Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nemůžete se bez masa obejít, ale přes to byste ráda zhubla? Vyzkoušejte redukční plán určený pro milovníky masa. Jak vypadá dieta z doby kamenné?

Milujete maso? Zkuste DIETU jako z doby kamenné!

Dieta a maso
zdroj: Thinkstockphotos Dieta a maso
aktualizováno 22.05.2013, 00:00 | 22.05.2013, 00:00 | doma.cz / ina

Nemůžete se bez masa obejít, ale přes to byste ráda zhubla? Vyzkoušejte redukční plán určený pro milovníky masa. Jak vypadá dieta z doby kamenné?

Možná vás napadne jako první, že budete jíst maso syrové! Ničeho takového se nemusíte obávat. Tuto dietu drží nejen vrcholoví sportovci, ale i některé filmové hvězdy v čele s Megan Fox. Stravování inspirované jídelníčkem lidí z jeskyně slaví světové úspěchy! Podle doktora Lorena Cordaina a jeho publikace (The Paleo Diet) zbytečně zatěžujeme svůj organismus komplikovaně upravovanými jídly.

 

Z historického hlediska se naše strava dramaticky změnila, což podle doktora souvisí i s nárůstem nejrůznější onemocnění, hlavně s jídlem často spojovanou obezitou.


Jídelníček z doby kamenné

 

Jaké tajemství tisíce let staré skrývá paleontologická dieta? Nedůležitější rozdíl najdeme v produktech pocházejících ze zemědělství! V době kamenné žádné zemědělství neexistovalo, ani zpracovávání z mléka! Takže byste měla zapomenout na veškeré pečivo, sýry a dokonce i mléko! Veškeré polotovary – produkty moderní doby jsou samozřejmě také tabu.

 


Nepatří sem rafinovaný cukr, ani jiná umělá sladidla a všechny potraviny z nich vyrobené. Asi si říkáte, čím byste se podle člověka z doby kamenné mohla živit? Doba kamenná byla drsná a vyžadovala opravdové lovce a sběratele. Naštěstí výdobytek jménem oheň byl všem znám, takže se nemusíte obávat syrové stravy. V jejich jídelníčku se hojně objevuje maso, převážně ryby, dále plody ovoce a zeleniny, ořechy i vajíčka.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:


Nejžhavější dietní plány hollywoodských celebrit

5 nejlepších tipů, jak nastartovat metabolismus právě tento měsíc!

Trápí vás jarní depka? Porazte ji jídlem

 

Zdá se vám to příliš? Ale tato dieta má výsledky, a protože jsou trvalé, tak i hodně příznivců. Nejznámější oddanou fanynkou se stala štíhlounká okatá brunetka, Megan Foxová. Jelikož během diety nekonzumujete ani sacharidy, ani alkohol výrazně pročistí váš organismus a uleví zejména trávicímu ústrojí, které dnes a denně zatěžujeme nekvalitními a chemicky upravovanými potravinami. Díky "čisté“ stravě a zásadám paleo diety se můžete zbavit kožních problémům i alergií. Zlepší se vám pleť, vlasy a navíc zhubnete.

 

Megan Fox
(Foto: isifa.com)

 

ČTĚTE TAKÉ NA KRASNA.CZ:

Mléčná dieta: skvělý objev pro tvou dokonalou postavu
Pro krásu všechno, pro zdraví nic: Jak ti škodí diety?
Dieta podle ročních období: Léto

 

Nevýhoda pravěké diety – její extrémní přístup nemusí sedět každému. Navíc jednostranné zaměření stravy, způsobí pokles vápníku v těle a naopak tučné maso by mohlo přitížit cévám i samotnému srdci. Navíc kvalitní paleo strava – převážně maso a mořské plody – vás přijde na výrazně více peněz než protikladné vegetariánství.
 

Jarní tombola

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Paleo 09:13 30.01.2015
Rozhodně doporučuji o paleo stravování číst lidi, kteří nejenom tuto dietu drží, ale mají o ni zjištěných více informací a ne jako autor, který splácal článek s pár textů. Tady je aktualizovaný seznam blogů zabývajících se paleo stravou http://paleorecepty.cz/paleo-blogy/
Bety 12:13 22.05.2013
Se zájmem jsem si přečetla článek - já myslím, že tato dieta může fungovat jen na lidi s krevní skupinou 0, která je nejstarší na světě a přesně tato dieta = stravování, je na ně jako ušitá.

Chce si to také něco přečíst o výživě pro 4 krevní skupiny, kde např AB jsou např " na mléčné výrobky" a 0 masožravci.
Lucka 08:34 22.05.2013
Než začnete doporučovat nějakou "dietu", měli byste si o ní v první řadě něco zjistit.
Zvýrazněné slovo DIETA je úplně mimo. Z angličtiny se slovo "dieta" překládá jako "stravování". Proto se nejedná o dietu, jak ji chápeme my, ale o trvalou změnu stravování. Nemůžete najet na paleo jen na určitou dobu, protože po jejím vysazení se vše vrátí zase zpátky. I tady funguje jojo.
Nejedná se o "paleontologickou" dietu, paleontologie je věda, když už tak "paleolitická" dieta.
Maso není hlavní složkou tohohle stravování, ani v pravěku neměl člověk přístup k masu každý den. Má to být hlavně o zelenině, čistých a neprůmyslově zpracovaných potravinách. Z ovoce spíš bobulovité, jako jsou jahody, maliny, borůvky..., ostatní ovoce obsahuje mnoho cukru.
Ano, tenhle způsob stravování je poněkud nákladnější, ale nemusí být. I tak je ale otázkou, jestli jste ochotní věnovat část peněz do něčeho, z čeho vaše tělo žije. Navíc veškeré benefity plynoucí z palea (a není jich málo) za to stojí.
Ještě jste taky zapomněli zmínit "cukrovou" horečku, která u normálních lidí nastupuje po vysazení hlavních zdrojů sacharidů. Lidé jsou v dnešní době závislí na cukrech a pokud jim je přestanete dodávat, tělo se začne bránit. Je to ale jenom přechodné období, které však spoustu lidí odradí. Mělo by se s tím ale dopředu počítat.