Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dítě je pro každého rodiče zcela určitě velká radost. S tou však přichází také velká odpovědnost, na kterou nemusí být vždy každý rodič náležitě připravený.

Toto je reklamní sdělení. Redakce Doma.cz neovlivňuje jeho obsah.

Věnujte čas svým potomkům – chraňte je a podporujte

Tipy
zdroj: shutterstock.com Tipy
aktualizováno 10.02.2016, 15:49 | 18.02.2016, 15:44 | Komerční článek
Reklamní sdělení

Dítě je pro každého rodiče zcela určitě velká radost. S tou však přichází také velká odpovědnost, na kterou nemusí být vždy každý rodič náležitě připravený.

Pokud je to i váš případ, pojďme se podívat na několik konkrétních možností, jak se můžete svému potomkovi věnovat a dopřát mu tu nejlepší péči.

Nastudujte si možné zdravotní problémy

Když přijde dítě na svět, musí se často vyrovnat s celou řadou potíží. Nejenom, že jeho organismus může být náchylnější na různé nemoci a viry. Stejně tak si nemusí poradit ani s některými látkami, které jsou obsažené ve stravě. S tím souvisí třeba příčiny dětské koliky, kterou je jenom to, že dětský organismus nedokáže dobře strávit laktózu. A tento problém se může týkat až čtvrtiny kojenců, a může být spojený primárně s:

• Bolestmi břicha a křečemi
• Průjmy a nadýmáním
• Poruchami trávení

Naštěstí v tomto případě není samotné řešení zase až tak složité, jelikož stačí dětskému organismu dodávat enzym laktáza, který vše uvede do pořádku a pomůže laktózu bez problémů strávit.

Chraňte dítě před létajícím hmyzem

Nemáte rádi mouchy, komáry, nebo třeba vosy? Zatímco jako dospělí jedinci si s tímto otravným hmyzem dokážeme poradit, jako kojenec nebo batole jenom těžko. I proto je na vás jako na rodičích, abyste své dítě co nejlépe ochránili. Jak? Pokud se jedná o pobyt doma, pomohou okenní sítě proti hmyzu. Ty jednoduše instalujete do stávajících oken, kde nijak nebrání jejich funkčnosti, ale jednoduše zamezí tomu, aby se hmyz dostal do interiéru. Pokud se svým potomkem vyrážíte ven, určitě jsou správným tipem různé moskytiéry, které jsou prodávány na samotné kočárky.

Myslete i na správný vývoj potomka

Každý rodič si přeje, aby právě z jeho potomka vyrostla chytrá žena, nebo chytrý muž. A to se znalostmi, které pomohou vystudovat prestižní školy a získat tak vysněnou práci. Mnoho rodičů však zapomíná, že na úspěch má vliv i vývoj v dětství. Nejenom podpora představivosti a fantazie, ale třeba i didaktické hračky jsou cestou k prvnímu vzdělávání. U těch nejmenších to mohou být rozmanité dřevěné hračky různých tvarů, u těch starších už takové, kde se učí číst, počítat, nebo řadu dalších věcí. Vždy však pamatujte na to, že dítě by si mělo neustále myslet, že nejde o učení, ale o hru. Jinak si může postavit hlavu a odmítnout.

Sport už v útlém věku? Není problém

Nemáte zájem vychovat ze svého syna nebo dcery špičkového odborníka, ale spíše ho chcete prosadit v oblasti sportu? I zde platí, že je třeba věnovat se mu od útlého věku. Mnoho známých sportovců potvrzuje, že je k dané aktivitě přivedli rodiče, když byli malí. A že u vás, v místě bydliště nejsou ideální podmínky třeba na lyžování nebo jiné aktivity? Vyrazte tam, kde jsou. Zarezervujete si pobyt v hotelu pro rodiny, kde můžete po celý den nejenom sportovat, ale večer také odpočívat. A to jak vy, tak hlavně váš potomek. Odpočinek totiž ke sportu neodmyslitelně patří, patřil a patřit bude. Základem je hlavně dostatek spánku, při kterém může naše tělo dokonale regenerovat.

Vychovejte gentlemana

Galantních mužů už je skutečně málo. Tak proč jednoho nevychovat i z vašeho malého syna? Naučte ho nejenom zásady slušného chování, ale třeba také slušné mluvy, nebo správného stolování. Stačí si pořídit luxusní jídelní stoly a pořádat pravidelné rodinné večeře. I zde platí, že vašeho potomka naučíte základní pravidla, která se mu budou hodit v pozdějším životě, kdykoliv to bude potřebovat. Jak sama vidíte, veškerý vývoj začíná právě v dětství a tak rozhodně není radno ho jakkoliv a kdykoliv podceňovat. Přesvědčte se o tom sama a zaměřte se na vaše dítě právě nyní. A jaké tipy v oblasti výchovy a vzdělávání máte právě vy? Neváhejte a podělte se o ně s námi.
 

 
6 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Marty 22:00 12.01.2019
Bohužel je odkaz moc dlouhý tak posílám znova https://www.mk-rolety.cz
Omlouvám se.
Marty 21:53 12.01.2019
Pěkně napsaný článek. A když už se tady píše o těch sítí proti hmyzu, tak velmi pevné sítě jsem viděl na jednom novém domě. Aby hmyz zbytečně pokousal vaše děti nemá žádný smysl. Těch pár korun za sítě proti hmyzu nikoho nezabyje. Můžete je pořídit na https://www.mk-rolety.cz/venkovni-stineni/site-pro... koukal jsem, že mají velmi kvalitní provedení.