Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Děsíte se následků sedavého zaměstnání? Poradíme vám, jak porazit kila nabraná prosezenými hodinami v práci.

Sedavé zaměstnání: tipy, jak nepřibrat

aktualizováno 17.05.2011, 13:13 | 17.05.2011, 00:00 | doma.cz / ina

Děsíte se následků sedavého zaměstnání? Poradíme vám, jak porazit kila nabraná prosezenými hodinami v práci.

Sedavé zaměstnání představuje postrach pro naši postavu! S hodinami prosezenými před monitorem často souvisí tloustnutí, bolesti zad a krku. Jak přežít čtyřicet prosezených hodin týdně a nepřibrat ani deko?


Není to snadné! To potvrzují i nejnovější studie, z nichž vyplývá, že až šedesát procent lidí se sedavým zaměstnáním trpí nadváhou. Příčiny jsou zřejmé. Málo pohybu během pracovních dní se nám stane pravidlem. Tělo zpohodlní a dostatečnou sportovní zátěž jen tak nedoženete procházkami o víkendu!


Jídelníček a stravovací návyky musíte byste své práci měla uzpůsobit. Sport si naplánujte dvakrát v týdně a pořiďte si celý kurz. Psychologicky je dokázáno, že pokud máte hodinu už zaplacenou, spíše vás donutí se na kurz dostavit než, když sázíte na to, jak to vyjde v práci, nebo s kamarádkami.
Svůj jídelníček upravte podle vašich energetických potřeb a rad odborníků, pozor byste však měla dát na dodržování stejných zásad i o víkendu. Dva režimy – pracovní a víkendový, ať už je zdravější kterýkoliv z nich, našemu metabolismu vůbec neprospívají.

 

 

Snídejte do sytosti!
Naučte se užít si snídani! Berte to tak, že u snídaně jsou odpuštěny i tučnější jídla, proto si dopřejte. Během dne nemusíte mít strach, že byste získané kalorie neshodila! Výzkumy potvrzují, že lidé, kteří pravidelně a hojně snídají netrpí náhlými váhovými výkyvy. Samozřejmě se nesmíte přejídat!


 

Nenechte, aby se vám zkrátily šlachy a ochably svaly!
Aneb i malé pohyby jsou lepší než nic! Proto se zkuste alespoň jednou za hodinu na chvíli zvednou a trošku se projít a protáhnout. Zapomeňte na výtah, choďte pěšky a hezky svižně.

 

Berte si do práce svačinky

Ideálně byste si mohla připravit i oběd, nebo jen salát, ale často je to časově náročnější, takže většina z nás dá přednost obědu s kolegy v místní kantýně. Co se ovšem vejde do každé kabelky a nemělo by vám chybět, jsou zdravé svačinky! Vybavte se do páce dvěmi zdravými ňamkami, které nepřesáhnou sto kalorií.

 


ČTĚTE TAKÉ:


Vosí pas – žádný problém!

DIETA: Živá strava – Demi Mooreová jde příkladem!

 

Sáhněte po jablíčku, hroznovém víně (dopoledne) a nakrájené okurce, či mrkvi (odpoledne), vyhnete se tak nejzáludnější doby, kdy se během siesty vaši kolegové ládují kávičkami a dortíky.

 

Nejezte u pracovního stolu!
Naučte se disciplíně i estetice. Navíc tím prospějete i své postavě! Vědci dokázali, že stravování během práce je nezdravé. Buď hltáme, nebo nemáme míru a paradoxně toho sami u stolu sníme víc, než v restauraci. Jídlo neprožíváme a nesoustředíme se na něj, jen mechanicky otevíráme pusu, což se neblaze projeví na váze.

 

 

Hlad je převlečená žízeň?
Hlad možná ne, ale o chuti už bychom mohli polemizovat. Pokud vás často honí mlsná, mějte před sebou láhev jemně ochucené vody, či šťávy a místo čokoládky si lokněte. Tento jednoduchý trik funguje a navíc tekutin není nikdy dost! Pomáhají nám například s bojem proti celulitidě!

 

Večeřte včas, anebo vůbec

Všichni víme, že vůbec tím nejhorším pracovním zlozvykem je jíst po práci – hodně pozdě! Nejenom, že z těchto pozdních hodů nejrychleji ztloustneme, ale i se ochuzujeme o kvalitní spánek, protože si naše tělo s plným žaludkem neodpočine, tak jak by mělo.

 

Naučte se plánovat
Se šikovným časováním, zvládnete jak vydatnou snídani a přípravu svačinky, tak včasné večeře. Pokud nestíháte v práci, mějte alespoň ve stole crackery, které v případě nouze povečeříte.
 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Wendy 22:13 17.05.2011
Článek o je více méně ničem, to je bez diskuze, ale co mě nejvíc dojalo je autorova veelmi chabá znalost pravidel interpunkce :D.
Eva 08:56 17.05.2011
Mrkněte se na moje fotky na kgdolu.estranky.cz
Dá se zhubnout zdravou stravou a pohybem a bez triků
změna 06:53 17.05.2011
Řešíte neustále nadváhu a nespokojenost nad svou postavou? Zdá se Vám, že jste v jakém si kruhu, protože informací je ze všech stran spoustu, ale vzájemně si odporují? Jedni říkají, jezte málo a jedni říkají, nejezte vůbec a vy stále přibíráte? Pak pro Vás máme řešení – ideální dietu. Jíte na co máte chuť jen se držíte určitých pravidel jako je pitný režim, glykemický index potravin, dostatek rostlinných bílkovin atd. Jste ochotni pro sebe udělat něco podle pravidel když to bude mít skutečný výsledek? Protože pokud sháníte jen informace a nikdy se jich neřídíte výsledek se opravdu nedostaví. Pokud jste odhodláni opravdu začít změnu začněte hned na www.idealni-dieta.cz