Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Snažíte se dodržovat pitný režim? Obzvlášť v létě je důležitý, ovšem ne každý nápoj vám prospěje! Které nápoje pomáhají? Kdy a které bychom naopak měli pít méně a proč?

Pitný režim ano! Ale pozor na špatné nápoje!

aktualizováno 12.07.2011, 17:38 | 07.07.2011, 00:00 | doma.cz / ina

Snažíte se dodržovat pitný režim? Obzvlášť v létě je důležitý, ovšem ne každý nápoj vám prospěje! Které nápoje pomáhají? Kdy a které bychom naopak měli pít méně a proč?

Limonády, šťávy, džusy, minerálky nebo čaje? Jedno nerovná se druhé. Největší rozdílu jsou v obsahu cukrů. Některé džusy zase zatěžují náš organismus, tím že ho odvodňují! Jak je to možné? Ve skutečnosti tělu vodu odnímají! Jsou totiž tak "husté“, že se v těle musí naředit, aby je organismus vůbec přijal!

 

Proto musíme být opatrní. Jsme obklopeni tak širokou nabídkou nápojů, že se v nich málokdo skutečně vyzná. Potíž je, že řada z nich se jako vhodné nápoje jen tváří.


Před jakými nápoji se mějte na pozoru:


Mezi "nebezpečné“ nápoje, se kterými by se to nemělo přehánět, patří salinické (slané) minerálky, kofeinové a energetické nápoje, silné čaje (černý, zelený), zahuštěné jogurtové, kysané a mléčné nápoje, dále alkoholické nápoje, ale také stoprocentní džusy a dřeně.

 

 

Patří sem i cukrem a umělými sladidly či příchutěmi sycené minerálky, kyselé láky (od okurek), oxidem uhličitým silně na sycené nápoje, stolní vody a limonády…

 


Pijte více čisté vlažné vody!

 

Prospívá pleti, kráse i hubnutí! To, co je na vhodném nápoji to nejdůležitější, je vlastně voda, případně v ní přirozeně obsažené minerální látky. Nabývají na důležitosti zejména tehdy, když se více potíme nebo hodně pracujeme či sportujeme.

 

Voda s minerálními látkami (ionty) vede nervové vzruchy, udržuje stabilní tělesnou teplotu a má v těle transportní funkci. To znamená, že přepravuje do tělesných tkání minerální látky, kyslík a živiny.

 

ČTĚTE TAKÉ:


Šest tipů, jak pohodlně v létě hubnout!

Jahodová dieta! Musíte ji zkusit!Proto dbejme, abychom jí měli denně aspoň 2 litry v té nejčistší a nejpřirozenější formě. Čím více se člověk potí nebo sportuje, tím více vody by měl pít.

 

 

Víte co pijete?


Limonády slazené cukrem obsahují více než 100 gramů sacharidů (asi 20 kostek cukru) a 410 kalorií v jednom litru. To se asi s vaší dietou příliš neshoduje!

 

 

Stoprocentní džusy neobsahují přidaný cukr, ale je v nich cukr z ovoce. Proto je lepší je ředit obyčejnou vodou v poměru 1:2.

 

Neochucené minerálky dbejte na složení minerálů z hlediska celodenního pití. Volte ty s nižším obsahem minerálů. Na etiketě by měl být celkový obsah rozpuštěných látek do 500 miligramů na litr.

 

Čistá voda neperlivá je ideálním nápojem pro doplnění tekutin. Stejně tak čaj. Běžně uvařený čaj bez cukru nebo mléka neobsahuje téměř žádné kalorie.


Mít lahev s čistou vodou u ruky vždy, když začneme cvičit, by mělo být naprosto samozřejmé. A je jedno, zda se vydáte na kolo, zaběhat si, jestli jdete do posilovny nebo cvičíte z domova třeba prostřednictvím portálu Fithall.cz.
 

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

jarka 13:40 03.08.2011
kouhoutkovou vodu at si slavna veolie a jim podobny strcej do zadku
Marťulinda 11:51 03.08.2011
Hm, tak kdo by to byl řekl že? :D .. ne ale teď fakt. Voda je přeci základ všeho!!! Nenapadlo by mě teda mezi pitnej režim zařazovat přeslazený koktejly nebo alko koktejly a ještě k tomu sladký džusy a podobný svinstva.. :-) základ je obyčejná balená voda ( píšu balená, protože třeba zrovna já mám doma takovej děs běs kohoutkovej, že bych se nenapila ani za nic) :-) díky že seš tady ty, aquilo :-D !!!! ... njn ale zas chápu že je spousta lidí co není informovaná a neví vůbec co pít.. :-) takže vlastně joo, dobrej článek :-)
Jitka 09:50 12.07.2011
zarazilo mě, že i zelený čaj je nebezpečný?? také pozor na některé nabídky na hudnutí bez potíží s různými zaručenými kokteily dovezenými ze zahraničí - berou se pak stále, aby byl efekt dlouhodobý. Jsou účinné pro velké jedlíky, kteří zázračně zhubnou. Ale není to pro každého, některé nemoci to může i zhoršit. Je lepší jíst hodně syrovou stravu - zeleninu či ovoce+se hýbat a výsledek se jistě dostaví.
zhubněte 20:48 07.07.2011
Chcete se zbavit tuků a udržet si stále ideální váhu. www.hubnete.cz/bezobtizi
BÍLÝ ČAJ 14:34 07.07.2011
Výborným nápojem při redukci váhy a dodržování pitného režimu je BÍLÝ ČAJ. proč a kolik jej vypít můžete načerpat na
www.idealni-dieta.cz/bily-caj