Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Za štíhlou postavou slavných žen bývá většinou tvrdá dieta. Případně mnoho hodin cvičení každý den.

Tipy a diety celebrit, které skutečně fungují

diety celebrit 1
zdroj: Thinkstockphotos diety celebrit 1
aktualizováno 08.09.2013, 00:00 | 08.09.2013, 00:00 | doma.cz/raw

Za štíhlou postavou slavných žen bývá většinou tvrdá dieta. Případně mnoho hodin cvičení každý den.

Herečky nebo modelky často mluví o tom, že se v jídle nijak neomezují a že za štíhlou postavu vděčí svým genům. Ve skutečnosti mnoho si mnoho z nich neustále něco odpírá a ještě to doplňují dřinou v tělocvičně nebo třeba běháním. 

 


K tomu, že po čtyřicítce nemá štíhlou postavu zadarmo se nedávno přiznala například česká herečka Nela Boudová, která popsala, že se kvůli svému povolání a tomu, aby vždycky vypadala dobře, musela vzdát večeří. 

 

 

Což nepochybně funguje, ale znamená to, že aby nepřibrala, nebude se už moci nikdy pořádně najíst – její tělo si nepochybně zvykl na to, že vyjde s málem. Úplně jinak na to chodí Marta Jandová. Před časem líčila, že na ni nejlépe funguje, když je v jednom kole a pořádně se nají až večer. Tedy nic, co by odborníci doporučovali už proto, že s postupujícím se věkem tato metoda přestává zabírat.

 


Shodíte kila s Angelinou nebo Catherine?
Zejména zahraniční celebrity jsou v otázce diet poměrně vynalézavé. Herečka Angelina Jolie například prohlašovala, že nejsnáze zhubne, když vynechá mléko, sůl, kořeněné výrobky, naprostou většinu tuků, cokoli s kvasnicemi, alkohol a samozřejmě cukr.

 

Dlouhodobě se tato dieta doporučit nedá, ale může například nakopnout zlenivělé spalování. Tento jídelníček je velmi přísný a mohou chybět potřebné živiny.

 

 


Ty zcela určitě scházejí těm, kdo holdují takzvané Atkinsonově dietě stejně jako další americká herečka Catherine Zeta-Jones. Příznivci této diety hubnou díky tomu, že vynechávají sacharidy a na druhou stranu se úplně nevyhýbají tukům, přímo doporučené je maso, mléčné výrobky, vejce a kvalitní olivový olej. Naopak je třeba vzdát se příloh a sladších druhů ovoce nebo dokonce zeleniny, tabu je třeba obyčejná mrkev.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Selena, Miley, Demi - jak hubnou tvé oblíbené hvězdy?
Hollywoodským hitem je jodová dieta. Může být ale i nebezpečná!
Nejoblíbenější diety celebrit. Inspiruj se


Extrémní čajová dieta se doporučit nedá
To však není nic ve srovnání s extrémním přístupem Victorie Beckham, která kvůli extrémně štíhlé linii neváhá například popíjet celý den pouze mátový čaj. Těžko říci, jak často to dělá, ale její postava rozhodně neodpovídá mírám dospělé zdravé ženy.

 


Dost divně zní také dieta, kterou vyznává zpěvačka a textařka Kate Perry. Tvrdí, že za pouhé dva týdny si můžete výrazně zlepšit postavu, pokud jedno velké jídlo nahradíte houbami. Je nicméně pravda, že houby samy o sobě moc energeticky vydatné nejsou. To už ale neplatí třeba o houbové smaženici nebo dokonce o houbách obalovaných a smažených v trojobale.

 


Na vzestupu je popularita diety zvané pět ku dvěma, na kterou vsadila například herečka Liv Tyler, herec Ben Affleck, zpěvačka Beyoncé a modelka Christie Turlington. Princip je jednoduchý – pět dní jíte normálně, dva dny příjem radikálně omezíte s tím, že by nemělo jít o dva po sobě jdoucí dny. Odborníci vcelku nic nenamítají, odlehčovací dny podle nich trávení i zdraví prospívají.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nová hollywoodská dieta! 5 dní jezte, co chcete, 2 držte půst!

Hollywood blázní: Hubne díky hormonům

Jíst méně nestačí! Vždycky budete muset cvičit.

 


Cvičení ve správném tempu, to zabírá
Další americká herečka Gwyneth Paltrow o dietách moc nemluví, zato se přiznala, že až dvě hodiny denně cvičí. Kde na to matka dvou dětí bere čas? Vstává mnohem dříve než ostatní.

 

Na cvičení spoléhá také zpěvačka Britney Spears – podle svých slov musí, protože se nedokáže vzdát těstovin a čokolády. Za to, že neváží jako průměrná Američanka s podobným přístupem ke stravování, tak nejspíše vděčí tomu, že pravidelně dvakrát týdně nejméně hodinu a půl cvičí jógu a krom toho se s trenérem věnuje takzvanému kardio cvičení.

 

 

 

Tedy cvičením, při němž jde o dosažení  takové tepové frekvence, při níž člověk ideálně spaluje tuky. Pozor, není to nejvyšší tempo, které dokážete vyvinout, ale rychlost o něco menší. Při běhání nebo rychlé chůzi se například vhodné tempo pozná tak, že jste ještě schopni mluvit nebo si prozpěvovat.

 

Pokud už by vám to nešlo, máte příliš vysokou tepovou frekvenci a spalujete cukry, nikoli tuk. Zatímco čokoládu by zpěvačce asi nikdo neschválil, její přístup k pohybu se dá považovat za správný a inspirativní.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře