Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někdy o ideální váze rozhodují zdánlivé maličkosti. Třeba to, jak moc máte rádi olivový olej.

Vsaďte na olivový olej! Pomáhá neuvěřitelně zhubnout, tvrdí vědci

olivový olej 1
zdroj: Thinkstockphotos olivový olej 1
aktualizováno 15.10.2013, 00:00 | 15.10.2013, 00:00 | doma.cz/raw

Někdy o ideální váze rozhodují zdánlivé maličkosti. Třeba to, jak moc máte rádi olivový olej.

Nemusíte ho jíst, stačí, když ho čicháte. Řeč je o olivovém oleji a jeho vlivu na vaši štíhlou postavu. Tohle odvážné tvrzení nepochází z úst nějakého šarlatána, ale přišli s ním renomovaní věci, kteří ho nedávno publikovali v seriozním časopise American Journal of Nutrition. Vydává ho zámořské profesní sdružení lékařů zabývajících se správnou výživou.

 


Olivový olej prodlužuje život
Podle nich má už to, že nějaké jídlo po olivovém oleji voní, přímo zázračný účinek na náš metabolismus. Není zkrátka nutné olej přímo konzumovat, ačkoli i to je vyloženě prospěšné.

 

 

Ne snad, že by měl méně kalorií než jiné oleje, v tom se jim vyrovná, ale svým složením je mimořádně prospěšný srdci a vůbec celé oběhové soustavě. Právě díky němu a jeho běžnému používaní mají středomořské národy tak zdravé srdce a dožívají se vyššího věku než národy ze severu Evropy.

 


Jak na to vědci přišli? Dávali lidem do jogurtu vúni oleje
Během dvou dnů dávali skupině lidí nízkotučný jogurt, přičemž jedné polovině do něj navíc přidali extrakt olivového oleje. Ten jogurtu dodal vůni, ale nikoli tuk.

 

 

Potom měřili činnost mozku a průtok krve u všech sledovaných osob. Ukázalo se, že osobám, které jedli takto obohacený jogurt se výrazně zvýšil průtok krve v těch oblastech mozku, které jinak kontrolují spotřebu tuků a jejich distribuci v těle a to přesto, že jejich skutečný obsah v jídle byl minimální.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Potřebuji shodit tři kila aneb tři opravdu osvědčené tipy!

Tajemství nejštíhlejších celebrit! Některá nejí maso, jiná mléko.

Potřebujete zhubnout deset kilo? Do tří měsíců splněno!

 

A to vše díky pouhé vůni olivového oleje, která přispěla k tomu, že se cítili příjemně zasycení a neměli tak potřebu jíst ještě něco dalšího, což se jinak lidem, co si dají jeden malý nízkotučný jogurt běžně stává.

 


Chcete hubnout? Používejte olivový olej! Budete se cítit sytější
„Olivový olej je mimořádně prospěšný i při dietách,“ vysvětluje spoluautor studie Andreas Fritsche, profesor nutriční medicíny na univerzitě v německém Tübingenu.

 

 

 

Podle něj je tak prospěšný, že dokáže skutečně výrazně přispět k tomu, že vám hubnutí půjde snáze. Není přitom nutné, abyste složitě sháněli extrakt s vůní olivového oleje, daleko lepší bude, když nahradíte olivovým olejem ten, který používáte běžně.

 

Nemusíte se bát, že vás to zruinuje, protože do salátu stačí lžička a pár kapek pro chuť a vůni si můžete dát třeba do ovesných vloček s mlékem. Možná si na aroma olivového oleje budete muset trochu zvyknout, ale zdá se, že to skutečně stojí za to.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Fedor 12:02 29.09.2017
Olivový olej je určitě jedna z nejlepších možností. Jak si vybrat ten nejlepší? Našel jsem dost podrobný návod. Doufám, že Slovenština nevadí :-) https://www.chudnutie-ako.sk/prehlad-potravin/oliv...
mackova alzbeta 13:28 15.10.2013
ja mam rada olivovi olej ale neshudnu to slisim poprve ze toje na shubnutisalat je dobri
Tereza 08:42 15.10.2013
Základem je zkrátka správný jídelníček. Většina lidí si myslí, že když bude jíst jen velmi málo nebo nejlépe si sem tam něco zobne, tak že zhubne. Bohužel z vlastní zkušenosti mohu potvrdit opak a veškeré dostupné diety jsou také k ničemu, protože u diety dojde k jojo efektu. Zhubla jsem 22 kg až díky správnému jídelníčku, který byl pravidelný a vyvážený. Jsem ochotna jej zdarma komukoli zaslat na email, protože sama moc dobře vím, jaký je to pocit, když člověk nemůže pořád zhubnout. Už jsem jej poslala několika lidem a dokonce mi od některých přišel po čase email, že zhubli za 2 měsíce přes 8 kg a váhu si drží, což je krásné si myslím. Kdo tedy bude chtít, tak jsem ochotna jídelníček i veškeré rady emailem přeposlat. Můj email je: terezajandov@gmail.com