Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Americký filantrop Andrew Carnegie jednou řekl: “Nadbytek bohatství je nedotknutelný úvěr, ke kterému je vlastník nadosmrti upoután, aby jej spravoval pro dobro společnosti.“ Podívejte se na muže, kteří jsou nejenom bohatí, nejenom i dobře vypadaj...

Inspirující seznam: 5 nejbohatších sympaťáků světa se zlatým srdcem

Peníze
zdroj: Thinkstockphotos Peníze
aktualizováno 14.07.2017, 00:51 | 14.07.2017, 00:51 | doma.cz / sim

Americký filantrop Andrew Carnegie jednou řekl: “Nadbytek bohatství je nedotknutelný úvěr, ke kterému je vlastník nadosmrti upoután, aby jej spravoval pro dobro společnosti.“ Podívejte se na muže, kteří jsou nejenom bohatí, nejenom i dobře vypadají, ale hlavně jim záleží na druhých.

Michael Dell

 

Dell je zakladatelem a hlavním představitelem americké počítačové společnosti nesoucí jeho jméno - Dell. Tento sympatický muž patří mezi 20 nejbohatších lidí světa. Ale peníze si neužívá jen on sám. Podle webu Wealth–X jsou jeho celoživotní dary charitám odhadovány na 1,1 miliardy dolarů.


Michael Dell
(Foto: facebook)

 

Mark Zuckerberg

 

Mark je jedním z nejmladších miliardářů na světě. V pouhých dvaceti letech zahájil ze svého harvardského pokojíčku činnost Facebooku. Tento internetový podnikatel podepsal Giving Pledge, což je kampaň na podporu bohatých lidí, aby přispívali na dobročinné účely, a slíbil, že rozdá alespoň polovinu svého majetku za celý život. Zatím věnoval 1,6 miliardy dolarů. Minulý rok se svou ženou Priscillou přispěli například 25 milionů dolarů na pomoc v boji proti ebole.

 

Mark Zuckerberg
(Foto: facebook)

 

Charles Francis Feeney

 

James Bond ve filantropii – i tak je často Feeney nazýván. Spoluzakladatel skupiny Duty Free Shoppers (řetězec obchodních domů a nákupních center) se rozhodnul vzdát se celého svého majetku ve prospěch druhých. Daroval už 6,3 miliardy dolarů. Jeho nadace Atlantští filantropové podporuje vzdělání, vědu, zdravotnictví a občanská práva v řadě zemí, jako jsou například USA, Vietnam nebo Bermudy.

 

Charles Francis Feeney
(Foto: facebook)

 

Warren Buffett

 

Tento postarší pán je přezdíván Zázrak Omahy. Warren je americký miliardář, investor a obchodník. V roce 2007 byl v časopise Time uveden jako jeden ze sta nejvlivnějších lidí světa. O rok později stál u zrodu časopisu Forbes a stal se jedním z nejbohatších lidí na světě. Ze svého bohatství už daroval 21,5 miliard dolarů.

 

Warren Buffett

 

Bill Gates

 

Bill Gates, vlastním jménem William Henry Gates III. je spoluzakladatelem společnosti Microsoft, která se stala největším dodavatelem softwaru pro společnost. Většinu svého času tráví organizováním filantropických projektů pod záštitou Billa a Melindy Gatesových. Ze svého celkového majetku, který činí 85 miliard dolarů, věnoval celých 27 miliard.

 

Bill Gates
(Foto: facebook)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře