Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Večerní přejídání vám kazí veškeré plány na hubnutí? Poradíme, jak sladkostem u televize odolat.

Chcete konečně zhubnout? Přestaňte se cpát u televize!

Nohy nahoru
zdroj: Thinkstockphotos Nohy nahoru
aktualizováno 24.01.2016, 00:21 | 24.01.2016, 00:21 | doma.cz / kor

Večerní přejídání vám kazí veškeré plány na hubnutí? Poradíme, jak sladkostem u televize odolat.

Přestože všude kolem sebe slyšíte, že při dietě už večer nemáte nic jíst, vy se stejně neudržíte a po celodenním hladovění sníte vše, co vám přijde pod ruku? Tak takto tedy určitě nezhubnete.

Tělo totiž potřebuje živiny během celého dne a pokud je nedostává, sahá do zásob (to je sice správně), ale pokud je dostává jen jednou denně, zásoby si vytváří (to je špatně). Ideální je proto jíst průběžně po celý den - od vydatné ale zdravé snídaně až po lehkou večeři.

Tu byste si měli dopřát podle toho, v kolik se chystáte do postele. Nemá význam zjíst naposledy v pět, když usínáte o půlnoci. Dopřejte si poslední lehké jídlo asi dvě až tři hodiny před spaním.

ČTĚTE TAKÉ:
Špatná strava nás může i zabít. Přesto ji jíme
Tajná zbraň proti zimním kilům. Nezapomínejte na ovoce
S vodou se hubne snáz. SEDM TIPŮ, jak pít více

Dávejte si však večer pozor na to, co všechno si strkáte do pusy. Zjistěte, kolik toho mimovolně zkonzumujete během večerního sledování televize a možná už víte, proč vám hubnutí nejde od ruky.

Přinášíme vám přehled důvodů, proč toho večer hodně sníte. Pokud se vám podaří příčinu odstranit, určitě získáte lepší postavu.

Problém: Nudíte se


Přestože jste sytí a hlad rozhodně nepociťujete, při sledování televize nevíte co s rukama. Pak jdete a sníte vše, co najdete. Na stole je otevřená bonboniéra, co tam zůstala po včerejší návštěvě? Nevydrží dlouho. Pak si dáte ještě tyčinky nebo další čokoládu a zapijete to několika skleničkami limonády. Právě jste přijali stejně kalorií jako během celého dne.Řešení: Nekompromisně zlikvidujte všechna pokušení v dosahu a najděte si aktivní program. Pokud máte stepper nebo jiný posilovací přístroj, zvládnete sledování TV a cvičení zároveň, což je nepochybně zdravější než kdybyste vedle přepínání kanálů mlsali. Nechce se vám cvičit? Naučte se nějaké ruční práce. Prostě se nějak zaměstnejte, abyste nemysleli na jídlo.

Problém: Celý den se nenajíte pořádně a večer máte hlad
Celý den jste jen o "chlebu a vodě", takže po příchodu domů vyrabujete lednicorázně se přejíte.

Řešení: Pokud víte, že nebudete mít čas na oběd, připravujte si jídlo doma den předem. Pokud nemáte čas ani na to, využijte služeb firem, které nabízejí dietní plán na celý měsíc s donáškou jídel až do domu.

Problém: Jíte pravidelně, ale nezdravě
Jíte sice stále přibližně ve stejnou dobu, ale o zdravém stravování a rovnováze mezi tuky, cukry a bílkovinami nemůže být ani řeč.

Řešení: Pozor na sacharidy a prázdné kalorie, i na odpolední sladké drinky a kávičky s kolegy. Během dne spíš zvyšte příjem bílkovin - zařaďte su do jídelníčku nízkotučné sýry, kysané výrobky, produkty ze sóji či ryby.

Jak večeřet bez strachu z tloustnutí?

Zde je několik jednoduchých tipů, jak připravit večeři o něco zdravější (ale stejně chutnou). Dejte si:

- tuňáka ve vlastní šťávě místo tuňáka v oleji
- bílý jogurt s hořčicí a kořením místo majonézy
- dušenou zeleninu místo smažené zeleniny v těstíčku
- sýr typu cottage místo uzeného tvrdého sýra
- celozrnné těstoviny z tvrdé pšenice uvařené al dente místo klasických bílých těstovin
- slaný koláč se zeleninou místo sýrové pizzy
- brambory v troubě s rajčatovým protlakem a bylinkami místo hranolků s kečupem

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

zhubněte 10:35 29.01.2011
Sestavíme Vám program na regulaci váhy dle vašich potřeb. Dále budete mít podporu vyškoleného poradce, který Vás povede po celou dobu hubnutí, ale i potom, což je klíčové proto, aby jste už váhu nenabrali zpět. Kontakt na www.tukydolu.cz
přejídání 06:48 28.01.2011
Správné stravování je největší problém, ale zároveň snadno řešitelný. Sháníte recept na hubnutí a zásady zdravého stravování? Zkuste www.idealni-dieta.cz/recept-na-hubnuti