Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Bezlepková dieta je zdraví a štíhlé postavě velmi prospěšná! Zhubněte a očistěte vaše tělo.

Odstraňte z jídelníčku lepek a shoďte 10 kilo

pečivo a lepek
zdroj: Thinkstockphotos pečivo a lepek
aktualizováno 20.02.2014, 17:11 | 20.02.2014, 17:11 | doma.cz / doma.cz / ina

Bezlepková dieta je zdraví a štíhlé postavě velmi prospěšná! Zhubněte a očistěte vaše tělo.

Lepek, na který jsou mnozí alergičtí, ve velké míře neprospívá žádnému metabolismu. Proto když ho z jídelníčku odstraníte, či výrazně omezíte, zbavíte se i přebytečných kil. Jak je to možné? Lepek neboli gluten je obsažen v klasických typech mouky, ze kterých se připravuje většina příloh, pečiva atd. Zároveň je však obsažen i v ochucovadlech, jíškách, cukrovinkách, cereáliích a müsli, takže v potravinách, které jdou nejčastěji na tloušťku.

 

Lepek se převážně vyskytuje v běžných obilovinách (Pšenice, žito, ječmen, oves), proto když si ze svého jídelníčku odmyslíte příjem kalorií z pečiva, špaget, knedlíků, sušenek atd., tak sami dojdete k závěru, že to bez nich bude opravdu velký rozdíl. A čím je nahradit? Zdravějšími variantami:

 

Luštěniny

 

Mezi ty nejvíce výživné patří cizrna, čočka, fazole a hrášek – které existují v několika druzích. Zkuste například červenou čočku (která je ve skutečnosti spíše oranžová). Představuje skvělou zásobárnou minerálů, vitamínů a bílkovin. Její vlastnost rychle zasytit a pomalu uvolňovat cukr využívají diabetici, vegetariáni, nebo kdokoliv, kdo se snaží zdravě zhubnout.

 

Z cizrny můžete připravovat nejrůznější pokrmy včetně exotické pomazánky hummus, či vegetariánských karbanátků.


Rýže

 

Z rýže je ideální pro hubnutí předevší ta hnědá, neloupaná, která není průmyslově zpracována (na rozdíl od rýže bílé), a proto obsahuje výrazně vyšší obsah vitaminů a minerálů podobně jako rýže parboiled, která se zpracovává při zvýšeném tlaku. Rýže neloupaná obsahuje kromě vitaminů i vysoké množství vlákniny.

 

Pohanka

 

Nízkokalorická pohanka díky vysokému množství různých bílkovin a aminokyselin dokáže nahradit konzumaci masa, proto se hodí do různých diet, hubnoucích jídelníčků a očišťovacích procedur. Navíc obsahuje potřebné minerály (zinek, měď, selen, mangan), a tak snižuje hladinu cholesterolu a přispívá k větší obranyschopnosti organismu.

 

Dále je povolena kukuřice, brambory, tvrdé a domácí sýry, vajíčka, maso (včetně vnitřností), sója, kakao, káva, cukr i med. Ovoci a zelenině můžete holdovat bez omezení!

 

Výsledky bezlepkové diety jsou úžasné, nejenže díky novému, zdravějšímu režimu se budete lépe a vitálněji cítit, ale zároveň budete i lépe vypadat. Zásadním omezením pšeničných škrobů se hubne rychle a hlavně natrvalo.
 

 
16 hlasů
Vaše hodnocení