Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

První díl seriálu o krabičkových dietách – službě, která má usnadnit hubnutí dodávkami vyvážené stravy na celý den.

Krabičková AZ dieta: úžasná svíčková, dietně nic moc

aktualizováno 02.07.2010, 00:18 | 02.07.2010, 00:00 | doma.cz

První díl seriálu o krabičkových dietách – službě, která má usnadnit hubnutí dodávkami vyvážené stravy na celý den.

Firma AZ dieta nabízí svoje dietní krabičky na Vysočině v okolí Náměšti nad Oslavou a Třebíče. V našem redakčním testu co do chuti uspěla, z pohledu dietologa ale ideální není.

 

Kolik za to?

 

Zákazníci si mohou chlazené jídlo u firmy AZ dieta objednat na všech sedm dní v týdnu za denní cenu od 200 korun. Rozvoz do nejbližšího okolí Hartvíkovic, kde firma sídlí, může být i zadarmo. Při odběru na další měsíc je sleva 10% nebo doprava zdarma do širšího okolí zdarma. Minimálně žena za jídlo na šest dní v týdnu zaplatí 5040 korun.

 

CENÍK AZ DIETY
doby odběru muži ženy
1 týden až 14 dnů 230 Kč/den 260 Kč/den
2 týdny nebo 15-19 dnů 220 Kč/den 250 Kč/den
3 týdny nebo 24-24 dnů 210 Kč/den 240 Kč/den
4 týdny a více 200 Kč/den 230 Kč/den
rozvoz (6-9 h) Náměšť nad Oslavou a okolí - zdarma
nad 10 km (např. Třebíč) - 35 Kč/den
víc než 20 km - cena 3 Kč/km
osobní odběr (7-11h) zdarma (Hartvíkovice, Náměšť nad Oslavou)

 

Klient, který má alergie nebo něco nemá rád, nebude mít u AZ diety problém. "Připravujeme jídla pro vegetariány, makrobiotiky, cukrovkáře, lidi s určitým dietním omezením např. slinivky a podobně. Všichni zákazníci nás informují o svých neoblíbených potravinách, které pak nahrazujeme adekvátními surovinami. Na jídla s omezením neúčtujeme žádné poplatky," vysvětluje Pavla Závišková z AZ diety.

 

Jak nám chutnalo?

 

Na posouzení jsme do redakce dostali denní menu o pěti chodech. Většina jídel nám chutnala, jen snídaně nebyla vůbec dobrá. Jídla jsme známkovali jako ve škole.

 

Snídaně: tmavý chléb, sýrová pomazánka

I když jídlu mohlo uškodit, že jsme ho neochutnávali zcela vychlazené, veškeré nedostatky to nevyváží. Mazlavá konzistence a hořká chuť sýrové omáčky většinu konzumentů odradily, chleba byl podle jedné reakce "divný". Celkově dostala snídaně čtyřku.

 

Přesnídávka: jablko

Jablko bylo dobré a bez větší diskuse dostalo jedničku.

 

 

Oběd: svíčkové řezy s celozrnným knedlíkem

Svíčková byla vynikající, dostala jednoznačnou jedničku. Ocenili jsme nápaditou kombinaci s celozrnným knedlíkem. "Knedlík mě uchvátil," vyjádřila se kolegyně. Omáčka byla velmi dobrá a maso dokonce "luxusní".

 

Svačina: Activia tvaroh

Tvaroh je dobrý, hustý a sladký. Pokud se máme bavit jen o chuti, říkáme jedna.

 

Večeře: Řecký těstovinový salát

Těstovinový salát by si zasloužil trochu vylepšit, chybělo mu dochucení: pepř a koření. Dobrému jídlu jsme za tento nedostatek dali dvojku.

 

Chybí vápník a bílkoviny, cukr naopak přebývá

 

Doktorka Václava Kunová z Poradny pro snižování nadváhy Nutradit posoudila jídelníček této společnosti podle devíti stanovených kritérií. Požadavky na dokonalou dietu ale splnil jen ze 60 procent, z 25 bodů dostal jen 15. Přehled kritérií najdete v tomto článku.

 

Nedostatky měla především ve vyváženosti glykemického indexu (klientka by tak mohla mít pocit hladu dřív, než nadejde čas k dalšímu chodu).

 

Celý jídelníček najdete ZDE.

 

Režim a energetická hodnota - 5 bodů z 5
Režim i energetická hodnota jídelníčku je u této diety v pořádku, tedy nejméně 5000 kJ za den.

 

Zelenina a ovoce – 2 body ze 3
Některé dny je zeleniny v jídelníčku optimálních 400 g, většinou ale o něco méně, přibližně 200-300 g.

 

 

Příjem čistých bílkovin – 1 bod ze 3
Bílkovin je u této diety průměrně 50 g/den, mělo by jich být ale aspoň 60 gramů.

 

Rozdílná dieta pro ženy a muže – 3 body ze 3
Mají rozlišen příjem energie 5 000 kJ pro ženy, 7 000 kJ pro muže, což je dostatečné.

 

Vyrovnaná glykemická křivka – 0 bodů ze 3
V jídelníčku se vyskytuje správně celá řada potravin s nízkým glykemickým indexem, ale také jednou jasmínová rýže, jejíž glykemický index je jeden z nejvyšších dosud naměřených. Vyskytuje se v něm i chléb Knuspi, který má o dost vyšší GI než vhodnější knackebrot. Na svačiny je několikrát samotné ovoce (pomelo, meloun), což nemůže glykemickou křivku udržet.

 

Ryby nejméně 1 x týdně – 2 body ze 2
V týdenním jídelníčku se vyskytuje treska a losos, což je vynikající (kromě toho i pangasius, ten však nemá žádné typicky rybí výhody – neobsahuje téměř žádné omega-3 kyseliny).

 

Denní doporučená dávka vápníku – 0 bodů ze 2
Ze 7 dní dosahuje denní doporučené dávky vápníku (800 mg za den) jen 1 den, což je opravdu málo.

 

Minimálně 30 různých jídelníčků – 2 body ze 2
Mají jídelníčky na 2,5 měsíce, tedy zhruba na 75 dní.

 

Absence řepného cukru – 0 bodů ze 2
Bohužel, v jídelníčku se vyskytuje například Activia nápoj broskvová, která obsahuje nemálo cukru, stejně jako Activie tvarohová, v případě tvarohových knedlíčků se žahourem bude cukr velmi pravděpodobně figurovat také.

 
28 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

macik007 12:07 16.06.2011
krabičková dieta je fajn pokud na to máte:), ale jako dárek je to super, lepší než nějaké kraviny. hubnu s abc dietou, jídlo mám až do domu a mám klid a je to dobrý. ale uznávám že se to spíš hodí pro těžce vytížené manažery, ale pokud chcete zhubnout je to dobrý start:) tak do toho!!
Michaela 13:56 26.02.2011
Já mám velmi dobrou zkušenost s krabičkovou dietou od firmy abcdieta. Krabičková dieta je dieta bez stresu a hladovění, mohu ji všem jenom doporučit. Pokud se chcete dozvědět více jděte na www.abcdieta.cz
Jarka 18:25 02.07.2010
Milo, furt lepší, jak do sebe cpát tablety a jiná svinstva :-) Takhle se aspoň pořádně najíš a zasytíš i oči :)) Jde o to jen začít, jak se pak tělo nastartuje, tak to jde i bez berličky v podobě kupovaných krabiček, už prostě člověk ví, co si má v obchodě koupit a co vařit.....Výživová poradkyně je ochotná poradit co a jak jíst i bez objednání donášky jídla. Jde to teda i daleko levnějc :) Jen musí mít člověk vůli zhubnout :-)
Jarka 18:22 02.07.2010
Helo, dohromady to vypadá drahé, ale když si to člověk rozpočítá na jednotlivé porce, tak to tak drahé není. Jenže v dnešní době, kdy každý počítá každou korunu...když například manažer atd chodí každý den do restaurace na oběd, který se mnohdy pohybuje okolo 190 Kč (+ k tomu cena za nápoj) tak zaplatí za den více :)
hela 14:43 02.07.2010
no šla bych do toho hned,ale zbytek rodiny by se šel pást.
Mila 12:57 02.07.2010
Jarko,za těch 5040 kč,to by se to hublo!!! Z takové sumy bych totiž okamžitě ztratila chuť k jídlu :-D))))
Ale i tak mi to přijde docela drahé,noooo, každý špás něco stojí :-)
Jarka 12:31 02.07.2010
Milo, mě vyšlo 1200 Kč. Asi tady někdo neumí počítat...
Mila 12:18 02.07.2010
..."..Minimálně žena za jídlo na šest dnů v týdnu zaplatí 5040 kč..."

Tak tomuto nerozumím,asi neumím počítat,nebo mi něco uniklo????
Jarka 09:37 02.07.2010
Zrovna toto menu jsem měla možnost jíst a nemůžu říct nic negativního. Jídlo bylo chutné, nečekala jsem, že celozrnné knedlíky mohou být tak dobré. Jídelníčky mi příjdou vyvážené, už jsem zhubla několik kilo, které jsem nemohla dostat dolů a váha nestoupá. jednoznačně mohou www.azdieta.cz doporučit.
Honza 08:41 02.07.2010
Tahle krabičková dieta je dobrá. Díky ní jsem zhubl 40kg (DietBox)