Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už máte odšťavňovač? Začněte o tom uvažovat, protože díky němu můžete získat perfektní šťávy.

Odšťavňovače pomohou zhubnout! Využijete je nejen při detoxu!

odšťavnovače
zdroj: Thinkstockphotos odšťavnovače
aktualizováno 20.11.2016, 00:58 | 20.11.2016, 00:58 | doma.cz/raw

Už máte odšťavňovač? Začněte o tom uvažovat, protože díky němu můžete získat perfektní šťávy.

Každý, kdo se začne zajímat o diety nebo dokonce o očistné kůry, narazí záhy na to, že vhodnou součástí jídelníčku jsou ovocné a zejména zeleninové šťávy.

 

Mají hned několik výhod – díky obsahu vlákniny zasytí, díky přirozenému obsahu cukru dobře chutnají a ještě tělu dodají potřebné vitamíny, minerály a další živiny.

 

 

Zejména při detoxikační kúře jimi můžete nahradit jedno nebo dokonce dvě běžná jídla, což přispěje nejen k rychlejšímu nastartování hubnutí, ale zároveň se pomocí takové diety zbaví vaše tělo toxinů.

 


Obyčejný lis nebo mixér nestačí
Abyste si však doma mohli dělat skutečně kvalitní šťávy v potřebném množství, potřebujete kvalitní přístroj zvaný odšťavňovač.

 

Ruční ani pákový lis na citrusy vám rozhodně stačit nebude, protože s jeho pomocí sice nějakou šťávu vymačkáte, ale pouze z tohoto ovoce, na zeleninu je naprosto k nepoužití.

 

 

Neposlouží ani mixér, který bývá součástí domácích robotů – je to skvělá věc, pokud chcete vyrobit například koktejl zvaný smoothie z mléka a rozmixovaného ovoce. Ovšem z rozsekané a rozmixované zeleniny šťávu nezískáte.

 


Přitom právě zeleninovým šťávám byste měli dávat přednost, i když nejsou tak sladké jako ovocné. Jsou prostě zdravější a dietnější zároveň. S pomocí dobře zvoleného odšťavňovače dokážete navíc získat šťávu například i z bylinek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vepřové a dietní? Ano, když víte, jak na to. Deset nejlepších receptů.

Co platí na špeky nad pasem a jak jim předejít?

Vařte v páře! Nejlepší cesta ke štíhlejší postavě


Jak si vybrat nejvhodnější odšťavňovač
Ze všeho nejdříve se musíte rozhodnout mezi odstředivým a tlakovým odšťavňovačem. To hodně záleží na tom, co přesně chcete lisovat, protože zatímco na kořenovou zeleninu, jablka nebo třeba hrušky je lepší odstředivý odšťavňovač, ideálně se dvěma rychlostmi a plynulou regulací otáček, na zeleninu, zejména listovou, jsou lepší tlakové odšťavňovače, které si lépe poradí také s citrusy.

 

 

 

Není moc vhodné na odšťavňovači šetřit, protože ač podle reklam dokáží všechny stejné věci, ty se slabým motorem musíte například zatěžovat jen krátkodobě a hrozí také, že zpomalí, když do nich vhodíte větší kousek ovoce či zeleniny.

 

Důležitá je i podoba síta, které filtruje vlastní šťávu – ideální je mikrosíťovina. Tlakové odšťavňovače na listovou zeleninu, citrusy nebo třeba melouny vyrábějí díky technologii zpracování ovoce a zeleniny trvanlivější šťávu. I tady se musíte rozhodnout například mezi levnějšími typy s jednou hřídeli nebo dvouhřídelovými.

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Dranuška 19:58 30.10.2018
Já si dělám hodně často šťávy v odšťavňovači. Například nedávno jsem dělala tuto výbornou kombinaci s bylinkami a moc jsem si pochutnala - https://www.youtube.com/watch?v=c6QiJeTCZjM&t=2s
Karla 20:41 09.05.2018
Parádně napsané! Myslím, že odšťavňovač je výborná vstupenka ke zdravějšímu životnímu stylu. Já dostala na vánoce tento https://www.expert.cz/kenwood-je-720002/ a od té doby jej používám pořád. Bez ovocných šťáv bych si už pomalu ani svůj život nedokázala představit.
Týna 14:50 30.07.2015
Tak taky mám odšťavňovač Kuvings. Dostaly jsme ho svatebním darem. Nejdřív jsem si říkala, že ho moc nevyužiju, nakonce ho používám opravdu často.
Kelsha 21:44 26.06.2015
Také souhlasím s článkem. A jestli mohu doporučit, tak šnekový odšťavňovač Kuvings. Je s ním paráda odšťavňovat.
Lenka 20:10 29.04.2014
Zdravím!
Naprosto souhlasím s článkem, odšťavňovače jsou super věc! Člověk pak už nemusí pít ty "100% džusy" drahé a plné chemie :) Chtěla bych vám tady doporučit jednu super věcičku, ani jsem donedávna nevěděla, že to existuje. Jmenuje se to Shake and Go od firmy Concept a je to odšťavňovač v lahvi. Úplně super do školy, na cestu autem, na výlet do přírody. Já osobně jsem nadšená! Mrkněte na to tady: http://www.dommo.cz/Mixery/Smoothie-maker-Shake-an... den.
Lenka 20:06 29.04.2014
Zdravím!
Naprosto souhlasím se článkem! Odšťavňovače jsou super věc, člověk už nemusí pít ty "100% džusy" plné chemie :) Já bych vám chtěla doporučit Shake and Go. Je to super věc od značky Concept, když jsem to uviděla, neváhala jsem :) Ani jsem nevěděla, že něco takového existuje, proto na to upozorňuji. Je to odšťavňovač v lahvi, na cesty, výlety, do školy. Kupovala jsem to tady: http://www.dommo.cz/Mixery/Smoothie-maker-Shake-an... Já bez toho už nedám ani krok :)