Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Prozradíme vám chytré fígle, díky kterým sníte vždycky tak akorát, abyste bezpečně a spolehlivě zhubnuli.

Pět snadných triků, jak jíst méně

aktualizováno 29.03.2012, 11:02 | 29.03.2012, 00:00 | doma.cz/ina

Prozradíme vám chytré fígle, díky kterým sníte vždycky tak akorát, abyste bezpečně a spolehlivě zhubnuli.

Máte stále pocit hladu, nebo nemůžete přestat myslet na jídlo? Klíčem ke štíhlé postavě jsou menší porce, ale jak se k nim dobrat, když vám tolik chutná. Největší trik je v tom, abyste tu změnu k lepšímu (ale menšímu zároveň) nevnímali. To se vám může podařit díky jednoduchým triků, kterými ani tak neobelstíte žaludek, ale především oči!

 

1. Větší příbory

 

Italská studie potvrdila, že lidé, kteří jít s větším příborem sní mnohem méně než ti strávníci, kteří stolují s menší lžičkou, vidličkou, nebo nožem. Možná je to s podivem, ale vědci si tuto lidskou vlastnost vysvětlují tak, že větší příbory nám dávají pocit, že jíme hodně, proto s nimi sníme méně!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dietní plán s osvědčenými TUKOŽROUTY!

8 skrytých kalorických bomb, kvůli kterým kyneme v pase

Pořiďte si výstavní zadeček, a to do léta!

Sexy zadeček
(Foto: oficiální zdroj)

 

2. Modrý talíř

 

Jezte z modrého nádobí! Díky němu spolehlivě sníte méně. Vědci sice následující úkaz nedokážou s jistotou vysvětlit, ale pro nás je důležité, že funguje!

 

3. Hra s barvami

 

Barevné jídlo a kontrastní barva talíře také pomáhá s kontrolováním porcí, aniž byste se na to museli soustředit. Jídlo na barevném talíři působí, že je ho více, než ve skutečnosti je. Proto automaticky sníme méně, než například z bílého talíře!

 

4. Menší talíř

 

Na rozdíl od příborů, větší v případě talířů neplatí. Ba naopak! Z výzkumu se zjistilo, že z menšího talíře sní člověk méně a obráceně, čí větší talíř, tím více hrozí přejídání. Když totiž vaše oči vidí plný talíř, připadá mu, že vás čeká dostatek jídla. Když si budete nandávat na menší talíř, bezbolestně tak ušetříte kalorie a zhubnete!


Vyzkoušejte také sestavu cviků proti celulitidě:

 

 

5. U jídla seďte u hezkého stolu

 

Pokud jste se někdy museli najíst v neútulné restauraci, či u pracovního stolu, jistě dobře víte, že v takovém prostředí si příliš nepochutnáte. Což jednoduše vede k tomu, že za chvíli máte pocit, jako byste nejedli vůbec! Stejně nebezpečné je jíst a telefonovat, koukat na televizi, nebo si u jídla číst třeba noviny. Vždy byste si měli na jídlo najít čas, posadit se k uklizenému a prostřenému stolu a nenechat se u vaší pochoutky ničím rušit! Najíst se v klidu s blízkými je skvělý předpoklad pro hubnutí!

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Dadanko 10:35 29.03.2012
Já mám jeden trik jak jíst méně.Nenaložit si porci jak pro prase,ale střídmě.
Vyživa pro sport 08:13 29.03.2012
www.vyzivaprosport.cz/bezobtizi