Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prší a vám se rozhodně nechce vylézt z tepla vašeho domova? Nebo s kolegy už nemáte chuť na jídlo z restaurací z vašeho okolí? V dnešní době si už přeci můžete dopřát luxus v podobě dovozu jídla přímo k vám.

Nemáte čas, je ošklivé počasí a máte hlad. Co s tím?

Dieta
zdroj: Thinkstockphotos Dieta
aktualizováno 26.11.2014, 16:20 | 26.11.2014, 16:02 | Doma.cz/trm

Prší a vám se rozhodně nechce vylézt z tepla vašeho domova? Nebo s kolegy už nemáte chuť na jídlo z restaurací z vašeho okolí? V dnešní době si už přeci můžete dopřát luxus v podobě dovozu jídla přímo k vám.

A co si můžete objednat? V podstatě vše. Dnes už není výběr jídla zúžen pouze na pizzu nebo tortilly. Větší a větší oblibu si v objednávkách berou burgery či klasická menu v podobě polévky a hlavního jídla. Ano, i ty vám dnes domů nebo do kanceláře přivezou, takže v době oběda rozhodně nebudete strádat. To je optimální především i kvůli pravidelnému jídelníčku, což má velký vliv na případné problémy s nadváhou.

 

Donáška jídla - 3
(Foto: oficiální zdroj)

 

Anketa
Objednáváte si někdy jídlo domů nebo do práce?
 


Jídla si navíc můžete objednat předem na konkrétní hodinu, a tak vše může běžet podle vašeho plánu. „Pokud po příchodu do práce náhle zjistíte, že je třeba řešit nečekané povinnosti, které zaberou čas navíc, můžete si jídlo objednat předem. Oběd či večeři tak budete mít hotové ve chvíli, kdy na ně opravdu budete mít čas,“ radí Marc Westermann z internetového portálu pro rozvoz jídla JídloTEĎ.cz. , který zajišťuje rozvozy z více než 1000 restaurací po celé republice a nabízí pokrmy z 54 různých sekcí.

 

Donáška jídla - 2
(Foto: oficiální zdroj)


Pohlídejte si správně zabalené jídlo!


Říká se, že jídlo „jíme“ i očima, a tak u toho dovezeného záleží, v čem dorazilo zabalené. Balení hotového jídla už dnes naštěstí není jen o papírové krabici na pizzu a plastové krabičce rozdělené napůl mezi hlavní chod a přílohu. Řada lidí dříve ani nepřemýšlela o objednání polévky, ale dnes ji dostanete ve speciálním plastovém kelímku s uzávěrem, který eliminuje riziko vylití. Kelímky se liší podle velikosti – obyčejné polévky se nalévají do menších rozměrů, zato thajské phở, které slouží jako hlavní chod, už je zabaleno do pořádného kelímku.

 

Donáška jídla - 1
(Foto: oficiální zdroj)


České klasiky jako svíčková nebo guláš musí být také perfektně zabaleny. Rozhodně se nesmí stát, aby vám knedlíky dorazily ve stejném boxu jako guláš nebo svíčková, kdy nasáknou a jsou kompletně promočené. „Aby tomu v kvalitním podniku předešli, zabalí knedlíky zvlášť v boxu a guláš či svíčkovou v nádobě s víčkem. Tímto způsobem navíc můžete jako restauratér vždy zajistit, že se svíčková a guláš dostanou k zákazníkovi vždy v horkém stavu a to i díky elektricky vyhřívaným boxům,“ radí Marc Westermann.

 

Anketa
Proč zatím moc nevyužíváte možnost nechat si donést jídlo?
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Etiketa u stolu: Zásady, které si snadno zapamatujete
Krabičková dieta na nejlevnější způsob
KRABIČKOVÁ dieta - jak poznat tu nejlepší!
Jíst v restauraci a nepřibrat? Jedině s dětskými porcemi!


U stále popluárnějších hamburgerů je důležité, aby salát a příloha byly správně odděleny. Pro samotný burger je navíc nejlepší, pokud je zabalen do ekoobalu, díky čemuž se houska nedostává do styku s plastem. Ekoobal zároveň absorbuje vlhkost, a houska tak zůstane křupavá.


Pečlivé zacházení si zaslouží i quesadilla. Správné balení respektuje jasně oddělené přihrádky, quesadilla na jedné straně, nachos na druhé. Oddělení zabrání, aby se při přepravě obsah promíchal. Omáčky jsou navíc zabalené zvlášť v kelímku s víčkem. Nejenže v takovýchto boxech přijede jídlo v perfektním stavu, box také pomůže zachovat estetiku jídla.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Alena 17:40 30.11.2014
Předražená blbost to je!