Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kreativita výrobců přípravků a pomůcek slibujících štíhlou postavu nezná mezí. Většina přípravků však nefunguje.

Zázračné hubnutí: vy nezhubnete, ale vaše peněženka ano. 1. díl

aktualizováno 09.11.2010, 00:13 | 09.11.2010, 00:00 | doma.cz / kor

Kreativita výrobců přípravků a pomůcek slibujících štíhlou postavu nezná mezí. Většina přípravků však nefunguje.

Hubnoucí náplasti, gely, spreje, folie, projímadla na hubnutí… Představujeme vám hitparádu produktů, které byste si určitě pořizovat neměli. Po těchto "zázračných" produktech totiž zhubne spíš vaše peněženka. 

Mýdla na hubnutí: "účinné“ látky neproniknou přes kůži

Kéž by to tak šlo, umýt se a ráno se probudit o něco štíhlejší! Trochu nám to připomíná trik, který vyzkoušel nejeden zoufalý školák – spát s učebnicí pod polštářem s vidinou nabytých vědomostí. Zeptali jsme se na tato mýdla odbornice Kristýny Galové z brněnského Institutu kompliment, kde se hubne přirozeně na základě změny stravování a pohybu.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak shodit i 8 kilo za měsíc? Vyzkoušejte dělenou stravu!
Sexy zadeček můžete mít i vy. CVIKY
Držíte dietu a máte pořád hlad? Nezhubnete

"Látky obsažené v těchto mýdlech, které by údajně měly napomáhat redukci váhy, neproniknou přes kůži do jejích hlubších vrstev a už vůbec ne do tukové tkáně. Jediná možnost, jak můžete zhubnout, je začít shánět tato "zázračná mýdla" po obchodech. Budete tak míst aspoň pohyb,“ říká odbornice na redukci váhy.

Projímadla na podporu hubnutí: hazard se zdravím


Zatímco mýdla spadají do kategorie úsměvných produktů, u projímadel na podporu hubnutí veškerá legrace končí. Možná, že používáním projímadel pár kilo zhubnete, ale otázkou je, za jakou cenu a na jak dlouho.

Kristýna Galová radí, abyste se na projímadla při hubnutí určitě nespoléhali. "Jsou vhodné pouze a jen v případě zácpy. Při jejich dlouhodobém používání může dojít k dehydrataci a tím k přechodnému úbytku hmotnosti," popisuje odbornice.

Pravidelné a dlouhodobé užití projímadel však může vést ke ztrátě vitaminů a minerálů a také draslíku, což může způsobit především selhání srdce. Přehnané užívání projímadel může také poškodit střeva či ledviny.

Volně prodejné doplňky stravy? Výsledek zanedbatelný

Někoho možná překvapí, že do kategorie "zeštíhlovačů peněženky“ zařazujeme také doplňky stravy, které můžete koupit v lékárnách bez předpisu. Výběr je nepřeberný: přípravky s chromem, chitosanem, inulinem, zinkem, zeleným čajem…

Odborníci však varují. "Žádné podpůrné prostředky nedoporučujeme, protože jejich účinek na hubnutí je zanedbatelný. Dalo by se dokonce říci - žádný. Když klienti při vstupní konzultaci uvedou, že užívají doplňky stravy, snažíme se s nimi dohodnout, aby je v průběhu redukčního programu neužívali a po jeho skončení porovnali dosažené výsledky při hubnutí s podpůrnými prostředky a bez nich,“ popisuje Kristýna Galová z brněnského Institutu kompliment.

Podle ní jsou výsledky jednoznačné: změnu stravovacích návyků a navýšení pohybu žádnou pilulkou nahradit nelze.

Přestože doplňky stravy obsahují některé účinné látky, které podporují výdaj energie, žádná studie nepotvrdila skutečný vliv těchto preparátů na snížení hmotnosti. Stejné spotřeby energie můžeme dosáhnout jen tím, že každý den budeme o pár minut déle stát nebo navštívíme kamarádku v patře nad námi.

Hroznový olej na podporu hubnutí

Ve snaze přijít na univerzální všelék na přebytečná kila, byl "objeven“ hroznový olej, který podle některých diet napomáhá hubnutí. Vyrábí se z jadérek červených hroznů a obsahuje množství zdravých látek, jako jsou antioxidanty, vitamíny a flavonoidy.

"Jde o zdravou součást jídelníčku, ale ke štíhlejší postavě vám nepomůže. Pokud začnete užívat hroznový olej a nezměníte stravování, může se lehce stát, že místo hubnutí začnete přibírat. Sto mililitrů oleje totiž obsahuje až 3 750 kilojoulů,“ vysvětluje Galová. 

V dalším díle seriálu vám povíme pravdu o myostimulátorech, light výrobcích foliích a "zázračných“ enzymech.
 

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

petra 09:09 16.11.2010
chodila jsem na něco podobného v podobných cenových relacích. musím říct, že se ta investice vyplatila, individuální konzultace mají hodně co do sebe, uděláte si konečně pořádek ve všech těch informacích které nám média páté přes deváté "nadělují" a které jsou často protichůdné. Raději než do několika experimentů je lepší dát peníze "na jistotu". vždyť poznatky o výživě využijete po celý svůj život ;)
kompliment 19:46 11.11.2010
redukční program 15 lekcí příjde na 9500.Kč. Program je takový, že 20 minut sedíte v takové zahřívací kabunce a mezi zahříváním s vámi lektorka probírá co jíte ,kdy to jíte, proč nejíte co jíst máte. Pak 30 minut cvičíte v zahřívací koji. Cvičí se 2x týdně.
Program o více lekcích stojí samozřejmě více od 12 000 nahoru
Monika 16:05 11.11.2010
Chtěla bych se zeptat, kolik stojí redukční program v tom Institutu kompliment.Jejich stránky jsem si prošla,ale nikde zmínka o ceně.
Naďa 14:37 11.11.2010
Podle bezplatného internetového programu Sebekoučink na www.stobklub.cz jsem zdravě zhubla 20 kg a teď je podle stejného programu udržuji.
Evka 21:23 09.11.2010
Jak zhubnout? Tady platí nepsané pravidlo"Nežrat a cvičit!"Nic jiného opravdu nezabírá.
podpora v hubnutí 18:10 09.11.2010
Jestli jste opravdu odhodlaní zhubnout, tak my Vám rádi pomůžeme a dovedeme Vás až k Vašemu cíly. Budeme Vaší oporou ve Vašem hubnutí až do okamžiku kdy dosáhnete svůj sen. Kontaktujte nás na www.tukydolu.cz
Ivana Klosová 15:34 09.11.2010
Mýdlo na hubnutí mě opravdu dostalo! :) Můžu potvrdit, prošla jsem si několika dietami (dělená strava, bodová dieta atp.), zkusila i prášky na hubnutí a "babské rady", ale když už něco pomohlo, tak jen na chvíli a kila se vrátila i s úroky. Své "špíčky" (a nebylo jich málo :) ) jsem zhubla ve zmíněném institutu kompliment.. dvakrát týdně na výživové konzultace v Brně a na to navazující cvičení přímo v prostorách tohoto centra. Celou dobu se vám věnuje terapeutka, která vám nedovolí udělat nesmyslné chyby jako nejíst po páté hodině nebo polykat "chemii" ;)
fany 15:28 09.11.2010
u vetsiny pripadu je to pouze o vuli vydrzet....taky musim pul roku drit v posilce,abych dobre vypadal a pak to ale udrzovat....delejte to same
dedakinaj 12:26 09.11.2010
KUP SI ŠVIHADLO A TĚLO SI POTÝREJ
dedakinaj 12:24 09.11.2010
KUP SI ŠVIHADLO A TĚLO SI POTÝREJ
1 2