Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Pivní břicho vzniká konzumací kalorických bomb, které si pivaři tak rádi dávají. Samotné pivo má málo kalorií.

Z piva se nepřibírá, obsahuje vitamíny

aktualizováno 05.06.2010, 08:54 | 05.06.2010, 00:00 | doma.cz / tvnoviny.sk / kor

Pivní břicho vzniká konzumací kalorických bomb, které si pivaři tak rádi dávají. Samotné pivo má "málo" kalorií.

Je to dobrá zpráva pro všechny, kdo ten zlatavý mok milují. Odborníci tvrdí, že z piva se nepřibírá. Takzvané pivní břicho prý vzniká pouze z kalorických pochoutek, které si pijáci piva ke svému oblíbenému nápoji rádi dopřávají.

 

Pivo neobsahuje tuky ani cholesterol, má vysoký obsah draslíku, hořčíku, fosforu, mnoho stopových prvků a relativně málo sodíku. Chmelový mok je také navíc zdrojem vitaminů, převážně skupiny B - obsahuje niacin, kyselinu pantotenovou, pyridoxin, riboflavin, kyselinu listovou a menší množství tiaminu a biotinu.


ČTĚTE TAKÉ:

Nejhorší nápoj pro štíhlou linii

Vypijte denně alespoň dva litry vody

Vodou proti jarní únavě

Víte, co pijete? Některé nápoje tělu škodí

Poměr vápníku a hořčíku v tomto nápoji působí i proti vzniku žlučových a močových kamenů. Podmínkou příznivého vlivu piva na člověka je však mírná konzumace tohoto nápoje. Pivo obsahuje hořké chmelové látky, které organizmus uklidňují a podporují vylučování žluče, což působí příznivě na trávení.

 

Pivo však povzbuzuje chuť k jídlu. Po pivu samotném se tedy nepřibírá, ale může působit vyšší příjem jídla. Z hlediska energetického obsahu má pivo 1500 až 1800 kilojoulů na litr, což je méně, než je například v jablečném džusu. Podle výzkumů je riziko nadváhy u mírných pijáků piva nižší, než u abstinentů nebo silných pijáků.

 

Pivo je v podstatě nápojem, který poskytuje "rychlé kalorie" a je vhodné k doplnění energie po tělesné námaze, například po sportovním výkonu. Pivo umožňuje účinnou látkovou výměnu. Je lehce stravitelné.

 

Takže pokud si občas dáte pivo, ale vyhnete se kalorickým pochoutkám, vaší váze ani nastavenému hubnoucímu režimu neuškodíte.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

aiv 19:24 14.05.2013
tak tomu nevěřím, že z piva není pivní břicho. můj děda celý život jedl zdravě(ovoce, zeleninka, cereální pečivo, chudé maso...), ale chlastal pivo a břicho měl jako by čekal trojčata.
Mia 15:35 08.06.2010
Konečně dobrá zpráva pro všechny české pivaře :D
.... 10:50 05.06.2010
Začněte zdravě snídat a zhubnete informace na www.snidejzdrave.cz/bezobtizi
Nelly 09:13 05.06.2010
Hlavně ženský by měly pít pivo, je to prevence osteoporózy. Takže dámy, na zdraví!