Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chutnou a dietní pochoutku z králíka si můžete připravit podle osvědčeného receptu naší blogerky!

Ňamka české kuchyně: králík na bylinkách

aktualizováno 14.09.2011, 00:00 | 14.09.2011, 00:00 | doma.cz/ina

Chutnou a dietní pochoutku z králíka si můžete připravit podle osvědčeného receptu naší blogerky!

Z králíka jsem měla jen stehýnka, tak to byl dobrý materiál pro přípravu letního pokrmu. Ani jsem už nemusela maso moc čistit a odblaňovat, jen jsem lehce našpikovala dvěma až třemi kousky špeku do každé nožky. Dělám to tak, že nožem proříznu dostatečně velký otvor, zvětším prstem a vložím hranolek tak půl centimetru silný.

 

Pečený králík na bylinkách

 

Z tenkých nudliček, které se úděsně trhaly a nešly špikovací jehlou vůbec protahovat, včetně triků s mražením špeku, jsem už vyrostla:) Dost jsem se s tím v mládí natrápila, nikdy se mi to nedařilo. Dávala jsem pak vždy špek jen pod maso, a většinou to i stačilo... Hovězí tak často nebylo a králík taky ne. Pak jsem se naučila tuhle nožovou metodu na kurzu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Karamelové pokušení
Rybíz a la brusinky – horký tip z kuchyně
Uvařte si ŠPEKOUNY!

 

Dala jsem k masu ještě kousek slaniny na kostičky, hodně cibule, česnek, hodně bylinek - měla jsem směs ze zahrádky, s dobromyslí, pažitkou, oreganem. Králíka jsem pekla podlitého červeným vínem. Je to příprava jednoduchá a fyzicky nenáročná, peče se to téměř samo, stačí párkrát přelít výpekem. Cibule s vínem vytvoří dobrou šťávu, a když je maso vypečené na žádoucí barvu, je hotovo.

 


Dáváme přednost bramborám, vařeným i se slupkou. Hodila by se též rýže, kuskus nebo svítek, případně i žemlový knedlík. Takhle nalehko upraveného, šťavnatého a málo tučného králíka si dám mnohem radši než klasiku pečenou s bůčkem a podobně, kterou pamatuji jen s nepříjemnou pachutí, jak jsem ji musela jíst v mládí na nějakých rodinných návštěvách. Ale to už bych zas sklouzla k oblíbeným nářkům na to, jaké hrozné jídlo jsme mívali a jak ze stejných surovin se dneska vaří úplně jinak a mnohem chutněji...

 

Pečený králík na bylinkách

 
21 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •