Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo se snaží zhubnout. Čím takového člověka obdarovat a co mu naopak nedávat?

Nejlepší a nejhorší vánoční dárky pro dietáře

Vánoční dárek
zdroj: Thinkstockphotos Vánoční dárek
aktualizováno 09.12.2014, 17:07 | 09.12.2014, 17:07 | doma.cz / lk

Určitě máte ve svém okolí někoho, kdo se snaží zhubnout. Čím takového člověka obdarovat a co mu naopak nedávat?

Pokud se někdo z vašich blízkých snaží zhubnout, chcete podpořit jeho úsilí při získání zdravé postavy. A je jedno, zda je to kamarádka, maminka, nebo dokonce přítel. Za chvilku jsou tady Vánoce, proto se nad dárkem pro dietáře pořádně zamyslete. Vhodně zvoleným dárkem totiž dáváte najevo, jak moc vám na daném člověku záleží. A nemusíte mít strach, že byste kvůli tomu finančně vykrváceli, vhodný dárek dokážete sehnat v každé cenové kategorii. Zde jsou některé dary, které se jistě budou hodit.

Něco dobrého - ANO

Můžete utratit jen několik desetikorun, když koupíte koš se zdravými pamlsky. Nejlepší je čerstvé bio ovoce, ořechy, extra panenský olivový olej, bylinky a koření, bio čaje...

 

 

Zdravé mlsání
Každý rád mlsá i ten, kdo hubne. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Nebo můžete dotyčnému koupit semínka, aby si na jaře zasadil vlastní zeleninu. To samozřejmě jen v případě, že má zahrádku, nebo alespoň balkon. 

Nezdravé mlsání - NE

Mělo by být jasné, že bonboniéra nebo cookies jsou špatným dárkem pro někoho, kdo se snaží zhubnout. Možná si myslíte, že do letní dovolené je daleko, takže dotyčný bude mít spoustu času svá kila navíc shodit, ale pravda je, že ho takovým dárkem ani nepotěšíte. Pokud to s hubnutím myslí vážně, bude smutný, že si na dobrotách nemůže pochutnat. A v tom nejhorším případě se urazí, že jeho snahy o hezčí postavu nepodporujete.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak nenaštvat muže nevhodným dárkem?
Největší mýty o zdravé stravě: Po ovoci se tloustne. Je to pravda?
Dieta v ohrožení! Jak nepřibrat na party a rautech?

Pomůcky do kuchyně - ANO

Existuje celá řada kuchyňských nástrojů, které se hodí pro lidi držící dietu. Můžete začít těmi nejlevnějšími, jako jsou různé škrabky a vypeckovávače na ovoce a zeleninu, skvělý je přítroj na smoothie, ale investovat můžete i do wok pánve či parního hrnce.

Kurzy zdravého vaření - ANO

Přestože se to možná nezdá, již za pár stokorun se dá koupit poukázka na kurz zdravé výživy. Samozřejmě se najdou i skutečně profesionální, kde za několik lekcí zaplatíte tisíce korun. Záleží jen na vašcih možnostech. V Takových kurzech by se dotyčný měl naučit vše o jídle, jeho složení i zdravé přípravě, rozhodně by však nemělo jít o nějaké doporučování potravinových doplňků, proto se předem informujte, co můžete čekat.

 

Kurz vaření
Profesionální kurz vaření je skutečně skvělým zážitkem. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Možností jsou i kurzy na specifické pokrmy a způsoby stravování. Obdarovaný se může naučit vařit vegetariánská, veganská či raw jídla, což pokud se chce věnovat zdravé stravě, jistě ocení.

Věci spojené s jejich koníčkem - ANO

Je jasné, že jsou více a méně vhodné koníčky pro hubnutí, ale z určitého úhlu pohledu jsou dobré vlastně všechny. Pokud se totiž člověk nudí, má větší problém kontrolovat se, co jí, než když se něčím dobře baví. Takže i v případě, že by se člověk, který se snaží zhubnout, věnoval zahradničení či háčkování, podporujte ho a kupte něco společného s jeho koníčkem. Určitě mu to udělá radost.

 

squash
Raketa na squash může být skvělým dárkem. (Foto: oficiální zdroj)

 

Ještě lepší je, pokud se daný člověk věnuje nějakému sportu. To potom stačí zaběhnout do obchodu a vybrat nové sportovní náčiní. Nepotřebuje boty na běhání, raketu na squash či přilbu na kolo?

Permanentky na cvičení - NE

Pozor, permanentky na cvičení jsou sporné, proto do nich investujte jen v případě, když víte, že se budou líbit. Je totiž mnoho lidí, kteří nesnáší cvičení na hromadných hodinách a raději se věnují nějakému sportu o samotě doma nebo v přírodě. Takže pokud si dotyčný vybral, že bude hubnout běháním, z hromadných lekcí zumby asi nebude mít úplně velkou radost a pravděpodobně tam ani nebude chodit.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Krásná.cz najdete: 
Nedaří se ti zhubnout? Nastartuj svůj metabolismus
Pět nejlepších sportů na hubnutí. A pozor, tyhle nefungují!

Informace - ANO

Hubnoucímu člověku se vždy hodí co nejvíce informací, které mu cestu za štíhlou postavou usnadní. U vás záleží jen na tom, kolik chcete investovat peněz. Levnější variantou je koupit knihu či DVD se cvičením. Dražší variantou potom jen předplatit nějaký časopis o dietách a zdravém životním stylu. Nejlepší, ale samozřejmě taky nejdražší je zaplatit služby výživového poradce. V tomto případě ale pořádně vybírejte, abyste nenaletěli.

Produkty slibující bezpracné hubnutí - NE

Je jasné, že byste dotyčnému příla, aby zhubl co nejrychleji s co nejmenším úsilím, ale takové hubnutí je špatné. Rychlá ztráta kilogramů vede k jo-jo efektu, hubnoucí přípravky navíc kolikrát vůbec nefungují. Jediná cesta ke štíhlé postavě je úprava stravy a pravidelný pohyb. 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ivana 18:04 09.12.2014
Zase tahle rozšklebená tlamka! Už jí bylo dost v létě, tlemila se z každé reklamy na dovolenou, teď je tu zase !