Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kdy jindy se oddávat voňavým alkoholickým nápojům, než o adventním víkendu! Připravte si ty nejlepší grogy podle osvědčených receptů i doma!

Super tipy na voňavé grogy: Zahřejte se ve vánočním stylu!

Vánoční nápoj
zdroj: Thinkstockphotos Vánoční nápoj
aktualizováno 14.12.2012, 12:39 | 14.12.2012, 11:05 | doma.cz/ina/esn

Kdy jindy se oddávat voňavým alkoholickým nápojům, než o adventním víkendu! Připravte si ty nejlepší grogy podle osvědčených receptů i doma!

Všechno se vám bude dělat hned lépe a s větším elánem! Jak „vytunit“ klasický grog a dodat mu vánoční punc? Inspirujte se našimi tipy, kterými potěšíte své nejbližší i návštěvy u vás doma.

 

Náměstí jsou plná trhovců. Mezi změtí farmářských dobrot, nezdravých langošů a stánků s maličkostmi nebo proutěnými věcmi se nachází stánky s horkými nápoji, kterými se můžete zahřát. Klasický grog, který všichni známe díky methanolové aféře, je zakázáno prodávat, a tak nám nezbývá nic jiného než si na něm pochutnat doma.

 

Originální tipy na grogy přináší POKLIČKA.CZ:

Medový grog

Grog starého námořníka

Silný vánoční hořící grog

 

Grog známe všichni, zahříváme se jím nejen v zimě, ale i během chladných letních večerů. Důvěrně ho zná každý vodák nebo kapitán našich řek. Kapitáni si však grog dopřávají až po zakotvení. Je v něm totiž pro ně tolik příznačný rum. Nezahřeje jen vaše hrdlo, ale pomyslné teplo alkohol dopraví i do konečků prstů.

 

 

I když nepatříte mezi milovníky tvrdých alkoholických nápojů grog by vám mohl zachutnat, protože je zjemněný kyselostí citrónu, kterou vyrovnává sladkost třtinového nebo melasového cukru. Použít můžete i bílý rafinovaný, ale melase se nic nevyrovná.


ČTĚTE TAKÉ:

Velký test „vaječňáků“: Který se nejvíce hodí do nápojů a který boduje v cukroví?

Nejlepší DÁRKY pro ŽENY: Překvapte je jako nikdy!

 

 

Grog si nemusíte dělat z obyčejného tuzemského rumu, ani kvalitní rum nemusí přijít nazmar, a nebojte se, tím ho neznehodnotíte, ba naopak, vyzdvihnete jeho chutě. Použít můžete i brandy. Ochucovat můžete medem, škála je široká.

 
18 hlasů
Vaše hodnocení