Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Džusová mánie! Proč je dobré jí propadnout?

Postavička jako lusk je hračka! Vsaďte na kvalitní džusy

Hubnutí
zdroj: isifa.com Hubnutí
aktualizováno 09.04.2013, 00:00 | 09.04.2013, 00:00 | doma.cz/em

Džusová mánie! Proč je dobré jí propadnout?

Je spousta dobrých důvodů, proč pít kvalitní ovocné i zeleninové šťávy, především proto, že tak dostanete do těla celkem příjemným způsobem dostatečnou dávku vitaminů potřebných pro zdravý životní styl.
 

Ovšem je velký rozdíl mezi tím, co všechno se může prodávat pod označením ‚džus‘. Džusy prodávané v krabicích jsou více či méně naředěné ovocné koncentráty a musíte být velmi ostražití a všímat si popisků, abyste věděli, zda kupujete džus se 100 % ovocné složky, nebo jen s 5 %…

 

Čerstvý ideál aneb není šťáva jako šťáva
 

Nejhorší jsou patrně produkty označené jako ‚ovocný nápoj‘ - do takového pojmenování se totiž dá vměstnat skoro cokoli – hlavním obsahem je voda, pak nejrůznější sladidla, stabilizátory, barviva… Ovoce může být v takovém nápoji třeba opravdu jen těch 5 %.

 

 

PSALI JSME:

 

Věčný boj: Zbavte se konečně pneumatiky na bříšku

 

Vyšším stupněm je ‚nektar‘, který musí podle státní vyhlášky obsahovat 25–50 % ovocné složky – ta je v drtivé většině z koncentrátu a často i doslazovaná.
 

A pomalu stoupáme k vrcholu – 100% džus z koncentrátu to sice ještě není, ale blíží se k němu. Takováto šťáva je opět z koncentrátu, ovšem bez přidaného cukru a konzervantů.

 

 

PSALI JSME:

 

5 nečekaně nejhorších „dietních“ jídel! Tloustne se po nich

3 nejhorší zlozvyky, kvůli kterým jde váha nahoru! Zbavte se jich!
 

Skoro perfektní je pak takzvaná pasterizovaná ovocná šťáva, která se lisuje z čerstvého ovoce a následně prochází tepelnou úpravou. Je bez přidaných cukrů, konzervantů a vody a vydrží i několik měsíců (podle typu úpravy a uskladnění).
 

A ideál? Samozřejmě jsou to čerstvé, 100% ovocné či zeleninové šťávy. Mají všechny vitaminy, chuť i vůni. Současná pomalu se i u nás rozšiřující móda ‚raw‘ neboli syrových jídel tomuto zdravému trendu skvěle nahrává, takže do toho, radí elle.cz

 
3 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lucka77 19:39 10.04.2013
Ebook a Videokurz o hubnutí zdarma ke stažení:
http://bit.ly/hubnutihrou
Radka 10:57 10.04.2013
Ano, pokud džusy, tak jedině 100%-ní, ale autor/ka článku zapomněl/a zmínit jednu věc - že ovocné džusy jsou také dost kalorické, v ovoci je hodně cukru. Takže džusy ano, ale s mírou.