Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tereza z Ulice má před sebou těžké rozhodnutí. David se stěhuje do Rakouska za prací a ona přemýšlí, jestli se k němu připojit. Jaký vlastně je život v zahraničí? Na co se musíte připravit a jaké jsou ty nejčastější nástrahy?

4 věci, které musíte překonat první měsíce života v zahraničí

Seriál Ulice: Jak to David vidí dál s Terezou?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Jak to David vidí dál s Terezou?
aktualizováno 25.12.2018, 00:00 | 25.12.2018, 00:00 | doma.cz

Tereza z Ulice má před sebou těžké rozhodnutí. David se stěhuje do Rakouska za prací a ona přemýšlí, jestli se k němu připojit. Jaký vlastně je život v zahraničí? Na co se musíte připravit a jaké jsou ty nejčastější nástrahy?

Nové začátky bývají vždycky těžké. Co je třeba překonat?

 

1. Seznámit se s novou mentalitou


Tato část je zároveň zábavná i otravná. Poznávání nové mentality je na jednu stranu zajímavé. Objevíte nové zvyky, vyslechnete si nové příběhy a získáte větší životní nadhled. Přináší to s sebou ale i různá nedorozumění a nepochopení, které jsou způsobené jazykovou bariérou, ale i rozdílným smyslem pro humor, zvyky a způsoby.

 

Cestování
(Foto: oficiální zdroj)


2. Pochopit systém nové země


Pro ty, co rádi objevují a neustále vyhledávají změny, výzvy a nová dobrodružství, to bude procházka růžovým sadem. Naopak ti, co mají rádi zajeté koleje a pohodu, zažijí peklo na zemi. V každé zemi je úplně jiný systém úřadů, školství nebo dopravy. Pokud se chystáte v nové zemi hledat práci, připravte se na jiné zvyklosti u pracovního pohovoru a omezený výběr pracovních příležitostí, pokud nemluvíte místním jazykem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Zvládly byste život v zahraničí?

Slovníček na dovolenou: Poraďte si v zahraničí, když vám ve vaší cestovní lékárničce něco chybí
Jak vychovávají děti v cizině? Inspirujte se zkušenostmi českých au-pair


3. Najít nová přátelství


Ze začátku to nebude snadné. Možná nebudete vědět, jak někoho oslovit a budete mít pocit, že okolní svět vůbec nezajímáte. Je nutné zatnout zuby a vystoupit ze své komfortní zóny. Nebojte se oslovit nové lidi, najít si nové zájmy a připojit se do různých skupin buď na sociálních sítích, nebo například v nějakých dobrovolnických organizacích.

 

4. Neutápět se ve smutku


První měsíce v zahraničí nejsou snadné. Bude vám občas smutno po domově, rodině a přátelích. Budete si možná vyčítat, že jste si na sebe upletly bič. Důležité je vědět, že tyhle pocity jsou úplně normální a prožívá je většina lidí v této situaci. Dejte si za úkol nepropadnout smutku a kdykoliv to na vás začne přicházet, vydejte se raději na procházku.

 

 

Závěrem bychom rády dodaly, že překonat počáteční překážky rozhodně stojí za to! V zahraničí získáte cenné životní zkušenosti, překonáte samy sebe, navážete nová přátelství, osvojíte si nové zvyky a některé z vás tam třeba najdou štěstí a nový domov. 

 

Vyzkoušely jste život v zahraničí? Kde a jak se vám tam líbilo?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře