Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tak si tuk nechám odsát, napadlo vás možná. Proč ne? Liposukce umí mnohé a je stále dostupnější.

Liposukce! Opravdu zhubnete? Co nového lékaři dokáží?

liposukce 1
zdroj: Thinkstockphotos liposukce 1
aktualizováno 11.10.2013, 00:00 | 11.10.2013, 00:00 | doma.cz/raw

Tak si tuk nechám odsát, napadlo vás možná. Proč ne? Liposukce umí mnohé a je stále dostupnější.

 Cvičíte jak diví, jíte naprosto vzorně a přesto se nemůžete zbavit tukových zásob na některých místech těla? Někdy se to bohužel stává – zatímco například horní polovinu máte perfektní, na hýždích a stehnech vás tukové bochánky odmítají opustit.

 

Cvičením ani jídlem už to nejspíše více neovlivníte, je to dáno vaším typem postavy a množstvím tukových buněk, které nikdy nezmizí.

 

 


Přesněji řečeno, nezmizí žádným z výše uvedených způsobů. Platit by na ně mohla metoda zvaná liposukce. Ta má sice pověst zákroku, který vyžaduje celkovou narkózu, mnohadenní hospitalizaci a ještě stojí desítky tisíc korun, ale ve skutečnosti je na výběr několik typů zákroků a některé z nich zase tak drahé nebo časové náročné nejsou.

 


Klasická nebo ultrazvuková liposukce?
V úvahu připadá několik druhů liposukcí, které se liší svým rozsahem a samozřejmě cenou. Kromě klasické liposukce je to ještě vibrační nebo ultrazvukový zákrok, krom toho si klientka samozřejmě může vybrat, jaké množství tuku a odkud všude bude chtít odsát.

 

Zatímco při klasickém liposukčním zákroku se tuk odsává v celkové narkóza, při vibrační nebo ultrazvukové liposukci stačí pouze lokální umrtvení, Lékaři v tomto případě někdy mluví o tumescentní liposukci.

 


Ani po celkovém zákroku, který vyjde zhruba na dvacet až třicet tisíc korun, nebývá potřeba v podstatě žádná hospitalizace. Ale první týden by měl člověk dodržovat klid na lůžku a je také třeba počítat s tím, že postava se srovná zhruba za čtyři až šest týdnů po zákroku, efekt rozhodně není okamžitý.

 

 

Všechny liposukce fungují na podobném principu – oblast, odkud má zmizet tuk, se napustí roztokem, který vyplní a roztáhne prostor určený k narušení tukových buněk. Konkrétní postupy se pak liší způsobem rozbíjení těchto buněk.

 

Při liposukci v lokálním umrtvení se většinou dají naráz ošetřit pouze dvě partie, více se nedá stihnout. Zájemci musí rovněž počítat s tím, že zákrok sice nebolí, ale nemusí se ho psychicky dobře snášet, protože kanyly pod kůží tlačí a člověk je částečně vnímá. Také tady se definitivní efekt projeví až po čtyřech či šesti týdnech, ale rekonvalescence je narozdíl od velké klasické liposukce v narkóze prakticky okamžitá. 

 

Cena liposukce v lokálním umrtvení se liší podle klinik, ale začíná už na třech tisících korun za jednu problematickou partii. 

 

 ČTĚTE TAKÉ:

Cvičte doma, funguje to. Pět nejlepších cvičení.

Pět kilo za měsíc? Proč ne, zaměřte se na pečivo a přílohy!

Víme, proč je důležité, abyste jedla pomalu!

 

Zázraky neumí ani liposukce, přejídat se nesmíte
Pozor však, nečekejte od liposukce zázraky. Neléčí totiž obezitu jako takovou, pomáhá lidem s nahromaděním tukových buněk na určitých místech těla. Nedá se proto považovat za metodu vhodnou ke snižování váhy, ta se po ní prakticky nezmění.

 

 

Problematickými partiemi, z nichž si ženy, ale někdy i muži, nechávají tuk odsát nejčastěji, bývá břicho, hýždě, stehna, boky, ale někdy i oblast kolenou či paží. Klientkami klinik estetické medicíny, které přicházejí na liposukci, často bývají i štíhlé ženy, kterým se tukové polštářky tvoří vlivem dědičné dispozice a nedají je vytvarovat ani dietou, ani pilným cvičením.

 

Pozor také na období po zákroku. Pokud to budete v jídle přehánět v domnění, že už se vám tuk nikde ukládat nebude, můžete s překvapením zjistit, že ho sice nemáte na stehnech, ale třeba na břiše nebo na zádech. 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Marie 14:24 21.01.2014
Vše o zákroku ultrazvukové liposukce: http://www.vaserlipo.cz/zakrok-vaser-lipo
www.tukydolu.cz 19:46 11.10.2013
Chcete změnit svůj život
a mít lepší postavu.