Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Průzračné moře na Maledivách nebo sloni na Srí Lance – to vše můžete brzy zažít. Kdo by si taky nechtěl prohřát kosti a dobít energii po dlouhé zimě.

5 důvodů, proč vyrazit do exotického ráje na poslední chvíli

10 nejkrásnějších hotelů světa - Gili Lankanfushi, Maledivy
zdroj: Tripadvisor 10 nejkrásnějších hotelů světa - Gili Lankanfushi, Maledivy
aktualizováno 09.02.2017, 12:20 | 09.02.2017, 12:20 | doma.cz

Průzračné moře na Maledivách nebo sloni na Srí Lance – to vše můžete brzy zažít. Kdo by si taky nechtěl prohřát kosti a dobít energii po dlouhé zimě.

Kde si užít tu nejlepší dovolenou, jak ji správně koupit a na co nezapomenout?

 

1) Exotické dovolené jsou prostě nezapomenutelné


Dobám, kdy si zimní dovolenou každý spojoval s horami, už odzvonilo. Ale kam tedy ještě v únoru a březnu vyrazit, abychom se nepotkali třeba s hurikánem? Ředitel letenkového portálu Letuška.cz Josef Trejbal doporučuje Thajsko, Maledivy, Srí Lanku, a v neposlední řadě Spojené Arabské Emiráty. „Tyto země jsou oblíbené díky příjemnému počasí na začátku roku. Často zde v únoru a březnu bývá kolem 25 – 30 °C, tedy ideální teplota pro pobyt u moře i na výlety,“ vysvětluje Josef Trejbal.


2) V ráji nemusíte být měsíc, abyste si ho užili


Když už se člověk vydá na daleké cesty, chce tam samozřejmě strávit co nejvíce času. Ne každý má ale takové možnosti. To se odráží i v současných trendech. Jak vysvětluje Josef Trejbal, necestujeme už jedenkrát ročně na delší dobu, ale trendem je více kratších cest. Důležité je si zapamatovat, že dovolená není honba za turistickými odznaky. Každý pobyt lze naprosto přizpůsobit danému času.

 

 

Například na Srí Lance stačí 10 dní na procestování čajových plantáží vlakem ve vnitrozemí, národního parku Yala plného slonů, odpočinku a surfování na pláži v Mirisse i zdolání vrcholku skály Sigiriya. V únoru cestovatele pohltí bujaré veselí, protože Srílančané slaví jeden z největších státních svátků Navam Perahera. Během něj se hlavním městem prochází velkolepá promenáda v maskách.

 

„Týden dovolené je ideální strávit v Dubaji, kde si každý dosyta užije celé velkoměsto. Navíc je sedm dní dostačující na to, aby návštěvník nezačal mít městského ruchu plné zuby,“ doplňuje Josef Trejbal a dodává: „Toto město uprostřed pouště je v zimním období ideálním cílem nejen pro koupání, ale i pro nákupy.“

 

Burj Al Arab, Dubaj, Spojené arabské emiráty – 322 m
(Foto: Trivago.com)

 

3) Zažijete všechno: Odpočinek, poznání i adrenalin


V zimním období jsme všichni přirozeně více unavení a potřebujeme načerpat energii. K tomu je nejlepší vyrazit na Maledivy, kde zažijete naprostý klid. „Tamní pláže totiž nejsou snad nikdy přeplněné. Ubytování v podobě vilky nad vodou pak představuje naprostý ráj,“ vykresluje Josef Trejbal. Za poznáním turisté vyrážejí zejména do Thajska. Protože Thajsko nebylo nikdy kolonizováno, uchovalo si svého původního ducha až do dnešní doby. Buddhistické chrámy, nádherné pláže, ale třeba i možnost navštívit pyramidy v sousední Kambodže z něj dělají velice atraktivní místo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak přežít na pustém ostrově? Soutěžící z Robinsonova ostrova to nemají jednoduché
Nejúžasnější místo na světě: Růžové jezero Hillier v Austrálii bere dech!
DECHBEROUCÍ MÍSTO NA ZEMI: Mystické moře, které připomíná noční oblohu


4) Letenky nemusíte plánovat rok dopředu


Lepší půl roku dopředu, nebo naopak co nejpozději. Vychytat tu nejlepší letenku s co nejméně přestupy někdy bývá kříž. Nikdo rozhodně nestojí o to, strávit na cestě několik dní. Dobrou zprávou je, že ceny letenek neustále klesají, a to nejen v ekonomické třídě. „Například letenka do Bangkoku stála vloni ve speciálních akcích i méně než 10 tisíc korun a letos tomu nebude jinak. Přitom ještě před několika lety to byl dvojnásobek,“ ukazuje na příkladu pan Trejbal.

 

Soukromé plovoucí ostrovy - 5
(Foto: Profimedia)


5) Na dlouhých letech se o vás aerolinky skvěle postarají


Na českém letišti v kabátu s podšívkou a v Dubaji, aby se při čekání na kufr každý převlékal pomalu do plavek. Tento praktický problém lze vyřešit jednoduše lehčím oblečením v příručním zavazadle. Na delší lety jsou nejčastěji povolená příruční zavazadla ve velikosti 55 x 40 x 20 cm a váhy 5 – 10 kg. Letiště jsou klimatizovaná, a tak není problém se rychle převléknout ještě před vyzvednutím odbaveného zavazadla. „Nemusíte se bát kručení v břiše při letu na takovou vzdálenost, jako je Dubaj, Srí Lanka, Maledivy či Thajsko. Na takových trasách je občerstvení s většinou aerolinek zdarma, a tak není ani potřeba přibalovat žádné domácí zásoby,“ uzavírá Josef Trejbal.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře