Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Po nepěkné pomerančové kůži asi nikdo netouží, přesto si za ní často můžeme sami. Nevymlouvejte se proto na genetiku a raději překontrolujte váš jídelníček!

Nezadělávejte si dobrovolně na celulitidu: 7 nejhorších jídel!

Jídlo
zdroj: Thinkstockphotos Jídlo
aktualizováno 31.07.2019, 00:00 | 31.07.2019, 00:00 | doma.cz

Po nepěkné pomerančové kůži asi nikdo netouží, přesto si za ní často můžeme sami. Nevymlouvejte se proto na genetiku a raději překontrolujte váš jídelníček!

Na celulitidu si můžeme zakládát už od malička, a to především nevhodným jídelníčkem. Velký podíl cukrů, solí spolu s nedodržováním pitného režimu představují nejčastější příčiny vzniku nehezké celulitidy. I proto se celulitida objevuje i na stehnech hubených modelkách, či profesionálních sportovkyň.

 

Zakročit proti rozšiřování nevzhledných ďolíčků byste měla co nejdříve! Zbavit se celulitidy vyžaduje trpělivý přístup. Pár jednoduchých cviků a jídelníček vám to s bojem proti ucpaným tukovým buňkám usnadní.

 

Nejčastěji postižené partie bývají na stehnech a zadečku. V prvním stádiu celulitidu nejdříve vidíme pouze při tlaku na kůži, ve druhém se celulitida ukáže u sezení na tvrdém povrchu a ve třetím případě ji vidíme v běžném pohybu či postoji.

 

Nejhorší potraviny, které mohou za vznik a rozšiřování celulitidy:

 

1. Bílé pečivo, toustový chléb

 

Aneb čím nadýchanější, tím horší! Rafinovaná bílá mouka dodá tělu pouze jednoduché sacharidy, ale žádné živiny, natož vlákninu! Navíc pokud energii nevyužijete, sacharidy sre jednoduše přemění na tuky.


2.Uzeniny


Párky, salámy, ale i šunky byste se měli snažit ze svého jídelníčku úplně eliminovat. Obsahují vysoké množství solí a tuků, které neprospívají ani vaší postavě ani zdraví. Uzeniny jsou kvůli velké koncentraci soli pro celulitidu vůbec jedno z nejhorších jídel. Dále zvyšují riziko infarktu a cukrovky.

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Paní Vlaďka díky krabičkám zhubla 11 kilo! A udržuje se vlastní dietou!
5 potravin, které vás zbaví bříška
Sexy zadeček podle plánu hollywoodských krásek

 

Celulitida je nepříjemný kosmetický problém, kterým trpí až devadesát procent všech žen, bez rozdílu věku i váhy. Vznik celulitidy má na svědomí i několik dalších faktorů: málo pohybu, dědičnost, ochablé svalstvo, cigarety, hormonální poruchy, či špatný krevní oběh. Takže je jasné, že něco je v našich silách ovlivnit a něco ne.

 


3. Knedlíky

 

Holdování klasické české příloze můžete přičíst i nárůst celulitidy. Kombinace bílé mouky a živočišných tuků (vajíčka, mléko) není zrovna nejšťastnější. Zpomaluje metabolismus a tak i znemožňuje přirozené látkové výměně mezi buňkami, takže nastupuje celulitida.

 

4. Oplatky a káva

 

Cukry a kofein, který odvodňuje organismus spolu s nedostatkem pohybu, jsou zaručeným startérem pro vznik a „množení“ pomerančové kůry.

 

5.Limonády

 

Slazené bublinaté pití a dokonce i takové, které má nálepku dietní, je ten nejhorší „nevinný“ nápoj, který můžete popíjet! Pravidelné popíjení limonády zpomaluje metabolismus a navíc sladké limonády představují velkou zásobárnu kalorií. Limonády až z 90 procent můžou za dětskou obezitu!

 

ČTĚTE TAKÉ NA KRASNA.CZ:

Nejlepší domácí masky proti celulitidě
SKONCUJ s celulitidou bez námahy
Celulitida: Jak vzniká a jak nejlépe na ni?

 

6. Majonéza

 

Přidáváme ji do salátů, pomazánek, k obloze, i do sendvičů! Přitom majonéza představuje kalorickou pohromu! Množství tuků, éček spolu se smaženými jídly (které si s tatarkou nejčastěji dopřáváme) zhoršuje nejen celulitidu, ale i pleť a kvalitu našich vlasů!

 


7. Hranolky, krokety apod.


Oblíbené, rychlé, chutné, ale nezdravé hranolky byste měli ze svého stravování také raději vyloučit. Pokud si říkáte brambory jako brambory, tak jste na omylu! Přesmažené hranolky jsou daleko více kalorické a nezdravé. Po pravidelném „ujíždění“ na hranolkách se nenápadně tloustne! Nebezpečná kombinace škrobů a oleje se brzy negativně projeví.

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

skacka 23:42 25.07.2013
Nechte nás i s celulitídou žít, vždyť žijem jen jednou.