Podle nové studie není bílé pečivo tak škodlivé, jak se říká. Tělo ho dokonce potřebuje. Jak je to možné?

Bílý cukr i mouka jsou noční můrou lidí, kteří chtějí žít zdravě. Nikoho z nich by v tuto chvíli ani nenapadlo, že by bílé pečivo mohlo být člověku prospěšné.

 

Přišla s tím nová studie ze Španělska, jejíž výsledky zveřejnil britský deník Daily Mail. Podle všeho žije v těle člověka až kilogram bakterií. Takzvané "dobré bakterie" působí pozitivně v trávicím traktu a pomáhají mobilizovat imunitní systém.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor na bílý jed! Denně sníme až 35 lžiček cukru
Med versus cukr. Co je lepší?
Pozor na utajené cukry! Kdy hřešíte, aniž byste to věděli?
Mlsejte zdravě a bez kalorií! Tip na zdravou náhražku cukru

 

A právě bílý chléb má podle španělské studie vědců  z univerzity v Oviedu růst těchto "dobrých bakterií" podporovat.  Tento pozitivní vliv byl dosud potvrzen u celozrnného pečiva. Nyní to tedy vypadá, že stejný efekt má i to bílé.

 

Stále ale platí, že by se to s bílým pečivem nemělo přehánět, zvláště u lidí, kteří se snaží zhubnout. Kalorií má totiž rohlík pořád stejně - hodně. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak hubne Štefan Margita? Tady je jeho dieta!

Snídaně podle Dary Rolins: Co jí, aby vypadala skvěle?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Mirka 06:12 14.09.2014
No to je zase ale kravina!
Zdena 12:43 09.08.2014
Této Klotyldo - ješiš to je pěknýýý!

Máš recht!
krisikowa 11:36 08.08.2014
Které prase to psalo? Celozrnné pečivo může být i pšeničné. Škodlivý vliv lepku ve střevech je docela známý. Kvasí, škodí, ucpává, způsobuje kvasinky. Ale hlavně, že psali na Doma.cz opak
teta klotylda 10:31 08.08.2014
Mně osobně víc chutnají rohlíky,než ten pseudochleba.I v nemocnici vám dají rohlík.Teď je moda tmavé pečivo,ale i to je dneska podvrh.Na první pohled je rohlík zatím rohlík,druhý pohled nekomentuju,protože už by mi nezůstaly žádné iluze. ...a teď do mně,nebudu se hejbat :o))).čau a hezký den