Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Napadlo vás někdy, že s míčem se můžete nejen zabavit s přáteli, ale i vyformovat postavu k dokonalosti. Jak využít kulatou hračku a dosáhnout pevných tvarů?

S míčem k sexy postavě!

Fotbal
zdroj: Thinkstockphotos Fotbal
aktualizováno 03.09.2018, 00:05 | 03.09.2018, 00:05 | doma.cz / ina

Napadlo vás někdy, že s míčem se můžete nejen zabavit s přáteli, ale i vyformovat postavu k dokonalosti. Jak využít kulatou hračku a dosáhnout pevných tvarů?

Míč - jednoduchá kulatá hračka, se kterou jsme se všichni seznámili už v brzké věku. A nyní se k němu můžete vrátit, máme proto pádné důvody: veselou formou posilujete, hubnete a ještě se u toho bavíte s přáteli. Míč vám prospěje i v domácí posilovně. Využít můžete jeho tíhu, nebo naopak měkkost (při stlačování). Navíc vás donutí cviky nešvindlovat, protože díky "zafixovanému“ držení, bude jeden cvik stejně poctivý jako dvacet dalších! Jak tedy zapojit míč při cestě za štíhlou postavou?

 
Zabavte se s přáteli a posilujte zároveň

 

Zkuste místo víkendového lenošení třeba volejbal. Domluvte se s kamarádkami a vyrazte do parku, kde si na trávníku můžete natrénovat "bagr“ i měkké údery prsty a nahrávky v pohybu. Když si oživíte základní postoj a skamarádíte se s míčem, zamluvte si plážové hřiště na beach volejbal! Je to skvělý sport na posilování zadečku i stehen. Pohyb v písku je náročný, ale při hře to nebudete vnímat.

 

Do hry s míčem snadno zapojíte svého partnera nebo děti. Pokud se u vás v blízkosti nachází hřiště s košem, hurá na věc. Driblování a neustálý "lehký“ pohyb na špičkách se pozitivně podepíše na vašich nožkách a pažích. Basketbalový míč je těžký, takže střelbou na koš také posilujete!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kate Middletonová je čím dál tím hubenější

 Vyhlaste boj jo-jo efektu!

 

Všechny tyto společenské sporty se vám budou hodit, nejenže se projeví na vaši kondici a postavě, zároveň vám dají prostor k seznámení a zábavě.

 

 

Cvičení s míčem

 

Ke svému domácímu posilování vezměte k ruce klasický dětský gumový míč nebo velký míč na cvičení (GymBall), či měkký míček, většinou využívaný v aerobiku - overball. Službu vám udělá jakýkoliv z nich.

 

Ve stoje se nejdříve rozpumpujte dřepy s míčem! Uchopte míč oběma rukama a zvedněte ho nad hlavu. Do dřepu ruce plynule předpažte až ke kolenům, cestou nahoru paže s míčem opět zvednete nad hlavu. Pokud cvičíte s klasickým míčem (dětským, volejbalovým, či basketbalovým) v podřepu ho odražte a zase chyťte, a to v rychlém tempu.


S míčem můžete vylepšit i posilování bříška. K břišním cvikům, které se nejčastěji posilují v leže na zádech, přiberte míč. Chyťte ho oběma rukama, propněte za hlavou a tahem zvedněte trup. Pomožte si předpažením, ale míč držte pevně v rukách. Nohy mějte pokrčené v kolenou.

 

Míč nyní budete svírat mezi kotníky s hezky propnutými nožkami nad hlavou. Míč udrží vaše nohy ve správné vzdálenosti od sebe, navíc svíráním posilujete i vnitřní strany stehen!

 
18 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

jirka 15:39 18.08.2015
Přijďte se pobavit na nově vytvořený web plný online her www.navykovehry.cz .

Denně na tomto webu přibývá několik zábavných online her. Vše je zdarma a bez reklam.
www.navykovehry.cz
Zhubněte 19:47 30.04.2011
Chcete v létě mít lepší postavu? Právě teď je ten správný čas. Zdravé a zaručené hubnutí bez diet a omezování. www.hubnete.cz/zdraviavyziva
sexy postava 09:29 29.04.2011
Přichází letní období, čas, kdy řada z Vás si chce zlepšit postavu do plavek. Chceme Vám s tímto pomoci. Sestavíme Vám program na regulaci váhy dle vašich potřeb. Dále budete mít podporu vyškoleného poradce, který Vás povede po celou dobu hubnutí, ale i potom, což je klíčové proto, aby už jste váhu nenabrali zpět a udrželi jste si krásnou postavu napořád. Kontakt na www.tukydolu.cz