Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Doma.cz je hrdým mediálním partnerem Yoga Asana Šampionátu který proběhne za účasti světových špiček a dalších hostů již 29. dubna v Centru Chodov! Všichni jste srdečně zváni!

Yoga Asana Šampionát můžete zažít i vy v Centru Chodov!

aktualizováno 18.04.2012, 19:08 | 18.04.2012, 15:42 | / doma.cz/ina

Doma.cz je hrdým mediálním partnerem Yoga Asana Šampionátu který proběhne za účasti světových špiček a dalších hostů již 29. dubna v Centru Chodov! Všichni jste srdečně zváni!

Poslední dubnová neděle bude patřit józe. Propagovat ji sem přijedou ti nejpovolanější – čtyřnásobná šampionka Indie a manželka zakladatele Bikram Yogy Rajashree Choudhury a světový šampion Asana Yogy Joseph Encinia z USA, kterému právě Bikram Yoga změnila celý život. Návštěvníci centra dále uvidí mnoho zajímavých rozhovorů s dalšími hosty, například s Ivanou Jirešovou, a vystoupí zde také Markéta Konvičková nebo taneční skupina IF Leony Qaši Kvasnicové. Celodenní bohatý program završí samotný český Yoga Asana Šampionát 2012, který se poprvé uskuteční přímo před zraky veřejnosti.


Bikram Yoga si postupně získává příznivce také v České republice. Přesto často převládá názor, že ji mohou cvičit pouze jógoví nadšenci. Opak je pravdou, Bikram Yoze se mohou věnovat i naprostí začátečníci. Díky svým blahodárným účinkům je doporučována jako rehabilitační cvičení po úrazech a také jako vhodná regenerace při chronických onemocněních. Sestava 26 poloh a 2 dechových cvičení se ve stejném pořadí provádí v sále vyhřátém na teplotu 42 °C. Vysoká teplota přispívá ke zlepšení imunity, detoxikaci organismu, odbourání stresu a v neposlední řadě ke spalování tuků.

 


Krásným důkazem, že Bikram Yoga opravdu funguje, je například Joseph Encinia, který v neděli 29. dubna zavítá v rámci osvětové akce do Centra Chodov. Zákazníkům ukáže, jak se jednotlivé polohy cvičí, a možná se s nimi podělí i o svůj životní příběh. Od útlého dětství trpěl artritidou, nadváhou a dokonce dostal jako dítě infarkt. Jeho fyzický i psychický stav změnila právě Bikram Yoga, ve které roku 2011 dokonce získal titul světového šampiona.

 

Zacvičte si sestavu jógy pro rychlejší metabolismus:

Fotogalerie

1 / 7 Otevřít fotogalerii


Český Yoga Asana Šampionát 2012 se tento rok poprvé přesune z Betlémské kaple, a to do prostor Centra Chodov, aby se dostal mezi širokou veřejnost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Po kterém ovoci a zelenině tloustneme

Snídaňová pravidla: ušetří vám kalorie na celý den!

Rychlé způsoby hubnutí, kterých se nemusíte bát

 

Letošní předsedkyně poroty Rajashree Choudhury z Indie má totiž jasné poslání. Chce se pokusit kvalifikovat jógu jako sportovní olympijskou disciplínu.
„Naši zákazníci budou mít 29. dubna jedinečnou možnost dozvědět se v Centru Chodov více o Bikram Yoze, která se těší velké popularitě na celém světě. Program zahájíme v 11 hodin a jeho součástí bude několik rozhovorů s lidmi, kteří se tomuto sportu věnují, doprovodná vystoupení i praktické ukázky poloh předvedené světovým šampionem Josephem Enciniou. Tato událost nabitá pozitivní energií vyvrcholí v 18 hodin českým šampionátem pro rok 2012. Po Schwarzkopf Elite Model Look jde o další atraktivní akci, které svým zákazníkům Centrum Chodov přináší, aby zde našli jak širokou paletu obchodů a služeb, tak i zajímavý doprovodný program,“ dodává Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.


Více informací naleznete na: www.centrumchodov.cz nebo na Facebooku.


O Bikram Yoze


Bikram Yoga je moderní dynamické cvičení, které Vás dostane. Je to původní hot joga - životní styl se 40 letou tradicí a výsledky po celém světě, který Vám předáváme přesně v té formě, v jaké nám byl svěřen. Neměníme to, co funguje.


Po odcvičené lekci se cítíte jako znovuzrození. Bikram Yoga má silné detoxikační účinky na lidský organismus a působí pozitivně na psychiku. Aktivní formou zbavuje lidské tělo škodlivých látek, odbourává stres a dodává energii. Pravidelným cvičením Bikram Yogy efektivně zformujete svou postavu a posílíte svalstvo v celém těle. Cvičením v teple dochází k efektivnějšímu spalování kalorií a tuk mizí.


Zakladatel Bikram Yogy je světově uznávaný učitel Bikram Choudhury. Tuto metodu přivezl v roce 1971 z Indie do Spojených států na pozvání americké Lékařské asociace a o dva roky později založil první ze škol “Yoga College of India.”
Lekce Bikram Yogy je dynamický 90-ti minutový program 26 poloh Hatha jogy (fyzické jogy) a dvou dýchacích cvičení, který se praktikuje v sále vyhřátém na 42 °C. Je to vědecky sestavená metoda stlačování, protahování a posilování, kterou se stimulují všechny systémy lidského těla. Každá z těchto poloh systematicky připravuje tělo na polohu následující, pořadí se nikdy nemění.


V současné době najdete studio Bikram Yogy po celém světě. Všichni naši instruktoři jsou školeni Bikramem osobně a prochází pravidelnou recertifikací.
 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře