Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Trápení ze vztahu si podle vědců přenášíme i do vztahu k sobě samotné. Naopak šťastně zadané svoji hmotnost neřeší.

Netrapte se! Škodí to vaší postavě

Šťasný vztah
zdroj: Thinkstockphotos Šťasný vztah
aktualizováno 06.04.2015, 00:23 | 06.04.2015, 00:23 | Doma.cz / Myženy.sk

Trápení ze vztahu si podle vědců přenášíme i do vztahu k sobě samotné. Naopak šťastně zadané svoji hmotnost neřeší.

Ideální váha, to je problém, o který se zajímá téměř každá žena. Nejedna dívka už v pubertě zkouší držet diety, aby se  přiblížila ideálu krásy a zalíbila se tak opačnému pohlaví. Ale řešíme svou váhu celý život? Ne, studie ukazují, že ženy, které jsou šťastné ve vztahu, se o svoji mnohem méně zajímají. A to i v případě, že mají k ideálu daleko. 

Výzkumníci do studie zapojili více než 250 žen ve věku od 20 do 45 let. Přibližně dvě třetiny z nich žily se svým partnerem, zbylé byly již vdané. Oslovené musely odpovědět na různé otázky o vztazích. Otázky se týkaly společných zájmů, sexuálního života, ale i partnerské komunikace. Vědce také zajímalo, jak jsou ženy spokojené se svou hmotností a jaká je podle nich ideální váha.

 

Tlustá a nešťastná
Kdo se trápí ve vztahu s mužem, má často problémy s váhou. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Odpovědi ukázaly, že ženy, které jsou ve vztahu spokojené, se svou váhou ani postavou nezabývají tolik jako jejich nespokojené kolegyně. spokojené ženy mají také daleko vyšší sebevědomí, než když byly svobodné. 

ČTĚTE TAKÉ:
Zdědila jste sklon k tloustnutí? Víme, jak to překonat!
Víte, že deset tisíc kroků úplně stačí k dokonalé sexy postavě?
Patnáct tipů aneb co dělají štíhlé ženy jinak?

Vedoucí studie Sabina Vatterová z Estonska prohlásila: "Výsledky výzkumu naznačují, že spokojenost s postavou, hmotností a vůbec se sebou samými má hodně co do činění s tím, jak jsme šťastné ve vztazích."

 

Hádka
Nehádejte se, škodí to vaší postavě. (Foto: Thinkstockphotos)

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Krásná.cz píše: 
Toužíš po postavě snů? Těchto 7 tipů tě dostane rychle do formy
TEST: Umíš se vyrovnat s problémy v lásce?

Vatterová tvrdí, že ženy, které nejsou spokojeny, přenáší svou nespokojenost i na svoji postavu. "Ženy by neměly být příliš posedlé váhou. Nejdůležitější je zdravě se stravovat a cvičit. Cvičení zvyšuje sebevědomí, " dodala.

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře