Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Robinsonův ostrov je přezdíván jako nejdrsnější reality show v České republice. Pojďte se podívat do zákulisí této soutěže, a zjistěte všechny podrobnosti a zajímavosti o celém natáčení. Možná vás některé informace dost překvapí.

5 největších zajímavostí o ROBINSONOVĚ OSTROVĚ, který by měl správný fanoušek vědět

Robinsonův ostrov - 3
zdroj: Archiv TV Nova / Lukáš Hrdý Robinsonův ostrov - 3
aktualizováno 08.04.2017, 00:47 | 08.04.2017, 00:47 | doma.cz

Robinsonův ostrov je přezdíván jako nejdrsnější reality show v České republice. Pojďte se podívat do zákulisí této soutěže, a zjistěte všechny podrobnosti a zajímavosti o celém natáčení. Možná vás některé informace dost překvapí.

Tak schválně, jak dobře Robinsonův ostrov znáte…


1) Výběr soutěžících
Také vám přijde neuvěřitelné, že se do této soutěže přihlásilo téměř čtyři tisíce lidí? Nakonec bylo vybráno osmnáct soutěžících, kteří bojují o výhru 2 500 000 Kč. "Jediné, co mi vadí, je, že tam nemohlo být padesát účastníků, protože hodně dobrých zůstalo doma a je mi to líto," řekla v reportáži pro Nova.cz šéfka castingu Andrea.

 

Robinsonův ostrov - Týmy - 1
(Foto: Archiv TV Nova / Lukáš Hrdý)


2) Místo natáčení
Natáčení probíhalo v jihovýchodní Asii, konkrétně na Filipínách a přilehlých ostrovech, v období dešťů. Celý štáb se tedy často potýkal s problémy, jak před deštěm ochránit techniku. Mnohokrát byla technika uzavřena ve voděodolných obalech, aby všechny záběry byly v pořádku.


3) Štáb
Rozsáhlý český štáb se rozrostl i o 10 domorodců, kteří perfektně znali místní prostředí. Pro natáčení bylo nutné používat čluny, které za celou dobu spotřebovaly až 200 000 litrů benzinu. Štáb nejvíce trápily blechy a písečné mušky, které právě v období dešťů hrají prim a jsou velice nepříjemné.

 

Robinsonův ostrov - 42
(Foto: Archiv TV Nova / Lukáš Hrdý)


4) Délka pobytu
Soutěžící strávily na ostrově 44 dnů, během kterých se museli vypořádat s nedostatkem potravy, fyzicky náročnými úkoly a zároveň i se sebou samými. S sebou si soutěžící nemohli vzít mobilní telefon ani jiné osobní věci, což pro mnohé bylo velmi flustrující.

 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ:

Jak přežít na pustém ostrově? Soutěžící z Robinsonova ostrova to nemají jednoduché
5 důvodů, proč vyrazit do exotického ráje na poslední chvíli
Když partner pomáhá bejvalce… Jak by se měla Digi z Ulice zachovat?


5) Uznávaná reality show
Věděli jste, že Robinsonův ostrov je doslova televizní fenomén? Televizní formát Survivor dokonce získal ocenění Emmy. Celou show si oblíbili lidé v desítkách zemí, kde se vždy vyhoupla na žebříček nejsledovanějších pořadů.

 
7 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

srandistka 20:50 19.04.2018
Flustrující hihihi jako že flusali nebo co???
Majcelka 17:29 04.05.2017
Nevím, ale komentář k tomuto pořadu psal asi nějaký trotl. Asi nemá jedničku z jazyka českého. Trapas.
Zuzana 16:32 01.05.2017
Ach ta gramatika! "Soutěžící strávili..."
Leňa 22:34 18.04.2017
Mě se ta "kopyta" libi :-) je to legrační jací to jsou "měšťaci" :-) divat se na 18 "mec gajvru" by bylo doooost o ničem...
Zdeněk 15:23 13.04.2017
"Šéfka" castingu by se spíše měla stydět a stejně tak celá produkce. Vyvezli jste pár desítek lidí zadarmo na úžasnou dovolenou. Kdyby to nebyli taková, skvěle vybraná, kopyta, možná by se hra alespoň přiblížila originálu. Takle je musíte čas od času nakrmit, jinak by vám tam zašli hladem a není se co divit. Vidíme je jen flákat se po pláži, válet po krk ve vodě a slintat nad přídělem běžnéch darů přírody. Ani jeden není schopen přežít a škoda, věčná škoda vyhozených peněz za jejich dovolenou.
Srovnávat originál s vaším slaboučkým odvarem je totéž, jako srovnávat brokát s uváleným tričkem z Číny.