Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ne vždy je to nejšťastnější volba. Přečtěte si proč ještě dřív, než vyrazíte na dovolenou.

Temné stránky all inclusive: Může mít hrozivé následky

Raut
zdroj: Thinkstockphotos Raut
aktualizováno 04.08.2014, 00:00 | 04.08.2014, 00:00 | krasna.cz/tvnoviny.sk

Ne vždy je to nejšťastnější volba. Přečtěte si proč ještě dřív, než vyrazíte na dovolenou.

Sladké i slané, ovoce i zelenina, alko i nealko nápoje všech barev. A to vše na jednom stole a nonstop. All inclusive dovolené vám garantují, že můžete sníst, kolik svedete. Ale co vám negarantují je, že po dovolené budete vážit stejně, jako před ní. Jak si dopřát všechny dobroty bez strachu, že přiberete?


Jako děti nás učili, že sladkosti se před jídlem nejedí. Podle některých odborníků však právě takový prohřešek často pomůže, abychom nezešrotovali celý švédský stůl. Sladkost nás zasytí a uspokojí chuť, proto si pak nenaložíme tolik, jako kdybychom k prohýbajícím se stolům zamířili hladoví.
Základem správné životosprávy je rovněž pravidelnost stravy: jezte malé porce a co nejčastěji. Metabolismus tak bude pracovat neustále a energii z jídla i lépe spálí.

 

 

Rovněž pomáhá si nejdříve stoly s jídlem prohlédnout, až pak si nabírat. Tak vás na konci nepřekvapí vaše oblíbené jídlo, které si nutně musíte naložit na již přetékající talíř. Předem si vyberte, co máte rádi, co nového chcete zkusit... Budete vědět, kolik místa si můžete zaplnit, aby zbylo i na další vyhlédnuté dobroty a automaticky si budete nakládat méně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dieta a maso? Víme, jak se nešidit, ale ani nepřibírat!
Přežijte dovolenou bez kil navíc!
Diety hvězd? Zapomeňte na ně!


Další pravidlo, které si vezměte s sebou na dovolenou: sladkosti je vždy dobré jíst s čerstvým ovocem. Díky vláknině se cukr rychleji vstřebá do těla. A navzdory vábení různých drinků, dejte v rámci možností přednost čisté vodě.

 

Další rady najdete v následujícím videu:

 

 

Slyšeli jste už pojem Psychogenní jídlo? To je to, když vás k pojídání nenutí hlad, ale váš mlsný jazyk. Zob sem, zob tam a tuk se v těle hromadí. "V případě hmotnosti je to opačně než s lyžováním. Nahoru se jde velmi snadno a dolů se jde velmi těžko," říká odborník na stravu Igor Bukovský. Vezměte si jeho slova k srdci. Nemusíte se prostřeným stolům vyhýbat úplně, ale nabírejte si u nich s rozumem a pak nezapomeňte kalorický přísun vyvážit dostatkem pohybu.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře