Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Využijte letních plodů k detoxikaci organismu! Poradíme vám, které chutné potraviny nastartují metabolismus a pomohou vám shodit kila navíc.

Top 10 letních potravin: shodíte s nimi i tři kila!

Hubnutí - 6
zdroj: Thinkstockphotos Hubnutí - 6
aktualizováno 06.07.2013, 00:30 | 30.07.2013, 15:32 | doma.cz/ina

Využijte letních plodů k detoxikaci organismu! Poradíme vám, které chutné potraviny nastartují metabolismus a pomohou vám shodit kila navíc.

V létě se nejlépe hubne. Přirozeně máme ve vyšších teplotách menší hlad, navíc s navýšeným pitným jídelníčkem a častým pohybem venku jdou kila dolu sama. Jak se dopracovat k vaší vysněné linii?

 

Meloun

Sezóna melounů začíná a vy byste jí měla co nejvíce využít. Vodní meloun také patří mezi ideální ovoce do dietního jídelníčku. Ačkoliv je z devadesáti procent tvořen vodou, jeho složení dokáže zasytit a navíc obsahuje důležité antioxidanty (vitamín C a beta karoten), které pomáhají s odbourávání toxických látek v těle. Meloun je v severoafrických zemích často konzumován k hlavnímu jídlu, obyvatelé totiž věří, že pomáhá ke štíhlé postavě.


Meruňky
Toto ovoce se vyplatí mlsat jak čerstvé, tak sušené. Meruňky obsahují vitamíny A, C a E. Navíc vás potěší i vysoký obsah beta karotenu, který zodpovídá za zářivou pleť a silné vlasy. Draslík a lykopen pomáhají vašemu tělu budovat imunitu a podle amerických výzkumů konzumace meruněk snižuje riziko rakoviny jater.


Bazalka

Čerstvá bazalka přidá každému jídlu nezaměnitelné aroma. Čerstvé lístky bazalky jsou navíc plné železa, které má blahodárný vliv na naši pleť. Bazalka pomáhá proti zavodňování a otékání končetin, takže by vám dámy ve vašem bylinkářském arzenálu neměla určitě chybět.

 

Ananas
Protože obsahuje enzym bromelain, který brzdí ukládaní tuků a má velice příznivý vliv na trávicí ústrojí. Výtažky z ananasu se dokonce přidávají do "hubnoucích pilulek“, které fungují jako doplňky stravy! Pravidelná konzumace několika plátků za den, přinese skvělé výsledky (zamezuje tvorbě pigmentových skvrn, snižuje krevní tlak a pomáhá s udržením štíhlé postavy).

 

Hrušky a švestky

V obou případech se jedná o ovoce s vysokým obsahem vlákniny. Vláknina zabraňuje příliš velkým výkyvům krevního cukru, neboť zpomaluje jeho vstřebávání do krve. Díky tomu netrpíme nárazově hladem ani únavou. Další důležitou funkcí vlákniny je péče o naše trávení.


Mandle

Mlsáte, ale zároveň držíte dietu. Mandle můžete "zobat“ kdykoliv během dne a ještě tím prospějete svému organismu. "Mandle jsou bohaté na minerály a hořčík. Pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi.“Díky stabilní hladině cukru pak nemáme tendenci se přejídat nebo zhltnou tabulku čokolády na posezení. Rovněž obsahují užitečné bílkoviny a hrst mandlí denně přispívá k trvalému snížení cholesterolu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Za SEDM TÝDNŮ 8 kilo dole! Gábina to dokázala
Dieta a rande: Jak ušetřit kalorie v restauracích
7 nejhorších večeří, po kterých se rychle tloustne


Jablka

Jedno jablíčko denně přispívá ke zdraví a do hubnoucího jídelníčku skvěle zapadá. Připravte si s ním jednoduchý salát. Nakrájejte jablko, vlašské ořechy a "doslaďte“ je javorovým sirupem.

 

 

Černý pepř
Černý pepř vám kromě dobré chuti poskytne i důležité látky, které napomáhají rychlejšímu zažívání. Pepř má pozitivní vliv na regulaci tukových buněk, jak dokazují poslední výzkumy z americké univerzity.

 

Fenykl
Říká se, že ať se jí jakkoli, tělu prospívá. Můžete ho popíjet v čaji, pojídat v salátu nebo s ním třeba okořenit polévku. Má vysoký obsah vitaminu C a B, aminokyselin a hořčíku. Nejen že odplavuje toxiny, ale zlepšuje i kvalitu vlasů.
 

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

R. 20:34 08.09.2013
super! :-)
gabka 13:23 27.07.2013
...není náhodou meloun zelenina? :D