Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Druhý díl seriálu o krabičkových dietách – službě, která má usnadnit hubnutí dodávkami vyvážené stravy na celý den.

Nutricare: podle dietologa bez chyby, ale nechutná nám

Nutricare - 5
zdroj: Jindřich Kodíček Nutricare - 5
aktualizováno 09.07.2010, 09:38 | 09.07.2010, 00:00 | doma.cz / kap

Druhý díl seriálu o krabičkových dietách – službě, která má usnadnit hubnutí dodávkami vyvážené stravy na celý den.

Dieta Nutricare patří na českém trhu k průkopníkům krabičkových diet a nabízí široké portfolio zdravých jídel: kromě řady pro hubnutí, která nás zajímá, má také speciální dietu pro těhotné ženy a nastávající maminky, lidi vedoucí aktivní život a podobně.

 

Kolik za to?

 

Dieta Nutricare je určena primárně pro Pražany. Tomu odpovídají poskytované služby i ceny. "Program 'Slim' na měsíc, tedy 4 týdny po 7 dnech včetně dopravy, stojí 15 324 Kč, 4 týdny po 6 dnech v tomto případě stojí 13 135 Kč," uvádí Petra Kostelecká ze společnosti Nutricare.  Pokud má klient či klientka alergii nebo něco nejí, firma se přizpůsobí a neúčtuje žádné příplatky.

 

CENÍK DIETY NUTRICARE SLIM
týdenní menu (7 dní) 2998 Kč
týdenní menu (6 dní) 2570 Kč
dovoz Praha - Basic 2222 Kč/20 dní
Praha - VIP 833 Kč/týden (7 dní)
mimo Prahu individuálně
osobní odběr zdarma (Praha)

 

Při předplacení diety Nutricare můžete využívat flexibility její dopravy. Místo doručení se může den ode dne lišit (domů, do zaměstnání apod.). Samotné jídlo má pevně dané ceny, které se při předplacení na delší dobu nesnižují.

 

Pro klienty, kteří si nechtějí kupovat plné dietní menu, firma nabízí i možnost odběru samotných obědů nebo jen hlavních jídel.

 

PSALI JSME:

Krabičková AZ dieta: úžasná svíčková, dietně nic moc

Testujeme krabičkové diety. 1. DÍL

 

Jak nám chutnalo?

 

Posuzovali jsme menu o pěti chodech. Jídlo má kromě plastových krabiček i vrchní papírové obaly ve vlastním designu, takže je už na první pohled vidět, že je dieta profesionálně připravená. Z každého obalu se usmívá šéfkuchař Jan Šrámek, podle strávníků-laiků by ale měl na svém umění ještě pracovat. Známkovali jsme jídlo jako ve škole.

 

Snídaně: Krůtí šunka se 2 vejci a bylinkami, okurky, chléb

Snídaně nám vůbec nechutnala. Omeleta nám přišla vysušená a bez chuti. "Na omeletě byl nejlepší chleba," komentoval chod jeden z kolegů. Známka se přiblížila čtyřce.

 

Nutricare - 2
Kompletní celodenní menu Nutricare. (Foto: Jindřich Kodíček)
 

 

Svačina: Proteinová tyčinka

Tyčinka s ananasem byla moc dobrá, dáváme proto jedničku.

 

Oběd: Kuřecí maso s vařeným bulgurem

Oběd nebyl špatný, ale mrzelo nás, že neměl žádnou výraznou chuť. A nemuselo by se zrovna solit; víme, že sůl není zdravá. "Chtělo by to koření. Vím, kolik se s tím dá udělat, moje žena dělá bulgur a je moc dobrý právě díky koření," komentoval chod jeden z kolegů. Verdikt: za tři.

 

Svačina: Jablko, bílý polotučný jogurt

"Normálně mi jogurt moc nechutná, ale tenhle je dobrý," pochvalovala si naše kolegyně. Jablko nebylo nijak výjimečně chutné, ale dobré, takže dáváme jedničku.

 

Večeře: Těstovinový salát, sýr eidam

Salát nás oslovil tím, že byl příjemně čerstvý. I u něj jsme konstatovali, že jeho chuť by si zasloužila něčím oživit. Pokud už by nebylo možné dát k němu alespoň třeba jogurtový dresink, pomohla by trocha koření. Celková známka opět trojka.

 

Dietně plný počet bodů

 

Požadavkům, které by měla krabičková dieta splňovat (jejich přehled najdete tady), vyhovuje dieta Nutricare bezezbytku. Zaslouží si plných 25 bodů. Hodnocení zpracovala doktorka Václava Kunová z Poradny pro snižování nadváhy Nutradit.

 

Týdenní jídelníček najdete tady nebo na stránkách firmy.

 

Režim a energetická hodnota - 5 bodů z 5
Dieta poskytuje 5 krabiček, tedy 5 jídel na den. Energetická hodnota neklesá ani u jednoho dne pod 5 000 kJ.

 

Nutricare - 4
Omeleta strávníky neoslovila. (Foto: Jindřich Kodíček)
 

 

Zelenina a ovoce – 3 body ze 3
V jídelníčcích je zelenina vždy součástí snídaně, oběda i večeře ve velkých porcích, takže bez problémů splňuje doporučených 400 g za den (někdy lehce pod 400g, jindy spíše 500 g). Ovoce bývá na dopolední nebo odpolední svačinu, ale jeho množství není vyšší než 200 g za den.

 

Příjem čistých bílkovin – 3 body ze 3
Bílkoviny jsou součástí každého z 5 jídel, celkově za den tedy v jídelníčku není méně než 90 g čistých bílkovin (limit pro získání 3 bodů je 60 g). Bílkoviny jsou různého, i rostlinného původu (tvaroh, jogurt, maso, ryby, sýry, tofu). Maso je v jídelníčku maximálně jednou za den.

 

Rozdílná dieta pro ženy a muže – 3 body ze 3
Jídelníčky mají připravenu variantu nejen pro ženy a muže, ale rozlišení je ještě o stupeň jemnější, takže jiný jídelníček dostane drobnější žena (5 000 kJ), jiný žena vysoká (6 000 kJ). U mužů je většinou počítáno se zhruba 7 000 kJ.

 

Vyrovnaná glykemická křivka – 3 body ze 3
Všechny použité sacharidové potraviny mají nízký glykemický index a součástí každého z pěti denních jídel je potravina bohatá na bílkoviny. Díky tomu by strávník měl mít jen minimální pocit hladu a chuti k jídlu.

 

Nutricare - 1
Salát byl čerstvý, ale potřeboval by ještě dochutit. (Foto: Jindřich Kodíček)
 

 

Ryby nejméně 1 x týdně – 2 body ze 2
Ryby se v jídelníčcích vyskytují průměrně 3 x týdně. Z toho se 2x týdně jedná o rybu, která má skutečný nutriční přínos, protože obsahuje významné množství omega-3 kyselin, kvůli kterým ryby jíme (tuňák, losos, sleď).

 

Denní doporučená dávka vápníku – 2 body ze 2
Všechny hodnocené jídelníčky dodávají minimálně potřebných 800 mg vápníku denně, často i více. Jedná se o vápník v dobře vstřebatelné formě (tvarohy, tvrdé sýry, kefíry, jogurty). Žádné tavené sýry se v jídelníčcích nevyskytují.

 

Minimálně 30 různých jídelníčků – 2 body ze 2
V dietě Nutricare se v současné době vyskytuje 70 různých jídelníčků. Bylo by vhodné více zdůraznit a používat sezónní suroviny.

 

Absence řepného cukru – 2 body ze 2
V jídelníčcích se nevyskytuje řepný cukr ani jiné kalorické sladidlo. Tvarohy nebo jogurty jsou slazeny čerstvým ovocem, občas je použito sladidlo nejnovější generace sukralóza.

 
42 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Kunová 20:11 09.07.2010
Hodnotím všechny diety podle stejného metru. Každá dieta by měla "umět" to, co je popsáno v kritériích na začátku seriálu. Jak vidíte, tak fakt, jestli pokrmy chutnaly porotě v redakci jsem neovlivňovala. Kdyby to byla nějaká skrytá reklama, vyšlo by pozitivní všechno, nemyslíte ?
dieta 19:39 09.07.2010
Jak může člověk, který spolupracuje s danou firmou hodnotit prudukt této firmy na této stránce? K čemu to tedy celé je?
snadné hubnutí 19:16 09.07.2010
Zhubněte, aniž byste se vzdali jídel, které máte rádi. Informace na www.zijwellness.info
PODVOD 19:02 09.07.2010
Příjde mi značně nefér, že jídelníček hodnotila MUDr.Kunová, která pro firmu PRACUJE, stačí se podívat na jejich webové stránky. Toto mě nepřijde fair play.
Kuka 13:15 09.07.2010
Zrovna toto jídlo jsem měl možnost jíst a nemůžu říct nic negativního. Jídlo bylo chutné,nemám rád kořeněná jídla raději upřednostňuji přirozenou chuť surovin před kořeněnými jídly ze kterých je pak těžko.
Monika 09:43 09.07.2010
Píšete, jestli není lepší si dát na co máte chuť a né kupovat nějaké krabičky. Nicméně hned v další větě chcete nahradit snídani a večeři proteinovým doplňkem. Ten má splňovat to na co máme chuť?
Ze své zkušenosti mohu napsat, že kdybych si vždy dala to na co mám chuť, tak nyní vážím minimálně 100kg. Většinu svého života se musím omezovat v jídle. Mám zdravotní důvody, které mě k tomu nutí.
Krabičky jsou pro mě skvělou volbou, jednoduše řečeno, normální jídlo. Proteinové doplňky beru, jako nutné zlo, když nemám jinou možnost se najíst.