Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vsaďte na výrazné chutě a nebudete potřebovat ani velké množství ingrediencí.

SILVESTR: Rychlé pohoštění za pár korun

Večírek
zdroj: isifa.com Večírek
aktualizováno 31.12.2012, 16:10 | 31.12.2012, 16:10 | esn

Vsaďte na výrazné chutě a nebudete potřebovat ani velké množství ingrediencí.

Žádné obyčejné chlebíčky. Chce to  něco svěžího a moderního. Hosté už jsou znudění z obyčejných bílých vek a, šunek a sýrů. Chtějí něco nového a barevného. Právě malé chuťovky, kanapky nebo jednohubky – jak chcete, nabízejí hostům vyzkoušet nezvyklé kombinace chutí, tvarů i barev.

 

PRO MLSNÉ JAZÝČKY, EXKLUZIVNÍ CHUTĚ: 

Tartar z tuňáka s křupavou okurkou

Grilované žampióny na tymiánu

Třeboňský tataráček z kapra

 

Nebojte se experimentovat, některému ovoci sluší šunka i sýr, jinému zase čokoláda. Nezůstávejte pouze u veky, předveďte hostům variaci různého pečiva. Používejte veky, slunečnicové chleby, ale i chleby běžné, celozrnné a další.

 

Večírek
(Foto: isifa.com)

 

Sýr a olivy spasí každého hostitele

 

Kdybyste pro hosty neměli mít nic nebo jen málo zákusků, rozhodně volte sýry a olivy. Sýrů seženete spoustu druhů za celkem příznivé ceny. Společně s čerstvou a křupavou bagetou a olivovým olejem zasytí nejednoho hladovce a dodají žaludku potřebný základ pro požívání alkoholu.

 

NADVLÁDA JEDNOHUBEK, VYTVOŘTE SI VLASTNÍ:

Mexické mini chuťovky

Kanapky se sušenou šunkou

Mini bramboráčky s lososem

 

Nepostradatelné jsou na Silvestra olivy. Hodí se do šumivého sektu tipu demi místo jahod, ale také jako ozdoba jednohubek. K sehnání jsou olivy černé a zelené, řecké nebo španělské, plněné rozličnými ingrediencemi, jako je tuňák, losos, červená paprika nebo mandle. Olivy skvěle vypadají jen tak v misce přelité olivovým olejem a se směsí řeckého koření nebo nabodnuté na párátku jako součást jednohubky.

 

V HLAVNÍ ROLI SÝR:

Tortilly plněné sýrem feta

Rajčata plněná sýrem a olivami

Debrecínka s fetou

 

Dalším snadným řešením, jak nasytit a zároveň zabavit hosty během silvestrovsých oslav je fondue. Jedná se o nádobu uprostřed stolu, ve které rozpustíte sýr, smetanu nebo čokoládu. Každý host má své napichovátko a může si do nich namáčet jaké ovoce se mu zlíbí. Ve fondue se také mohou smažit malé kousíčky masa, pro tento případ si ale musíte připravit spoustu omáček, jinak řečeno dipů.

 

Variace luxusních jednohubek

Topinky s grilovaným uzeným sýrem

 

Tak ať vám oslavy Nového roku dopadnou podle vašich představ.

 
27 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře