Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Nemáte špeky, ale trápí vás neustále nafouknuté břicho? Změňte jídelníček, zažeňte stres a choďte.

Ploché břicho? Dejte si zázvor, vynechte brokolici!

ploché břicho 4
zdroj: Thinkstockphotos ploché břicho 4
aktualizováno 22.09.2014, 00:31 | 22.09.2014, 00:31 | doma.cz/raw

Nemáte špeky, ale trápí vás neustále nafouknuté břicho? Změňte jídelníček, zažeňte stres a choďte.

Jedna věc je mít kolem pasu tukové zásoby, jiná to, že máte většinu času břicho nafouknuté a tak větší, než by odpovídalo vaší váze nebo množství energie, kterou věnujete posilování příslušných svalů. A naopak, ploché břicho můžete mít i tehdy, když vaše váha není ideální, protože to tak úplně nesouvisí s tím, zda nosíte velikost 36 nebo 44.

 


Ale bohužel platí i to, že nadbytečný tuk se často ukládá kolem pasu a měli bys te se zaměřit i na něj. A to včetně snahy bavit se tuku vnitřního, který sice nedělá viditelné špeky,ale o to více zatěžuje váš metabolismus.

 

Dávejte si do jídla olivový nebo řepkový olej, zhubnete 

Ale dost strašení, je tu dobrá zpráva. Podle Američanky Liz Vaccariellové, autorky knihy zaměřené právě na ploché břicho, můžete pro svou postavu mnohé udělat pouhou změnou jídelníčku – stačí do každého jídla zařadit ty správné mastné kyseliny.

 

 

"Nový výzkum ukázal, že mononenasycené mastné kyseliny, která se nacházejí v potravinách, jako je olivový nebo řepkový olej, ořechy, semínka a avokádo, nejenže pomáhají hubnutí, ale dokonce přímo přispívají k tomu, abyste nepřibírali kolem pasu,“ tvrdí. A díky tomu, že brání ukládání tuků mezi vnitřními orgány, chrání vaše srdce. 

 

V další fázi byste se měli zaměřit na takovou změnu v jídelníčku, která zabrání tomu, abyste si připadali nafouklí. Částečně za to sice může zadržování vody v průběhu menstruačního cykklu kvůli výkyvům hormonů, ale i to se dá ovlivnit. 

 

Jak na to? Držte se následujících rad.
Jezte čtyřikrát denně
Pokud trpíte nadýmáním, jezte zhruba každé čtyři hodině, tedy čtyřikrát denně – to stačí k tomu, abyste netrpěli hladem a zároveň to umožní tělu, aby každé jídlo dobře strávilo a sníží mimo jiné uvolňování žaludečních kyselin.

 

 


Jděte se po jídle projít
Možná vám řekli, že po jídle je nejlepší se natáhnout, ale pro vás to neplatí. Neznamená to, že byste se měli vyhrnout na náročné cvičení, to by nebylo dobré, stačí i pětiminutová procházka – taková, jakou si mimoděk dopřejete, pokud jdete na jídlo někam mimo kancelář a podobně. Už ta dokáže nastartovat trávení. Pokud půjdete čtvrt hodiny, určitě to nevadí.

 


Dostaňte pod kontrolu stres
Napětí a obavy zvyšují produkci hormonu kortizolu, což vede k pocitu vlčího hladu a nutí vás to rozbalit další tabulku čokolády. Kortizol navíc napomáhá tomu, aby se tukové zásoby ukládaly kolem břicha.

 

Navíc stres zhoršuje trávení a přímo přispívá k pocitu bolavého žaludku a nadýmání, zkuste jej zmírnit například nápojem ze zázvoru, který si můžete udělat do zásoby, nechat pomalu přes noc louhovat ledničce a pomalu pít během dne
1 litr vody
½ lžičky strouhaného zázvorového kořene
½ středně velké salátové okurky nakrájené na tenké plátky
½ citronu nakrájeného na tenké plátky
6 lístků čerstvé máty

 


Jezte pomalu
Pokud jídlo hltáte, polykáte také vzduch, který se dostane do trávicího traktu a způsobuje nadýmání. Když se naučíte jíst pomalu, bude mít mozek navíc čas vyslat signál, že už jste nasycení a vy se tak zbytečně nepřejíte. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tři kila dole za tři dny! Zkuste, co dokáží džusy a polévky.

Omládněte díky dietě! Sedm dní proti vráskám.

Deset věcí, kvůli nimž tloustnete! Pozor na vitamíny nebo kávu.

 

Na tyhle pokrmy raději zapomeňte
Abyste se skutečně dočkali ploššího břicha, musíte si některé věci odpustit. Vím, které to jsou.

 


Sůl a průmyslově vyráběné potraviny
Pokud jíte hodně slaných věcí, je pravděpodobné, že vaše tělo zadržuje tekutiny, což se často projevuje právě na břiše. V průmyslově vyráběných jídlech je přitom často soli zbytečně mnoho.

 


Nadbytek sacharidů
Snižte příjem těstovin, chléb a bílé rýže, protože sacharidy v nich obsažení podporují tvorbu inzulínu, což vede ke zvýšené činnosti slinivky a k tomu, že vaše tělo bude o to více ukládat nadbytek cukru ve formě tuku.

 

 


Nadýmavá jídla
Tohle musíte vyzkoušet. Někomu nevadí ani fazole či hrách ve velkých porcích, jinému se břicho nafoukne už po kousku brokolice. Dejte si pozor na luštěniny, květák, brokolici, cibuli, růžičkovou kapustu, zelí, papriky a také citrusové plody. Ty, které vám způsobují potíže, omezte.

 


Smažené pokrmy
Nejde jen o to, že smažené jídlo je příliš kalorické. Potíž je i v tom, že je člověk tráví mnohem pomaleji a tak budete mít po jejich konzumaci mnoho hodin pocit těžkého a nafouklého žaludku.

 


Alkohol, káva, čaj, kyselé ovocné šťávy
Všechny tyto nápoje jsou vice či méně kyselé, což může u citlivých jedinců způsobovat dráždění žaludku projevující se například nadýmáním.

 


Nápoje s bublinkami
Nemusí být sladké, ale kam asi tak přijdou všechny ty bublinky v nich obsažené? Samozřejmě že ve vašem břiše, které se i kvůli nim zvětší. Pijte proto raději vodu nebo zelený čaj.

 

 

 

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

sergejan 10:20 22.09.2014
Docela by mě tedy zajímalo, co smím jíst. Podle tohoto článku dá se říci nic. Pít vodu, to co teče z kohoutku? Nevím jak kde, ale u nás je to odporný hnus plný kamene. Před 20 lety se také povídalo, jak jsou rostlinné tuky zdravé a jíst máslo je největší zabiják. Dnes se dostává na povrch, že to byl jen finanční tah a rostliné tuky jsou největší svinstvo, co člověk do těla dá.
Anna 18:50 21.09.2013
Zajímalo by mě odkud čerpáte informace :) Luštěniny, květák či brokolice jsou jedny z nejpoužívanějších surovin při redukci váhy. To, že si po tomto jídle párkrát prdenete, neznamená, že je to dietě nebezpečné jídlo!
Beáta 16:20 21.09.2013
Ach ten češtin... To snad nemyslíte vážně?