Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vše, co potřebujete vědět, abyste úspěšně odstartovala sezónu a přes léto zpevnila žádané partie!

Pravidla běhání: Sexy postava za hubičku

aktualizováno 13.06.2012, 13:05 | 13.06.2012, 00:00 | doma.cz/ina

Vše, co potřebujete vědět, abyste úspěšně odstartovala sezónu a přes léto zpevnila žádané partie!

Běh má jednu nespornou výhodu, můžete jej praktikovat kdykoli a kdekoli. Poslední dobou se běh po vzoru Ameriky stává velkým hitem i u nás. A není divu! Běhat může téměř každý a pravidelný trénink dokáže vytvarovat krásné sexy křivky. Běhání uvolňuje napětí, odbourává stres, pomáhá vyčistit hlavu a zlepšuje imunitní systém. Když navíc vyrazíte na trať ráno, budete mít energii celý den.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Smrdíte? 6 záludných příčin tělesného pachu

Co na léto musí PRYČ z ledničky!

Celulitida - máte šanci se jí do léta zbavit! KOMPLEXNÍ PLÁN

 

Trenérka Radka Vandasová vysvětluje hlavní benefity běhání: „Základním předpokladem zdraví je střídání aktivního zatížení a odpočinku. To běh zaručuje. Pravidelným a přiměřeným tréninkem dokážeme pozitivně ovlivňovat srdeční a dýchací systém, obecnou vytrvalost, psychickou odolnost, imunitu, dokážeme kontrolovat tělesnou hmotnost a přinášíme tělu psychickou relaxaci. Do jisté míry dokážeme podpořit funkčnost svalového a kosterního systému a zlepšit kvalitu spánku.“

 


Běhání je navíc vhodné prakticky pro všechny zdravé ženy. Pokud trpíte silnou nadváhou, je třeba začít velmi pomalu a ideálně po konzultaci s trenérem, který vám vytvoří osobní plán tak, abyste si neublížila.


Tipy pro lepší běhání:

 

- Dodržujte správnou techniku – dýchejte v rytmu, uvolněte ramena, tělo držte vzpřímené a mírně předkloněná, odvíjejte chodidla.

- Nepodceňte na rozcvičku, strečink a následné protažení svalů.

- Nepřepínejte se!

- Nespoléhejte se na kamarádku!

- Zpříjemněte si běh hudbou!


- Kvalitní a lehká obuv je základ! Nenechte, aby vám tvrdý beton ničil klouby a investujte do odpružené a lehké běžecké obuvi. Ženám často „padají“ kotníky, čím se zvlášť při běhu ničí klouby. Je tedy potřeby si vybrat takové boty, které umí kotník vrátit do neutrální polohy. To zaručuje podrážka dynamic support, kterou nabízí boty Nike.

 

 

Navíc, pokud začnete před létem, máte šanci stihnout některý z kratších podzimních závodů. A znáte snad lepší motivaci, než s kamarádkou uběhnout 10 km centrem Prahy? Můžete zkusit například We Run Prague, který se běží 1. září.


Každý začátek je těžký


„Pokud pravidelně nesportujete, budete pravděpodobně bojovat s motivací a vůlí. Zkuste sparing partnera, založte si běžecký deníček a zapisujte si své úspěchy nebo si pořiďte technologické vychytávky, které vám zaznamenají průběh běhů a můžete je pak archivovat ve svém počítači, telefonu, sdílet do profilu na sociálních sítích apod., to vše vás dokáže „nakopnout“ do začátku“, radí trenérka.

 

 

Můžete také vyzkoušet společné tréninky, kde se můžete poradit s kvalifikovanými trenéry, naučit se správný styl běhu i rozcvičky a vyzkoušet běžecké boty přímo v terénu. Takže při jejich nákupu nebudete bezradná.
 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lucie 15:55 13.06.2012
Záleží jak silné astma.. Já jsem se díky pravidelnému běhu venku a jak já říkám pylové terapii dostala do fáze, kdy neberu každé ráno kortokoidy a akutní sprej už jsem minimálně též rok nepoužila.. Chce to volně a vědět, kdy přestat.. :-)
Anonýýýýým 14:10 13.06.2012
Já mám astma :( tak mám smůlu no :(
ivet 10:47 13.06.2012
Přidávám se ... není nad to si jít zaběhat ... :-) Všechen stres je rázen pryč :-)
girli 08:24 13.06.2012
A ten pocit po běhání :) Vřele doporučuju :)