Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Americký výzkum prokázal, že snídat potraviny bohaté na bílkoviny se vyplatí! Zkrotí váš hlad i chutě po celý den!

Snídejte bílkoviny, zhubnete!

aktualizováno 02.06.2011, 05:29 | 02.06.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Americký výzkum prokázal, že snídat potraviny bohaté na bílkoviny se vyplatí! Zkrotí váš hlad i chutě po celý den!

Ráno nastartujte organismus na plné obrátky! Nový americký výzkum potvrzuje, že snídaně plná bílkovin dokáže potlačit chutě a pocit hladu na dlouhé hodiny! "Všichni víme, že snídaně jsou důležité, mnoho lidí si to však stále nestanovilo za prioritu. Tento výzkum poskytuje další důkazy, že snídaně představují cennou strategii, jak ovládat chuť k jídlu a regulovat denní příjem stravy," potvrzuje Heather Leidyová z univerzity Missouri- Columbia.


Vědci sledovali fyziologický hlad, pocit chutě k jídlu, hladinu hormonů a psychologickou motivaci. Pomocí magnetické rezonance dokázali sledovat mozkové aktivity a procesy související s jídlem a uspokojení chutí. Výzkum se zaměřil na teenagery, kteří s oblibou vynechávají snídaně.

 

 

Takové chování úzce souvisí s nezdravým stravováním, přejídáním (zejména ve večerních hodinách), přírůstkem hmotnosti a obezitou. Bohužel často si návyky z mládí přeneseme i do dospělosti, a tedy není divu, že až šedesát procent lidí vynechává snídani každý den!

 

 

Snídat se vyplatí!


Vědci provedli test na třech skupinách teenagerů. Přičemž první skupina snídaně vynechávala, druhá snídala cereálie a mléko s normálním obsahem bílkovin a třetí se zaměřila na bílkoviny. Výsledek?

 

 

ČTĚTE TAKÉ:


DIETA podle horoskopu! Astroložka radí

Hubnutí pro pokročilé. Sportujte efektivněji!

 

 

Obě snídaňové skupiny pociťovaly během odpoledne nasycenost a menší hlad. Úměrně tomu měly před polednem "méně chutí“ a jídlem se nezaobíraly na rozdíl od skupiny bez snídaně.

 


Bílkoviny krotí apetit!

 

Snídaně s vyšším obsahem bílkovin vedly k výraznějším změnám chutě. Bílkoviny prodlužují pocit sytosti a naopak krotí časté pomyšlení na nějaké to hříšné mlsání, píše myzeny.sk.

 

"Zahrnutí bílkovin do vaší snídaně, je jednoduchou, ale účinnou strategií, jak odolat nutkání každou chvíli něco sníst. Lidé často sahají po lehce dostupných lahůdkách, kterými se snaží zahnat chuť a hlad mezi hlavními jídly. Bohužel právě tyto svačinky obsahují hodně cukru, tuku a kalorií. Naše poznatky potvrzují, že snídaně bohaté na bílkoviny zřejmě představují vhodnou metodu ovládání apetitu a prevenci přejídání u mladých lidí, "uzavírá Heather Leidyová.
 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

idealni-dieta.cz 13:26 02.06.2011
Souhlas. Bílkoviny (proteiny) super pomocník při hubnutí.

Zajímavým dopňkem proteinů je Shmaky (Šmakoun) Díky vysokému obsahu kvalitních bílkovin, žádnému tuku a cholesterolu se Šmakoun hodí jako doplněk důležitého proteinu, pro podporu růstu svalové hmoty.

Druhým doplňkem proteinů je výborný sýr Cottage.
Od ostatních „sýrových kolegů“ se Cottage cheese liší tím, že je to základ zdravé stravy a štíhlé linie. Jeho předností je totiž kromě báječné chuti také velmi nízký obsah tuku a opět vysoká koncentrace bílkovin.

Více info nejen o bílkovinách a hubnutí na www.idealni-dieta.cz

.