Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čím dál častěji nám dochází, že volný čas se dá vyvažovat zlatem. Cestovat, vzdělávat se nebo prostě dělat, co nás baví, je tématem, kterým se zabývá více a více lidí. Vázání se na jedno místo a pracovní dobu od 9 do 5 je často příliš svazující.

5 tipů, kde sehnat svobodnou a flexibilní práci

Kavárna
zdroj: Getty Images Kavárna
aktualizováno 17.08.2019, 00:00 | 17.08.2019, 00:00 | doma.cz

Čím dál častěji nám dochází, že volný čas se dá vyvažovat zlatem. Cestovat, vzdělávat se nebo prostě dělat, co nás baví, je tématem, kterým se zabývá více a více lidí. Vázání se na jedno místo a pracovní dobu od 9 do 5 je často příliš svazující.

Touha po svobodě v tom, jak si vydělat a kdy pracovat, ale nemusí být nenaplněná. Poznáváte se v těchto slovech? Pak se neváhejte pustit do tipů, jak své sny plnit!

 

1) Hlídejte. Děti i domácí mazlíčky

 

Pokud máte kladný vztah ke zvířatům, tak by pro vás hlídání domácích mazlíčků mohla být ideální volba. Proběhnout se s pejskem v parku nebo ho pohlídat doma přímo u majitele můžete po registraci na Doginni.cz. Kolik za práci dostanete? To si už určíte sami! Je tu ale i možnost hlídání děti. Vzhledem k přetlaku ve školkách a vytíženosti rodičů je čím dál větší poptávka po péči o jejich ratolesti. Pokud máte dostatečnou trpělivost, ale hlavně kladný vztah k dětem, zkuste se zaregistrovat třeba na Hlidacky.cz nebo Robeeto.cz.

 

Hlídání dětí
(Foto: Getty Images)

 

2) Pracujte v gastronomii

 

Láká vás práce v gastronomii, ale nemáte chuť mít dvanáctihodinové směny, které jsou v tomto odvětví ještě stále běžné? Máte rádi prostředí restaurací a kaváren, ale nechcete se fixovat jen na jeden podnik? Svobodu místa a délky směny můžete zažít s aplikací Grason.cz. Je na vás, jakou restauraci či kavárnu si vyberete, a svou hodinovou sazbu si určujete vy! Stačí si zařídit potravinářský průkaz a dorazit na ověřovací setkání. Pokud nemáte mnoho zkušeností, tak nevadí, poskytnou vám školení zdarma a vše vás naučí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

7 tipů, jak si přivydělat s pomocí internetu
Sníte o kariéře, či povýšení? Změňte svůj šatník
Zaměstnání, která jsou skutečně sexy

 

3) Sežeňte, přivezte, předejte

 

Rádi řídíte a dopravní zácpy a hustší provoz vás nerozhodí? Zvládnete a nevadí vám vynést občas nějaké ty tašky s nákupem i do vyššího patra budovy? Tak jste ti praví do týmu iDodo.cz nebo damejidlo.cz. Kurýrem s flexibilní pracovní dobou můžete být ale i na kole.

 

4) Udělejte každou akci krásnější a příjemnější

 

Máte úsměv na tváři, trpělivost a dbáte o svůj vzhled? Staňte se hosteskou nebo promotérem! Díky této práci se můžete podívat na plno zajímavých akcí, ale i na prestižní společenské události. Tato práce nabízí rychlý a poměrně snadný výdělek. S každou akcí a událostí se naučíte, co je pro danou akci potřeba předvádět za produkty nebo jak komunikovat s hosty. Pokud navíc umíte cizí jazyky, je možné, že se podíváte i do zahraničí. Stačí jen nasadit úsměv a zaregistrovat se do jedné z agentur, kterých je v ČR velké množství. Zkusit můžete například promoteri.eu nebo Inbeauty.cz.

 

5) Buďte “bedňák” či “bedňačka”

 

Chcete se podívat na různé koncerty a dostat se do zákulisí i velkých akcí? Zaregistrovat se můžete na shameless.cz, kde se stanete součástí crew, která se nebojí pracovat fyzicky a chce se naučit pracovat s technikou. Nemusíte mít dlouholeté zkušenosti, hlavní je aktivní přístup a spolehlivost. To vám pak přinese nejen peníze, ale i zážitky, svobodu a třeba i nové přátele.

 

Máte další tip na flexibilní práci? Podělte se.

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře