Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Odborníci nedoporučují začít v těhotenství s novými aktivitami. Se sportem, který děláte už dlouho, můžete pokračovat. Možná ale ve volnějším tempu.

VIDEOLEKCE: I v těhotenství můžete cvičit

Vložit video na:

aktualizováno 11.06.2010, 13:32 | 13.06.2010, 00:00 | FITHALL.cz / kor

Odborníci nedoporučují začít v těhotenství s novými aktivitami. Se sportem, který děláte už dlouho, můžete pokračovat. Možná ale ve volnějším tempu.

Těhotenství znamená pro organismus ženy velkou změnu. Vzhledem k porodu, který máte před sebou, i k měsícům po něm, je dobré si udržet dobrou fyzickou i psychickou kondici. K tomu vám může může pomoci i speciální cvičení.

Pravidelné cvičení přispívá i ke snadnějšímu zvládnutí samotného porodu, pomáhá předcházet nežádoucím změnám, ke kterým během těhotenství může dojít. Pomůže posílit svaly pánevního dna a snižuje také bolesti zad, jimiž v tomto období mnoho žen trpí.

ČTĚTE TAKÉ:

Cvičení během těhotenství zeštíhluje miminka
Fit po porodu: sex, hubnutí, antikoncepce

Ovšem i zde platí všeho s mírou. Začít s cvičením se většinou doporučuje po prvním trimestru. Než se do něj ale pustíte, poraďte se se svým lékařem. Pokud budete mít souhlas lékaře, můžete si vybrat některé z cvičení, které nabízí na portálu FITHALL.cz.

 

Najdete zde pilates, pilates na míčích a jógu těhotné. Budete-li se řídit pokyny trenérů, určitě je zvládnete bez potíží a uděláte něco pro zdraví své i svého miminka.

 

Rychlé cviky

 

Cvičební lekce na portálu FITHALL.cz mají 20 až 45 minut. Pokud si ale chcete zacvičit kratší dobu nebo se třeba jen protáhnout v kanceláři, můžete si vybrat z několika našich tipů.

 

Dechová cvičení - Natáhněte se na podložku, zavřete oči a zhluboka se několikrát nadechněte. Snažte se vnímat každý nádech a výdech. Při cvičení se zaměřte na zvedající se a klesající břicho během každého nádechu a výdechu. Při točení hlavy nebo pocitech na zvracení cvičení ukončete.


Cviky na posílení pánevního dna - Lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou a v pomalých intervalech stahuje pánevní dno. Toto cvičení se doporučuje provádět denně alespoň pět minut. Není nezbytně nutné provádět ho vždy vleže, je možné pánevní dno posilovat i v sedě nebo ve stoje.

 

Cviky na uvolnění bederní páteře - S rostoucím bříškem roste i zátěž bederní páteře. Účinný proti nim je následující cvik. Lehněte si na podložku na záda, pokrčete nohy v kolenou a v pomalých intervalech tiskněte bederní páteř k podložce.

Klekněte si, natáhněte před sebe ruce na podložku a zhluboka dýchejte.

Klekněte si na podložku, předkloňte se a optřete se i o dlaně. Je nutné, aby byla bederní nebyla prohnutá. Nyní pomalu vyhrbte záda a pak je zase rovnejte.

Příjemné uvolnění je i pohupování se na nafukovacím míči.
 

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Hubnutí 12:25 13.06.2010
Jestli se chcete cítit skvěle a vypadat skvěle, tak musíte správně hubnout. www.zijwellness.info
Petra 10:21 13.06.2010
Zhubla jsem po porodu 11kilo a váhu si stále držím. Ráda poradím. Jestli máte zájem napište mi na email: p.mikova80@seznam.cz