Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krabičkové diety skýtají určitě spoustu výhod i záporů. Jak poznat pro vás tu nejlepší? Na co si dát pozor a proč s krabičkami zhubnete jen někdo?

KRABIČKOVÁ dieta - jak poznat tu nejlepší!

aktualizováno 26.09.2011, 16:00 | 26.09.2011, 00:00 | doma.cz/kor/ina

Krabičkové diety skýtají určitě spoustu výhod i záporů. Jak poznat pro vás tu nejlepší? Na co si dát pozor a proč s krabičkami zhubnete jen někdo?

Jednotlivé firmy zákazníkům slibují, že pokud budou jíst jen jejich jídlo, kila budou ubývat. Krabičky mají hubnutí pomáhat hned několika způsoby - jídlo by mělo mít jen tolik energie, kolik k redukci hmotnosti potřebujete, ale zároveň být sestavené tak, aby člověk netrpěl hlady ani mu nescházelo nic důležitého.

 

Jednoznačné klady krabiček

 

Objednání a zaplacení krabičkových diet vás motivuje a zavazuje k tomu, že se do diety pustíte a vydržíte – jinak by to přece byla škoda peněz!

 

- Krabičková dieta přináší jídlo na celý den, takže odpadají starosti se sháněním oběda či svačiny.

 

Menu firmy Krabičky - 6
(Foto: Jindřich Kodíček)


- Kvalitní krabičkové diety vám zajistí zdravější a dietnější jídelníček, aniž byste se tím museli složitě trápit, počítat kalorie a studovat každou potravinu pod mikroskopem.


- Všechny krabičkové diety vám dodají ideálních 5000 kilojoulů na den. Menší porce by už byly pro člověka dlouhodobě nebezpečné.

 

Nutricare - 4
(Foto: Jindřich Kodíček)


- Krabičkové diety obsahují dostatek ryb a jsou rozmanité - každá z firem nabízí minimálně 30 denních variant. Takže se nemusíte bát o své zdraví. Nic by vám nemělo chybět ani přebývat. Objevte také super slevy na hubnutí.

 

Nevýhody stravování podle krabiček


- První nevýhoda je určitě cena! Na den vychází dámská verze krabičkových diet kolem 270 korun, což za měsíc dělá přes osm tisíc.

 

ČTĚTE TAKÉ:

5 sportů pro lepší sex
Sexy maminky: jak si udržet krásné tělo i po 40!
5 způsobů, jak shodit bříško bez posilovny


- Nákupům se člověk stejně nevyhne, protože ženy většinou nenakupují jen pro sebe, ale obstarávají celou rodinu. Tady musíte apelovat na vaši vůli a motivaci zhubnout!


- Přestože bychom podle doporučení dietologů měli denně přijmout 600 gramů ovoce a zeleniny, a to v poměru 1:2, některé týdenní jídelníčky to nesplňují. Takže byste to měla pohlídat. Zkrátka zelenina nemůže uškodit nikdy!

 

Co když po krabičkové dietě nehubnete?

 

Může se to stát. Důvod je prostý, univerzální hubnoucí jídelníček neplatí na každého. Někdo potřebuje k hubnutím více pohybu. Samozřejmě záleží i míře vaší nadváhy. Důležité je , že si s krabičkovou dietou nijak neublížíte. Ozdravný program prospěje každému, jen na někom to může být vidět více a někom méně.


Jak poznat kvalitní krabičkovou dietu?


Z našeho redakčního testu, který jsme před časem prováděli na vlastní kůži, vyplívá, že nejpodstatnější rozdíly u krabičkových diet se týkají dostatku vápníku, řepného cukru a glykemické křivky.

 

Krabičková dieta Ostrava
(Foto: Oficiální zdroj)


Nedostatek vápníku v jídlech se týká jen některých firem. V jídelníčcích se hojně vyskytují jogurty, ty samotné ale nemohou denní dávku pokrýt. (2 jogurty mají dohromady nejvýše 400 mg vápníku, minimum je 800 mg). Zdrojem vápníku jsou i mléko a další mléčné výrobky, ryby, vejce, ale i některé druhy zeleniny (kapusta, brokolice, pórek, špenát, mák, pšeničné otruby) či ovoce (citrony, ostružiny, sušené fíky, rozinky). Zkontrolujte si tedy, zda vaše jídelníčky tyto potraviny obsahují. V případě pochybností je konzultujte s odborníkem. Denní dávku vápníku splnila jen jedna testovaná firma, druhá prošla "skoro", ostatní selhaly. Proto je třeba si tento údaj pohlídat.

 

U předem připravených menu se věnujte i vyrovnanosti glykemické křivky. Pokud chcete zhubnout, je dobré, aby potravina měla glykemický index co nejnižší, tedy aby se cukry spotřebovávaly pomaleji a "déle vydržely". Pokud hladina cukru příliš klesne, dostane člověk brzy hlad. Platí přitom, že čím prudčeji hladina cukru "vyletí", tím rychleji jde zase dolů. S glykemickým indexem měly problémy 4 firmy ze 7.

 

Nutricare - 5
(Foto: Jindřich Kodíček)


Pokud tedy máte krabičkovou dietu a dostáváte hlad i mezi jídly, opět zkonzultujte jídelníček s nezávislým odborníkem.


Posledním problémem u jednotlivých diet byl řepný cukr, který obsahují i potraviny, do kterých by to člověk neřekl - například jogurtové nápoje Activia. Cukr, ale i další sladidla jsou problematické, protože zpomalují hubnutí. Pokud tedy potřebujete dosladit jogurt, použijte k tomu samotné ovoce. K přislazení se hodí také umělé sladidlo nejnovější generace - sukralóza.

 

Nejlépe v našem redukční testu vyšly krabičkové diety od Nutricare, abc Diety a Finclub Dc Ostrava.
 

 
18 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Zuzana 09:47 11.12.2012
Ja bydlím v Olomouci a zde máme kvalitní výběr dost omezený. Vyzkoušela jsem několik firem a vybrala jsem si nakonec www.dieta-krabicky.cz Jsou naprosto skvělí co se týka služeb, stravy i jídelníčku. Nedá se to opravdu s klasickýma firmama srovnat. Vyzkoušejte! Stoji to fakt za to ;-)
Jitka Nová 11:10 15.08.2012
Já zkoušela čtyři v Praze a nejlépe dopladla u mne Dieta v pohodě a Nutricare. Tyto dvě mohu doporučit. Asi obecně platí, že cena odpovídá kvalitě. Jitka
Hanka 12:14 03.07.2012
Myfoods.cz odebírám už měsíc a jsem spokojená. Tu druhou dietu neznám.
Alena 11:21 16.05.2012
Ahoj, ráda bych vyzkoušela nějakou krabičkovou dietu alespoň na týden. Zvažuji tyto dvě http://www.myfoods.cz a nebo http://www.abcdieta.cz. Nemá někdo zkušennost? Děkuji.
hubnutí - www.tukydolu.cz 16:58 27.09.2011
Jestli chcete zhubnout, tak je třeba tělu dodat správnou výživu, aby mohlo spalovat tuky. Nevíte li si rady, nebojte se nás kontaktovat nic, tím neztratíte.