Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Léto je krásné období roku, které mnoho českých rodin tráví na svých zahradách, chalupách a chatkách. Největší výhodou a zároveň také nevýhodou takového prostředí obvykle bývá odříznutí od civilizace.K tomu se přirozeně vážou také ztížené podmínky...

3 tipy, jak si zjednodušit letní vaření na chatách a chalupách

vaření v přírodě - 4
zdroj: Getty Images vaření v přírodě - 4
aktualizováno 29.07.2018, 00:00 | 29.07.2018, 00:00 | doma.cz

Léto je krásné období roku, které mnoho českých rodin tráví na svých zahradách, chalupách a chatkách. Největší výhodou a zároveň také nevýhodou takového prostředí obvykle bývá odříznutí od civilizace.K tomu se přirozeně vážou také ztížené podmínky nejen, co se týče hygieny, ale především vaření.

Většině žen se nechce vyvařovat s náročnými obědy, protože k tomu zkrátka nemají vhodné prostředí. Chutně ale můžete uvařit i bez většího množství nádobí a veškerých kuchyňských vymožeností. Čím můžete svou rodinku pohostit?

 

vaření v přírodě - 2
(Foto: Getty Images)


Snídaně nebo lehká večeře
Protože v okolí chatek často nebývá možnost koupit si čerstvé pečivo ke snídani nebo večeři, nezbývá než se uchýlit k alternativám. Mezi ty nejlepší se řadí různé druhy krekrů, které jsou trvanlivé a navíc se hodí téměř ke všemu. Obložit si je můžete sýrem, šunkou a k tomu přihodit nějakou tu zeleninku ze zahrady, pokud máte tu možnost. Stejně tak si ale krekry lze namazat paštikou nebo jinou trvanlivou pomazánkou.

 

vaření v přírodě - 1
(Foto: Getty Images)


Polévka coby-dup
Nemáte kastrol, vařič a vlastně pořádně ani prostor k vaření? Není problém. K zahřátí teplou polévkou vám postačí horká voda a hrneček. Na trhu se vyskytuje velké množství různých druhů polévek z pytlíku, které zkrátka vysypete do nádoby, zalijete a máte hotovo. Polévka poslouží jako skvělý předkrm k hlavnímu jídlu nebo lehká večeře, která zahřeje.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 vychytávek, které nezapomeňte přibalit na chalupu

Vyrážíme na chalupu, jaké jídlo nakoupit?

Plná zahrada rajčat? Zkuste 5 chutných a dietních receptů


Snadný a rychlý oběd
Pokud máte k dispozici alespoň nějaký, byť omezený prostor k vaření, pak oceníte ty nejlepší pomocníky k vaření – sypké směsi. Ať už použijete směs na přípravu těsta, knedlíků anebo omáček, není třeba se za to stydět. Chalupy a chaty jsou zkrátka místem, kde si má každý člen domácnosti odpočinout a načerpat energii – včetně vás. I směsi na omáčku se dají dochutit tak, že ve výsledku nikdo ani nepozná, že jste hlavním kuchařem nebyla vy. Tak vzhůru na chalupu!

 

Náš tip: V obavách z glutamátů, solí a konzervantů se vyhýbáte instantním potravinám a polotovarům? Děláte dobře, není nad čerstvou stravu. Ale nabídka trvanlivých potravin na trhu se rozšířila a vylepšila a dnes můžete bez obav sáhnout i po pokrmech, které nejdou proti vašemu zdraví. Minimálně, když si je vedle běžně čerstvé stravy dopřejete jen občas, v nouzi, třeba práva v létě na chalupě.

 

Polotovary
(Foto: Archiv firem)

 

* Hotové jídlo bez konzervantů Zeleninové rizoto s tofu Adventure Menu (169 Kč, dostupné na adventuremenu.cz). Plnohodnotné jídlo, ručně dělané v tradiční české kuchyni, bez jakýchkoli konzervantů. Přesto vydrží čerstvé až tři roky. Navíc díky samoohřevnému systému jej ohřejete kdykoli a kdekoli během dvanácti minut.

 

* Polévka ve vaničce Vitana Grunt. Bez palmového oleje a přidaného glutamátu. Díky pastovité konzistenci mají polévky skvělou rozpustnost. Stačí deset minut na přípravu, abyste na dovolené zahnali hlad a ušetřili čas strávený vařením! Vybrat si můžete ze dvou velikostí balení – půllitrové polévky pro menší domácnosti (23,90 Kč) nebo litrové balení (34,90 Kč) pro větší rodiny.

 

* Dietní omeleta Chia Shake Sýrová nebo Žampiónová (10 jídel, 399 Kč, koupíte na chiashake.cz). Je vyrobena na základě ketogenní diety. Snížením sacharidů a tuků a navýšením bílkovin dostanete tělo do procesu, ve kterém získáváte energii spalováním vlastních tukových zásob a tím pádem hubnete.

 

* Krekry jsou nejen super křupání k telce, poslouží i místo pečiva, které vám v letních vedrech rychle chytí plíseň. Zkuste třeba Tuc s rajčaty a bylinkami nebo variantu s mákem, semínky a pažitkou (19,90 Kč) a udělejte k nim jednoduché tvarohové dipy nebo pomazánky. Zejména děti tuhle svačinku ocení.

 

* Balíček s překvapením Brandnooz box (279 Kč za balíček 8-10 nových produktů při jednorázovém objednání, více na brandnooz.cz). Mix novinek na trhu s potravinami v jedné krabici, který vám dorazí pohodlně až domů.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře