Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trochu mastnější jídlo, ale hodně dobré!

Uvařte si ŠPEKOUNY!

Špekové knedlíky
zdroj: Oficiální zdroj Špekové knedlíky
aktualizováno 08.08.2011, 15:51 | 08.08.2011, 15:51 | doma.cz/kat

Trochu mastnější jídlo, ale hodně dobré!

Tohle jídlo vypadá pracnější, než opravdu je. To by mi tak nevadilo, ale též si dlouho rozmýšlím, zda si ho dopřát, když tedy evidentně nepatří mezi racionální pokrmy!

 

Ale pokud se místo špeku použije spíše libová slanina nebo uzené, opečení housek se provede s co nejmenším množstvím sádla, spíše nasucho, navrch se dá špenát a žádná smažená cibulka, nemůže to být už horší než jiná vhodná jídla.

 


Špekové knedlíky jsou totiž jakýmsi koncentrátem typických českých chutí a snadno si získávají přízeň dalších strávníků. Je to pokrm evokující domáckou atmosféru a s tím spojené pocity pohody a bezpečí, jiný zas s nostalgií zavzpomíná na staré zlaté časy, kdy ještě jídlo muselo být vydatné a cholesterol nebyl vynalezen...

 

Špekové knedlíky
(Foto: Oficiální zdroj)

 


Když se postupuje s rozmyslem, dá se příprava špekounů zvládnout docela rychle. Jako u mnoha jiných předpisů je i zde dobré věnovat čas na rozmyšlení pracovního postupu, co, kdy a v čem nejlíp udělat!


Na šest porcí jsem vzala 12 housek, to samozřejmě není malá hromada. Málem mi nestačily mísy a kastroly, ale ono se to pak slehne…Začínám tím, že housky či rohlíky nakrájím na kostky, nejšikovnější se mi zdá pokrájet je po délce, pak po výšce a nakonec napříč celou housku najednou, ba i dvě se dají pokrájet současně.


Všechno se to musí trochu opéci, tak jsem na 100g sádla do velikého kastrolu hodila dvě cibule na kostičky, a když zesklovatěly, přisypala k nim pokrájené pečivo. Tedy měla jsem kastrol úplně plný, zdálo se, že tuku je tam nesmyslně málo, leč to je právě zdání.

 

Špekové knedlíky
(Foto: Oficiální zdroj)

Převracením a mícháním se pečivo slehne, tuku nemusí být tolik, aby se v něm housky topily, stačí sem tam opečená ploška, tak to bude v pořádku, jen nic nepřipálit, dát menší teplotu! Odstavila jsem kastrol a nechala trochu schladnout, to už byl jen něco přes polovinu plný. Na pánvičce jsem pak zvlášť opekla kostičky masitější slaniny, dala jsem jí kolem ¼ kg.


Rozmíchala jsem si tři vejce v 350ml mléka a nalila na již jen vlažné housky. Měly by tak za půl hodinky nasáknout.
V oddechovém čase jsem si poklidila v kuchyni, co bylo třeba.
Pak přímo do kastrolu jsem na opečené a nasáklé housky přisypala 100g hrubé mouky, hrst posekané petrželky, opečenou slaninu, trochu soli (skoro vše je slané dost), pepře, majoránky a muškátového oříšku a prohnětla.
Je-li třeba, přidám další mléko nebo strouhanku, ale trefila jsem to tak akorát - hmota se samozřejmě trochu lepí, ale jinak by to zase nedrželo pohromadě, to dá rozum…Než jsem začala mokrýma rukama tvořit malé pevné knedlíky, dala jsem si vařit vodu do jiného kastrolu.

 


Měla jsem jich bez dvou třicet, vařila jsem je nadvakrát, stačí 6 minut. Trochu nabydou. Vybrala jsem špekouny na cedník a nechala okapat a vychladnout. Jsou výborné s jakýmkoli zelím či špenátem. Dají se snadno ohřát na pařáku, v mikrovlnce i na pánvičce, zmrazit, transportovat...anebo s nimi soutěžit, jako jsem udělala letos já. Probojovaly se až na 5. místo ve veřejné soutěži Jak chutná Praha (více se dozvíte na blogu).

 

Více najdete na vilemina.blog.cz

 

 
11 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře
 

Všechny blogerky

  •