Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kombinace prvků z latinsko-amerických tanců s aerobním a fitness cvičením vyvolá úsměv a zároveň pomůže pořádně propotit trička.

Naučte se tančit v rytmu zumby. ZÁKLADNÍ KROKY

Zumba
Zumba
aktualizováno 14.07.2010, 09:33 | 12.07.2010, 00:00 | doma.cz / Centrum Tance / kor

Kombinace prvků z latinsko-amerických tanců s aerobním a fitness cvičením vyvolá úsměv a zároveň pomůže pořádně propotit trička.

Pokud jste ještě neslyšeli o novém fitness tanečním šlágru, právě nastal ten pravý čas. Zumba je v poslední době jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak se dostat do kondice, shodit pár kilo navíc a hlavně se skvěle pobavit. Jak totiž často provolává její zakladatel, zumba je prostě party.

Co se tedy skrývá pod slovem zumba? Jedná se o kombinaci prvků z latinsko-amerických tanců s aerobním a fitness cvičením. Zní to prostě, ale v praxi je tento koktejl magický. Na hodinách to vře, tváře září nadšením a kapky potu nepozorovaně stékají po těle tanečníků. Při tančení posilují a zlepšují svou kondici, takže si ani nestačí všimnout, že pálí přebytečné kalorie.

ČTĚTE TAKÉ:
Protančete se ke štíhlé postavě
Sportovní striptýz: rozpalte svého partnera!

Nejúžasnější na tom všem je, že zumba je opravdu pro každého - bez ohledu na věk, kondici či taneční průpravu. Potřebujete jen tenisky, pohodlné oblečení, ručník, láhev vody.

Kroky jsou velice jednoduché a většina návštěvníků kurzu je pochytí hned při první hodině. Melodie salsy, reggaetonu, cumbie či merenque člověka samy roztančí. Na starosti nestačíte ani pomyslet a dostaví se radostné psychické uvolnění. Nejde totiž o žádné nudné cvičení, ale o pořádně rozjetou párty!

A jak to vlastně všechno začalo?

Vynálezce zumby Beto Perez cvičil dlouhá léta v Kolumbii aerobik. Jednou si však zapomněl přinést hudbu. Vytáhnul z přehrávače auta CD s latinsko-americkou hudbou, kterou poslouchal při řízení, a na hodině zaimprovizoval na nečekané rytmy. Jeho žáci byli novinkou naprosto nadšeni. Dnes šíří Beto zumbu pomocí systému certifikace po celém světě, takže ji můžete vyzkoušet i vy.

Každý lektor musí projít školením ze strany osoby, která prošla přímo Betovýma rukama. Následně získá certifikát, který ji opravňuje k výuce. Certifikace má více stupňů a lektoři se tak mohou dál rozvíjet.V přiloženém videu najdete ukázku základních kroků, které si můžete doma vyzkoušet.

Lekce zumby si můžete vyzkoušet například v Centru Tance, které má pobočky na několika místech v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Jablonci nad Nisou a Hradci Králové. Seznam aktuálních kurzů a workshopů zumby je k dispozici na: www.centrumtance.cz/zumba.

Kromě zumby však Centrum Tance nabízí i orientální tanec, salsu, flirt dance, street dance, pole dance, latinsko-americké tance, flamenco, step, line dance, sambu, moderní tanec, jazz dance, bollywood, africké tance a cvičením jako je jóga nebo pilates konče.

Tento článek byl připraven ve spolupráci s Centrem Tance.

 
17 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

alena 14:47 02.07.2014
Vlasy se mi spravily po tom co jsem začala užívat donnu hair vitamíny
Jani 11:58 23.05.2011
Ahojky, já jsem si Zumba DVD kupovala na http://www.dvdcviceni.cz tak asi je toho víc :-)
Zuzka 18:15 08.01.2011
DVD zumby koupíte třeba tady: http://tanecniobchod.cz/od-1.html?SID=85017cb1c925...
Miriam 17:56 03.01.2011
Dobrý den,Je možno sehnat a DVD Zumby?Pokud ano,můžete mi napsat kontakt.Děkuji.
lena 21:57 19.12.2010
u nas zumba je a jsem nadsena.je to neco skveleho.zabavne a pekne se u toho potim takze uz sem i zhubla.jinak se da par vecicek najit v pocitaci.tancim podle toho i doma.supr.
lll 17:58 19.12.2010
chtěla bych chodit na zumbu ale bydlím na vesnici a žádné lekce zde nejsou. Chtěla jsem se zeptat jestli nevíte nějakou webovou stránku kde je jsou výúky zumby.. díky
Tom 19:45 11.10.2010
Skvělé lekce zumby v Havířově jsou pod vedením Lenky v Zumbaclubu buď na Šumbarku nebo v Centru. Mohu osobně jen a jen doporučit. www.zumbahavirov.com
Martina 21:36 30.08.2010
Jasmíno zde máš odkaz na Latinskoamerickou hudbu ke stažení.
http://www.stazenimp3zdarma.cz/latinskoam... M
Martina 21:25 30.08.2010
Jasmíno zde máš odkaz na Latinskoamerickou hudbu ke stažení.
http://www.stazenimp3zdarma.cz/latinskoam... M
Martina 21:23 30.08.2010
Jasmíno zde máš odkaz na Latinskoamerickou hudbu ke stažení. M
1 2