Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

S reportérkou Televizních novin Míšou Liškovou se můžete naučit zumbu - jeden z moderních způsobů hubnutí.

ZUMBA S MÍŠOU: tanec a posilování stehen a zadečku

aktualizováno 03.01.2011, 11:54 | 03.01.2011, 00:00 | doma.cz / kor

S reportérkou Televizních novin Míšou Liškovou se můžete naučit zumbu - jeden z moderních způsobů hubnutí.

Magazín doma.cz pro vás ve spolupráci s reportérkou Televizních novin Míšou Liškovou připravil sérií lekcí, ve kterých se můžete naučit základy zumby.

Dnešní lekce Zumby s Míšou se odehrává na písničku Slide. "Základem téhle skladby jsou čtyři povely," vysvětluje Míša. "Nahoru, dolů, sklouznutí a sklouznutí," popisuje.

ČTĚTE TAKÉ
ZUMBA S MÍŠOU: hubněte zábavně. VIDEOLEKCE
ZUMBA S MÍŠOU: v rytmu otrokářských tanců. VIDEOLEKCE
ZUMBA S MÍŠOU a žhavá salsa. VIDEOLEKCE
ZUMBA S MÍŠOU: salsa a reggaeton. VIDEOLEKCE

Při pohybu nahoru se stavíme na špičky, při pohybu dolů roztahujeme nohy a jdeme do podřepu. Pak se jakoby odtlačíme od stěny a na druhou stranu.

Další cvik posiluje hlavně nohy a zadek, a to především proto, že se celou dobu musíte udržet na špičkách a přitom kroutíte zadečkem.
 

Zumba kombinuje prvky z latinsko-amerických tanců s aerobním a fitness cvičením. Pohyb kombinuje rychlé a pomalé rytmy, které posilují a tvarují celé tělo. Za hodinu takového tance můžete spálit až 1000 kalorií. Zumba funguje na principu intervalového kardio tréninku, dá tedy zabrat nejen vašemu břichu, nohám, rukám i pozadí, ale posílí také vaše srdce.Dostaňte se do formy za dva týdny


Přestože jste se opravdu snažili letos nepřibrat, možná přece jen vaše váha ukazuje nějaké to kilo navíc. Nezoufejte! Zpátky do formy se dostanete za pouhých 14 dní.

Vyražte za pohybem

Hned po Vánocích tělocvičny a posilovny praskají ve švech. Novoroční předsevzetí zhubnout totiž patří mezi nejčastější předsevzetí vůbec. Chcete-li se vyhnout návalům, věnujte se nějakému sólovému pohybu.

Zatancujte si doma zumbu nebo posilujte s Hankou Kynychovou. Můžete si jít například zabruslit, ale stačí pokud budete pravidelně chodit na procházku.

Jak se zbavit vánočních kilogramů?

Omezte se v jídle

Pokud potřebujete shodit jen pár kilo, omezte tuky a cukry a zařaďte do svého jídelníčku velké množství ovoce a zeleniny. Jezte alespoň 600 gramů ovoce a zeleniny za den, a to ve prospěch zeleniny 2:1. Ovoce jezte dopoledne a zeleninu odpoledne.

Hodně pijte, pokud možno čistou neperlivou vodu nebo neslazené bylinné čaje. Denní příjem tekutin by u každého měl dosáhnout minimálně dvou litrů, pokud jdete sportovat, měl by se příjem ještě zvýšit. 

Hlavní zásadou diety je nehladovět. Jakmile ucítíte kručení v břiše, sáhněte po ovoci nebo celozrnném pečivu.
 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Sisinka 07:47 06.01.2011
Míša a její zumba-moc krásné.Velice se mi to líbí ale bohužel není to pro lidi starší(60 let),nemocné a dost obézní.Velice ráda tančím ale už to nezvládám.Bylo by třeba vymyslet něco pomalejšího a zvládnutějšího pro takové lidičky kteří také ještě chtějí zhubnout.
kellysa 07:35 06.01.2011
na youtube si najdete mnoho lekci zumby a mnoho hudby na zumbu staci to naapsat do vyhledavace a hubnete !
markétka 19:04 03.01.2011
Da se tato pisen poslechnout na youtube?? aby jsem mohla podle neceho tancovat.
snadné hubnutí 17:28 03.01.2011
Jestli chcete zhubnout, tak je třeba tělu dodat správnou výživu, aby mohlo spalovat tuky. Nevíte li si rady, nebojte se nás kontaktovat nic, tím neztratíte kontakt na www.tukydolu.cz