Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nejlépe v zimě zhubnete pomocí čajů – jsou časově i finančně nenáročné a mají skvělé výsledky. Poradíme, jaký si připravit už dnes.

Levná dieta: Vyzkoušejte 10 čajů pro štíhlou linii

Pití - 2
zdroj: Thinkstockphotos Pití - 2
aktualizováno 26.11.2012, 07:32 | 26.11.2012, 07:32 | doma.cz / ina

Nejlépe v zimě zhubnete pomocí čajů – jsou časově i finančně nenáročné a mají skvělé výsledky. Poradíme, jaký si připravit už dnes.

Nemusíte však utrácet za hubnoucí šarlatánské čaje „na hubnutí“. Poradíme vám, jaké bylinky a čaje nejlépe zabírají, takže si nápoj připravíte bez problémů sama.


Bílí čaje odbourává tuky

Výtažky z bílého čaje nejen dokáží zabránit vzniku nových tukových buněk, ale navíc pomáhají spalovat již existující tukové buňky.

 

Zelený čaj

látka EGCG patří mezi vysoce účinné antioxidanty a nabuzovače, které urychlují spalování kalorií a navíc americký výzkum potvrdil i jejich schopnost zamezovat vzniku nových tukových buňek. Pro vás to znamená jen jedno – dvakrát denně přírodní zelený čaj. Nezaměňujte zelený čaj za ice tea. To je totiž doplněno o množství cukrů!


 

Horký zázvor
Zázvor se v asijských kuchyních používá pro rychlejší a efektivnější trávení. To okoukali i nejmodernější americké diety, a tak se dnes žádný jídelníček neobejde bez zázvoru! Nakrájejte zázvor najemno a zalijte horkou vodou (70° C), přidejte citrón a trošku medu. Zázvor snižuje cholesterol a podporuje výkonnost a imunitu organismu, takže se díky němu i lépe hubne!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z boubelky sexy kočka: Zbavila se 38 kil, omládla a zkrásněla

Dieta bez diety: 5 šikovných triků čtenářek!

Zpevněte přes zimu bříško a zadeček: Cviky, které ještě neznáte

Zalijte si čerstvou mátu – mátový čaj

Máta je další z úspěšných spalovačů tuků a to v jakémkoliv podání. Má podobné účinky jako zázvor, také se používá často v osvěžujících limonádách, ale jako bonus peprmintová příchuť zahání úspěšně chutě na sladké. Proto i přes den cucejte mentolky!

 

Čaj z šalvěje

Pomáhá s trávením a bojuje proti nadýmání. Šalvěj má skvělé pročisťující účinky a šálek jednou za tři dny udrží váš metabolismus krásně v plném výkonu.


Vanilkový čaj
Svůdná vůně vás dobře naladí a čaj uspokojí i po chuťové stránce. Navíc potlačuje a krotí chutě na sladké.

 

 

Borůvkový čaj

Výrazná chuť borůvky vás nejen potěší, ale je i zdravá. Borůvky jsou totiž plné antioxidantů a vitamínu C, navíc dokážou zahnat hlad i chutě.

 

Vyberte si z velké nabídky hubnoucích procedur i kurzů!

 

Rooibos
Čaj nečaj, jak se čaji rooibos říká, můžete pít bez omezení. Jeho jemná chuť a výjimečné složení pomáhá s rychleji spalovat kalorie a omezit chutě. Rozhodně si pořiďte jednu krabička rooibose do práce.

 

 

Šípkový čaj
Posiluje, stimuluje metabolismus, podporuje spalování tuků.

 

Přeslička
Tato oblíbená bylinka má skvělé detoxikační účinky. Chrání ledviny a močové cesty a pomáhá odvodnit organismus, takže předchází oteklým končetinám.
 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Equinox 16:30 26.11.2012
Velmi pěkný článek
Trysky 11:24 26.11.2012
Bílí čaje odbourává tuky - chtělo by to po sobě aspoň přečíst, nebo zapnout kontrolu pravopisu
Pokud vím, tak čaj je rostlina Čajovník čínský, všechno ostatní je tak maximálně výluh a ne čaj. :-D