Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stále častěji se setkáváte v obchodech s ovocem, jehož jméno vám nic neříká a sotva ho vyslovíte? Poznejte exotické plody blíže – nadopují vás vitamíny, minerály a zrychlí spalování tuků!

Objevte exotické plody pro rychlejší metabolismus

Exotické ovoce
zdroj: Getty Images Exotické ovoce
aktualizováno 08.06.2019, 00:00 | 08.06.2019, 00:00 | doma.cz

Stále častěji se setkáváte v obchodech s ovocem, jehož jméno vám nic neříká a sotva ho vyslovíte? Poznejte exotické plody blíže – nadopují vás vitamíny, minerály a zrychlí spalování tuků!

Některé z nejchutnějších a nejzdravějších druhů ovoce, o kterých jste možná nikdy neslyšeli, jako je acai, guava nebo papaya, se stále častěji objevují v obchodech s potravinami. Objevte jejich sílu, naučte se vybrat ty nejzralejší a využít blahodárné účinky na náš metabolismus. Obohatíte tak nejen své tělo, ale i chuťové zážitky!


Passion fruit (marakuja)

Plod je velmi voňavý, vejčitého tvaru, fialové nebo červené barvy, žluté když je zralý, nebo může být i tmavočervený (malé granátové jablko). Je bohatý na vitamíny A a C, draslík a vlákninu s pouze 16 kaloriemi.

 

Passion fruit
(Foto: Getty Images)

 

 

Chutná jako guava, vychutnat si ho můžete nakrájené na polovinu vydlabávání dužiny lžičkou. Nebo vyzkoušejte ho s nízkotučným jogurtem, použijte ho do ovocných salátů, nebo s kuřecím, vepřovým nebo rybím masem. Dužina se také používá na přípravu džusů, koktejlů, dezertů a do omáček.

 

Karambola

Voskové, zlato-žluté ovoce chutnající jako citrusy, jablka a švestky, pochází z jihovýchodní Asie. Karambola je výborným zdrojem vitamínu C a obsahuje 40 kalorií. Omyjte, nakrájejte (není třeba loupat nebo čistit od semínek) a snězte celou pochoutku, která má tvar hvězdy.

 

Exotické ovoce - 5
(Foto: Archiv firem)

 

Můžete ji použít do salátů, pikantních jídel nebo jako ozdobu. Protože obsahuje kyselinu šťavelovou, která se podílí na tvorbě ledvinových kamenů, lidé s onemocněním ledvin by toto ovoce neměli jíst.


Acai

Acai roste na palmách a pochází z deštných pralesů v Brazílii. Toto malé, tmavé, kulaté ovoce o velikosti borůvky (s velkou, nejedlo peckou) chutná jako čokoláda. Acai si nejlépe vychutnáte především jako šťávu v zdravých nápojích a koktejlech nebo sušené s cereáliemi. Toto výjimečné ovoce je bohaté na antokyany (jsou zodpovědné za královské fialové zabarvení) a esenciální mastné kyseliny, které poskytují mnoho zdravotních výhod.

 

  

Mango

Původně pochází z jihovýchodní Asie. Je vejčitého tvaru s barevnou škálou od zelené, přes žlutou až po červenou. Obsahuje antioxidační vitaminy A a C, draslík a vlákninu.

 

 

Stačí se zbavit slupky a velké pecky a vychutnáte si bohatou, oranžovou dužinu, překypující sladkou a tropickou chutí. K dispozici ho naleznete čerstvé, zmražené nebo sušené.Univerzálně se používá i při přípravě pokrmů, ať už sladkých nebo slaných.

  

ČTĚTE TAKÉ:

Hubněte podle tvaru bříška!

Jak nepřibrat na dovolené? Snadné triky

  

Papája

Hruškovitá papája je původem ze Střední Ameriky a má měkkou, máslovou dužinu s pikantními, jedlými jadérky. Toto sladké, pižmové ovoce může být velké až do 50 cm, ale typicky mívá kolem 17 cm a 118 kalorií. Skrývá se v ní hodně vitamínu C, a je tak dobrým zdrojem kyseliny listové a draslíku. Papája obsahuje enzym papain, který se používá jako změkčovadlo do masa a na trávení proteinů. Vychutnejte si papáju čerstvou nebo pečenou se šťávou z citronu nebo limetky.

 


Granátové jablko

Horká super novinka plná antioxidantů a vlákniny, u nás známá jako granátové jablko, dozrává na podzim. Toto tmavě červené ovoce je plné jadérek, které drží pohromadě díky houbovité membráně. Jedlé jsou pouze jadérka, které jsou sladké a křupavé. Stisknutím získáte rubínově červenou šťávu nebo konzumujte samotná semena. Hodí se do salátů, jogurtu nebo ho použijte na dezerty. Jedna polovina jablíčka obsahuje 80 kalorií.

 

 
Guava

Šťavnatá, sladká a zároveň kyselá guava chutí připomíná jahody a hrušky. Jídla slupka může být bílé, žluté, růžové nebo červené barvy. Může být bez pecek nebo plná bledých jedlých jadérek. Kulatá, oválná nebo hruškovitého tvaru o velikosti 5 - 10 cm je guava vynikajícím zdrojem vitamínu C. Též obsahuje vitamin A, vlákninu, draslík a fosfor a používá se do džusů, džemů a dezertů.

 

Guava
(Foto: Getty Images)

  

Kiwi

Pěstované na révě, toto vejčité ovoce je známé pro svoji chlupatou hnědou slupku a sladkou dužinu. Má pouze 70 kalorií a je výborným zdrojem draslíku a vlákniny s dvojnásobným množstvím vitamínu C než pomeranč. Stačí oloupat, klidně i škrabkou na brambory (i když kůže je jedlá) a vychutnat si vynikající dužinu zelené barvy a malá, jedlá jadérka. Kiwi můžete použít do salátů, džusů nebo si ho vychutnejte s jogurtem.

 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Postava do plavek 16:41 30.06.2011
Přichází letní období, čas, kdy řada z Vás po zimě si chce zlepšit postavu do plavek. Chceme Vám s tímto pomoci. Sestavíme Vám program na regulaci váhy dle vašich potřeb. Dále budete mít podporu vyškoleného poradce, který Vás povede po celou dobu hubnutí, ale i potom, což je klíčové proto, aby už jste váhu nenabrali zpět a udrželi jste si krásnou postavu napořád. Kontakt na www.hubnete.cz/bezobtizi
Zdravá výživa 19:42 29.06.2011
K rychlejšímu metabolismu mohou přispět různé druhy ovoce. Ale tou zaručenou cestou je správná výživa. Potřebujete-li poradit obraťte se na www.hubnete.cz/zdraviavyziva